A+ A A-

نتیجهٔ داوری مسابقهٔ عکاسی «ارسنجان از زبان عکس‌ها»

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

هیات داوران مسابقهٔ عکاسی «ارسنجان از زبان عکس‌ها» ده عکس برتر شرکت‌کنندگان در این مسابقه را برای راهیابی به مرحلهٔ دوّم ارزیابی، انتخاب نمودند.

در مرحلهٔ دوم ارزیابی، عکس‌های برگزیده به رای اعضای انجمن گذاشته می‌شوند تا برندگان نهایی مسابقه مشخص گردند. برای دیدن این عکس‌های برگزیده و شرکت در نظرسنجی، دنباله نوشته را ببینید.

 

نظر هیات داوران

«عکس‌ها حاوی تجربه های زندگی ما هستند، بنابراین با هر عکسی که می‌گیریم چیز جدیدی می‌آموزیم»
بیاییم با هم قدم بزنیم زیر آسمان کبود و نفس بکشیم در هوای پاک شهر من.

مردم باصفایش را، حقیقت زندگی بی‌دغدغه، آرامش کوچه‌باغ‌هایش و دل به سادگی کلام‌شان بسپاریم. خرسند از دیدن تصاویر زیبا و گویای هنرمندان و هنردوستان هم‌شهری.

قاعده بر این است که در یک رقابت هنری انتخابی از لحاظ موضوع، ثبت مناسب، نوع نگاه و توان ذخیرهٔ لحظه‌ای از زمان داشته باشیم. تعاریف و قالب‌های عکاسی متفاوت است، همین بس که تعدادی اهل ذوق جرات به خرج داده و از نگاه دوربین تصاویر زیبایی را پیش روی‌مان گذاشته‌اند. انتظار نداریم که برای اوّلین‌بار از هنردوستان عزیز کارهای خارق‌العاده‌ای را ببینیم و داوری کنیم، ولی امیدوار به این که هر روز ثبت‌های تازه و نوع نگاه تقویت شدهٔ عزیزان ما را وادار به تلاش بیشتر سازد.

از این منظر، بسیار سپاس می‌گوییم و آمادگی هرگونه راهنمایی و مشاوره و کمک در ارتقای دانش عکاسی هستیم.

درود می‌فرستیم بر هنرمند توانا جناب آقای مرتضی نعمتی که با عکس‌های زیبا و تابلوهای کم‌نظیر خود، با تواضع از بخش رقابتی کنار کشیدند تا فرصت برای بقیه ایجاد شود.
نتایج انتخاب عکس‌ها به ترتیب تعداد آثار منتخب به شرح زیر است:

نتیجهٔ داوری عکس‌های ارسال شده در بخش مستند اجتماعی: سرکار خانم مژگان استوار با تعداد سه عکس به شماره‌های ۱ ،۴ و ۵ سیّد علی‌رضا نعمتی با دو عکس شمارهٔ ۱ و ۴ ، آقای علی‌رضا نعمت‌الهی با عکس شمارهٔ ۱۱، آقای سیّد محمّد حسینی با عکس شمارهٔ ۷ و آقای عزیز نصیری با عکس شمارهٔ ۱ به ترتیب نفرات اوّل تا ششم و عکس‌های ارسالی خانم مریم نعمت‌الهی با شماره‌های ۲ و ۳ در کارآفرینی عکس‌های انتخابی می‌باشند.
امید آن داریم که مسابقهٔ عکس آتی انجمن با موضوع «پاییز فصل ارسنجان» ارائه گردد.
با سپاس از تمامی عکاسان و شما خوانندگان گرامی.

سیّد حسن حسینی ارسنجانی - بهمن حسن‌شاهی

 

شرکت در نظرسنجی

- برای شرکت در نظرسنجی و انتخاب عکس‌های برگزیده خود، ابتدا با نام کاربری خود وارد سایت شوید.

- پس از ورود، با کلیک بر روی گزینهٔ «رای بده» در کنار عکس دلخواه خود می‌توانید به آن رای بدهید.

- پس از کلیک بر روی گزینهٔ «رای بده» دیگر نمی‌توانید رای خود را تغییر دهید.

- هر کاربر می‌تواند به سه عکس رای بدهد.

- پس از این که عکس سوّم را برگزیدید، نمودار نتایج نمایش داده خواهد شد.

- برای دوباره دیدن عکس‌های برگزیده می‌توانید بر روی نشان‌های نمودار در بالای نظرسنجی کلیک نمایید.

 

 {jvotesystem poll=|2|}

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

 • مهمان - مریم نعمت الهی

  با سلام
  در پاسخ به آقای ابراهیمی باید عرض کنم که موضوع مسابقه "مستند اجتماعی با محوریت کار و کارآفرینی "می باشد ، از آنجا که بانوان ارسنجانی همواره در فعالیت های اقتصادی مشارکت داشته اند بنده تصمیم گرفتم که گوشه ای از تلاش زنان ارسنجانی را به تصویر بکشم ، همانطور که همه ما اطلاع داریم بانوان ایرانی بخصوص ارسنجانی نسبت به گرفتن عکسشان حساسیت ویژه ای دارند و بنده با تلاش فراوان و اصرار توانستم به سختی رضایت ایشان را جهت گرفتن عکس جلب کنم تا از چند کارگاه کوچک و فعالیت زنان ارسنجانی تصاویری را به ثبت برسانم .
  از نظر اینجانب نان سنتی (تیری) جزو میراث فرهنگی ارسنجان می باشد که قابلیت توسعه و ایجاد اشتغال برای زنان دارد که دراین عکس سه مرحله طرز تهیه آن همزمان به تصویر کشیده شده است،همچنین طراحی دوخت وخیاطی از فرصت های کارآفرینی زنان ارسنجانی به شمار می رود.
  در پایان ضمن تشکر از داوران گرامی و مدیر محترم سایت که برای اولین بار فرصت دیدن و شناخت ارسنجان با تصاویر را فراهم آوردند ، یاد آور می شوم که هدف برگزاری چنین مسابقه ای رقابت نیست بلکه فرصت مناسبی برای معرفی و ماندگاری این دوره از تاریخ ، فرهنگ و وضعیت کلی شهرستان ارسنجان است .

 • مهمان - alirezaebrahimi

  با سلام و خسته نباشید خدمت داوران محترم و عکاسان گرامی
  یک انتقاد از داوری داشتم! وقتی که موضوع مسابقه ارسنجان هست باید وقتی شخصی غیر ارسنجانی عکس را ببیند از عکس بتواند با ارسنجان کمی آشنایی پیدا کند، حال هیچکدام از عکس های انتخابی شما نمادی یا مشخصاتی از ارسنجان ندارد.بنده چند سال است که ارسنجان نرفتم و خانم بنده که ارسنجانی نیست دید دیگر نسبت به ارسنجان پیدا کرد! اصلاً باورش نمی شود که شهرستان باشد! چه چیز خاصی در عکس های خانم مریم نعمت الهی وجود دارد که باعث شده جزو 10 عکس برتر باشد!!!!!!

 • دوست عزیز سلام
  از نظر شما بسیار ممنون و متشکریم این مسابقه یک رقابت عمومی بین همشهریان خوب من بوده ودر قالب یک مجموعه آماتوری باید به عکسها نگاه کرد وبرداشتهای ازادانه این رقابت از نگاه عامه مردم بوده سخن شما بسیار پسندیده ومعقول است ولی اگر به عکسها ارسالی اولیه دقت نمایید خواهید دید که از بین چه عکسهایی این مجموعه انتخاب شده باز هم سپاسگذارم