A+ A A-

عکس‌هایی از طبیعت زیبای ارسنجان

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

همان‌گونه که در مطلب معرفی جناب آقای سیّد حسن حسینی ارسنجانی هنرمند درجه یک و طراز اوّل شهرمان عنوان گردید، ایشان علاوه بر نویسندگی به چند هنر دیگر نیز آراسته‌اند که یکی از آن‌ها عکاسی است.
در زیر پس از مقدّمه‌ای کوتاه، تعدادی از عکس‌های ایشان از طبیعت زیبای ارسنجان را برای شما به تصویر می‌کشیم.

 

متأسفانه بیشتر ماها عادت کرده‌ایم که نیمۀ خالی لیوان را ببینیم، مدام از خالی بودنش بنالیم و دم به ساعت ناشکری کنیم. یکی از چیزهایی که به انسان آرامش می‌بخشد و باعث می‌شود تا همواره از زندگی لذت ببرد،  دیدن نعمت‌های بی‌شمار الهی و دانستن قدر آن‌ها می‌باشد. اگر چند دقیقه خودمان را جای کسانی که از داشتن چشم، گوش، زبان، دست، پا، مو، عقل، زیبایی، سواد و... محروم هستند بگذاریم، خواهیم دید که چقدر ثروتمند هستیم و از آن پس قدر داشته‌هامان را می‌دانیم و ناداشته‌ها کمتر آزارمان می‌دهد. متاسفانه آن‌قدر غرق دنیا هستیم و درگیر سبقت در مسابقات مال و خانه و... با این و آن هستیم که به این امور محل نمی‌گذاریم، به همین دلیل هم در قرآن آمده است : « و قلیل من عبادی الشکور» یعنی بنده‌های شکرگزار اندک هستند.»
 چند سالی که بنده در کشور کوچک قطر بودم، توفیقی حاصل شد تا به اتفاق اهل و عیال و فرزندان، از شهر کوچک «خور فکان» تا مکۀ مکرمه را با ماشین شخصی و یا اتوبوس برویم و مسافت زیادی از شبهه جزیرۀ عربستان را بگردیم و خانۀ خدا و  قبر نبی گرامی‌اش را زیارت کنیم. بیشتر کشورهای آن سامان، آب را با قیمت گزاف تصفیه می‌کردند و با آن پارک و فضای سبز ایجاد می‌کردند. علاوه بر آن، بیشتر آب خوردنشان را از چاهی که در مسیر جادۀ «العین-فجیره» حفر شده بود تأمین می‌کردند. اغلب آن‌ها هم از داشتن هوای خوب، باغ، کوه، چشمه و رودخانۀ آب شیرین، انواع سبزی‌ها و میوه‌های تازه، طبیعت سبز و متنوع، انواع گل‌ها و پرندگان زیبا و... محروم می‌باشند.
 از آن پس، قدر آن همه نعمت را که خدای تبارک و تعالی به ما ارزانی داشته است و از همه مهم‌تر جنگل زیبایی که دور تا دور شهرمان را پوشانده است، که علاوه بر شبه جزیرۀ عربستان، بیشتر مردم کشورمان هم از داشتن آن‌ها محروم می‌باشند، را بیشتر می‌دانم و از داشتنشان خدا را سپاس گویم. دیدن آن سرزمین خشک و بدون آب و علف باعث شد تا علاوه بر حفظ و نگهداری جنگل‌ها، وجب به وجب‌شان را بگردم و از زیبایی‌های آن لذت ببرم. اما وقتی می‌بینم عدّه‌ای قدر آن‌ها را ندانسته و با ریختن زباله، بریدن درختان و آتش زدن بوته‌ها این نعمت خدادادی را تخریب می‌کنند، زجر می‌کشم. حقیر که از کودکی عاشق طبیعت بوده‌ام، تصاویری از این نعمت‌های الهی را  تقدیم حضور همشهریان عزیز داشته‌ام، به امید روزی که تک‌تک ماها بوته‌ها و درخت‌ها را مثل فرزندانمان دوست بداریم و در حفظ و نگهداری‌شان کوشا باشیم.

کوچک همۀ شماها، سید حسن حسینی ارسنجانی 


با کسب اجازه از ایشان آدرس پست الکترونیکیشان را جهت دوستارانشان اعلام می نماییم.

آدرس پست الکترونیکی سید حسن حسینی ارسنجانی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
 • با سلام
  فقط گوشه ای از کارهای بسیار زیبا و هنرمندانه ایشان به نمایش گذاشته شده است. انشالله که باز هم شاهد اثرات هنری آقای حسینی باشیم

 • درود بر جناب آقای حسینی، هنرمند گران سنگ و توانای شهرمان؛
  شاید همگان و یا دست کم بسیاری از همشهری های ما، بارها این چشم اندازهای زیبا را دیده باشند لیک تنها آنها را از دید گذرانده اند. این دیدگاه ویژه یک هنرمند است که روح چنین چشم اندازهایی را یافته و دست توانمندش آنها را به دیگران می نمایاند و آنها را جاودانه می کند.
  چشمانتان پر فروغ، دستانتان پر توان.
  ای کاش همانگونه که سرکار خانم "فروزانی" نیز فرموده اند همه جاها را باز می شناساندید تا چون بنده کمترین که سال ها از ارسنجان دور مانده ام نیز بتوانم چیزی بیشتر بیاموزم.
  روزگاران خوش.
  بدرود.

 • بسیار زیبا ست اقای حسینی
  ممنونم

 • مهمان - سید محمد حسین

  عکس های پسر عمه حسن را دیدم ... چند تای آنها واقعا زیبا بودند و با دید بسیار هنری گرفته شده بودند که از همه بیشتر دوست داشتم. از جمله عکس اشعه آفتاب که از میان ابرها در زمینه کبود و خاکستری آسمان، بر صحنه نقره فام آب تابیده شده بود و حالت روحانی و عمیقی به عکس داده بود که بسیار زیبا و الهام بخش بود . من دوست دارم نام آن را :ا
  "Silver lining inside the clouds"
  بگذارم. به عقیده من این عکس تعبیرمتافیزیکی غنی دارد که در همه اجزاء و امور زندگی نیز میتوان یافتش. چنانکه بعضی ناتوانیها زمینه پیشرفتهایی را فراهم می آورد که چه بسا در نبود آن ناتوانی هرگز حاصل نمیشد ... یعنی تعبیر همین عکس : بارقه امیدی در میان ابرهای خاکستری زندگی.ا
  چند عکس دیگر مورد علاقه ام عبارتند از :ا
  درختی با برگهای طلایی بر فراز جویبارباغی،
  گلهای شقایقی که از سختیِ سنگ سر بر آورده اند،
  آرامش مسحور کننده کوچه باغی قدیمی،
  دشت غرق شقایقها،
  غروب گندمزار،
  چای روی اجاق هیزمی
  و دسته گل صحرائی در دست دخترجوانی.ا
  باید بخاطر این حُسن سلیقه در انتخاب چنین سوژه های عکاسی به حسن آقا دست مریزاد گفت.ا
  د.م.ح

 • با سلام و تشكر از جناب حسيني
  اي كاش نام و موقعيت جغرافيايي درياچه و بركه ها و جنگل را مي نوشتيد .

 • جناب سيدوالامقام سلام.باآرزوي قبولي طاعات وعبادات شماوهمه ي دوستان عزيز،دست مريزادميگويم واميدوارم باسلامت ونشاط همانندگذشته وبهترازآن درخدمت به فرهنگ وهنراين سرزمين پهناوروزيباساعي وپيروزباشيدوباذوق هنري نهفته دروجودفرهنگي وارزشمندتان،چشم ديگران رانيزبرروي زيبايي ها ونعمت هاي بيكران خداوندي وديدن اين همه موهبت ومناظربي بديل طبيعت بگشاييد.

 • واقعآ زیبا بود و مهمتر اینکه از جنسی بود که ما ارسنجانی ها می پسندیم و به آن خو گرفته ایم، شاید در طول سال، توفیق بیشتر از 15 روز ارسنجان بودن را نداشته باشم، آن هم اکثرا در کوه و در و دشت و جنگل و صحرا می گذرد، در سال های اخیر چندین بار، از مسیرهای مختلف (لای خره، لای بازار و دوزر) تا قله قلات رفته ام و یا از مسیر درچشمه تا درگرو را پیموده و خشک شدن چشمه زیبای آن را دیده ام و در حسرت دوران کودکی و نوجوانی و جوانی و دوستان یکدل و یکرنگی که داشتم (و فاصله ها ما را از هم دور کرده) بوده ام.
  درست میگن، نعمت های زیادی در کنارمان داریم و از آن غافلیم و عکس هائی که دیدیم، تنها نمای ثابت اندکی از هزاران مورد زنده ای است که اگر چشم باز داشته باشیم بهتر و بیشترش را می بینیم.
  ممنون

 • جناب حسینی واقعا زیبا بود خسته نباشید.