A+ A A-

دوّمین آلبوم عکس‌های قدیمی جمال‌آباد

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

پیرو درخواست از اعضای محترم انجمن برای ارسال عکس‌های خود از گذشته و حال شهرستان ارسنجان، جناب آقای مهندس غدیر خادم‌الحسینی، یکی از اعضای فعّال انجمن، تصاویر زیبای زیر را از گذشته‌های دور جمال‌آباد برای ما ارسال کرده‌اند.
لطفا در صورتی که اطلاعاتی در رابطه با این تصاویر دارید یا افراد حاضر در آنها را می‌شناسید در بخش نظرات اعلام نمایید.
منتظر دریافت تصاویر شما هستیم.

 

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
 • با تشکر فراوان از جناب آقای مهندس غدیر خادم الحسینی ، باید بگویم که عکس های درج شده که نشان از قدمت و فرهنگ مردم روستای جمال آباد دارد ، باعث شد ضمن تجدید خاطرات قدیم ، یادی نیز از درگذشتگان نموده و تاملی عمیق در گذر سریع زمان و عمر کوتاه آدمی نماییم. همچنین از مدیرت محترم وب سایت به خاطرزحماتشان سپاسگذارم.

 • سلام خیلی جالب ودیدنی بود تشکر

 • سلم باتشکر از اقای مهندس خادم الحسینی بابت درج عکس ها قدیمی که همت و دینداری سعی و تلاش و ورزش را به نمایش گذاشتن همین زمین فوتبال تا کنون تغییری نداشته
  وتشکر از اقای جعفر زارع و محمد جواد رضایی در سری اول عکس سرو قدیمی جمال اباد رو گذاشتم که با توضیحات استاد حاج نظر خادم الحسینی تکمیل گردید نشانه سخت کوشی فرهنگ وقدمت روستای با فرهنگ جمال اباد می باشد وتشکر ویژه ا زمدیر سایت بابت درج عکس

 • سلام باتشکر از مهندس عکس 14 ازراست:علی محمد محمدی (پدرشهید محمدی)،محمودخادمی(پدربهمن)مرحوم علی اکبر خادمی (مشهدی علی اکبر)مرحوم مسلم اقا (عمویم)مرحوم باباخان خادمی،مهندس ماموردولت درمزرعه ،ناشناس،ناشناس،ناشناس،محمدرضا خادمی فرزند علیرضا،شیرخان محمدی،مرحوم مشهدی علیجان (پدرشهید غلامحسین)غلامعلی مزدوری(محمدی تبار)

 • باعرض سلام و ارزوی قبولی طاعات و عبادات و تشکرویژه از عنایت برادرعزیزم جناب اقای جعفر زارع و همچنین حسن نیت جناب رضایی نسبت به روستاهای منطقه امیدوارم که بااستفاده از تجربیات گذشته و توسل به فن اوری، اینده خوبی را برای جامعه امان از انجمله منطقه دارای ظرفیتمان رقم بزنیم.
  ضمنتشکر از جناب رضایی عزیز ایمیل را تقدیم میکنم:
  ghadir201339@yahoo.com

 • درود بر دوست وبرادر فرهیخته جناب مهندس خادم الحسینی ودیگر دوستانی که این تصاویر را درمعرض دید اعضا انجمن وعموم مردم قرار داده اند .به نظر حقیر این تصاویر می تواند بیانگر 3 موضوع مهم 1-همدلی همیاری وهمکاری2-اخلاق نوعدوستی عبادت ورزش 3-کار وفعالیت باشد که در چنددهه گذشته علیرغم نبود امکانات امروزی به بهترین نحو ممکن در جمال آباد وجود داشته است. این تصاویر می تواند به کسانی که عاشق جامعه ای با فرهنگ اسلامی ایرانی هستند مخصوصا جوانان این پیام را منتقل نماید که در سایه دوستی و همکاری می توان باوجود مشکلات عدیده در کنارهم زندگی نمود و به خیلی از ملکات انسانی و اخلاقی دست یافت .اگر بخواهیم به هریک از این تصاویر امتیاز دهیم به نظر اینجانب تصاویر اقامه نماز جماعت وتصاویر ورزشی از امتیازات بیشتری بر خوردارند گرچه همه تصاویر خوب است وامتیاز خاص خودش را داراست.به امید موفقیت همه دوستان ،مانا وسرفراز باشید.

 • سلام
  خیلی زیبا بود .جالب اینکه در جمال آباد 50 سال قبل شعبه ای از بانک صادرات مستقر بوده .
  چند سال قبل نوشته ای در خصوص نقش مدیران مراکز آموزشی در مستند سازی مطالب مردم شناسی دیدم که دستنوشته های مدیران را لیست کرده بودند. یکی از دستنوشته ها به شرح زیر بود :
  « مجموعه ای ارزشمند از قصه و شعر در دو دفتر ، گرداوری شده توسط آقای جزایری مدیر دبستان توابع ارسنجان در بهار و تابستان 1320 . این مجموعه در دو دفتر مشق فراهم آمده است که 98 صفحه یا 49 برگ آن پر شده است . دفتر اول قصه است و دفتر دوم شعر . مجموعه یاد شده در 20/5/16 به اداره مردم شناسی ارسال شده است»
  اسم روستا ذکر نشده بود ولی بسیار جالب بود که 70 سال پیش روستاهای ارسنجان دبستان داشته اند. ایمیلتون رو بذارید تا عکس اون صفحه رو براتون بذارم
  موفق باشید

 • مهمان - غدیر خادم الحسینی

  باسلام و سپاس از زحمات دوستان عزیز که درخصوص انتشار این تصاویر تلاش کرده اند همانطوریکه ملاحظه میفرمائید تصاویر مربوط به سالهای قبل و حدود1345 میباشد تعداد زیاد از افراد حاضر در عکس دارفانی را وداع گفته اندکه از خداوند متعال برای روح ایشان علو درجات را خواستارم.درتصاویر برگزاری نماز عید فطر امامت نماز بعهده زنده یاد اشیخ اکبر محقق میباشد ودراین تصاویر بخوبی مشخص است که دامنه کوه جمال اباد که در حال حاضر کلا دران احداث ساختمان شده و مسکونی گردیده اند دارای طبیعتی بکر و زیبا بوده اند ضمن اینکه دربرخی از تصاویر مزرعه کشت خشخاش را مشاهده میکنید که در قبل از انقلاب این اتفاق در قاطبه روستاهای ارسنجان بوقوع می پیوست اهمیت به ورزش در روستا که سابقه دیرینه ای را دارد ازجمله والیبال و فوتبال که مورد علاقه اهالی بوده است دریکی ازتصاویر حوزه سرباز گیری جمال اباد دیده میشود که در سنوات گذشته از این روستا جهت انجام نظام وظیفه جوانان اعزام میشده اند انجام تفریحات سالم ازانجمله کوهنوردی دسته جمعی نیز جای خوبی را در بین اهالی داشت که متاسفانه درحال حاضر ازان کاسته شده است .دریکی از تصاویر ودرحال انجام فریضه نماز عید فطر اقای علیخانی ریاست باتنک صادرات باکد 113 جمال اباد در پنجاه سال قبل دیده میشوند و درتصویر دیگر اقای شاهرکنی سپاه دانش سال 1348 ازشهردزفول دیده میشود. امیدوارم دوستان عزیز بویژه دانش اموختگان جمال اباد در اظهار نظر تصاویر مشارکت و دیدگاههای خودرا بیان کنند.