A+ A A-

رالی خاورمیانه و عبور از شهر ارسنجان

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
رالی خاور میانه
رالی خاور میانه

رالی خاورمیانه در شیراز در روزهای اول تا ۶ مهر ماه جاری از تخت جمشید آغاز می شود و پس از عبور از شهرهای مرودشت، زرقان، ارسنجان و خرامه در کنار دریاچهٔ آباده طشک پایان می‌یابد.

 رالی خاور میانه ( MRK) از سال ۱۹۸۴ تا کنون برگزار می‌شود که طی این سال ها کشورمان هیچگاه در این رقابت ها شرکت نداشته است اما در سال ۱۳۹۱  مسوولین فدراسیون اتومبیلرانی توانستند عضویت در حوزه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا که یکی از رویدادهای مهم اتومبیلرانی دنیا است را بدست آورند.

برخی کارشناسان بر این باورند، برگزاری اینگونه رویدادها می‌تواند نمادی باشد برای توسعه اقتصادی و فرهنگی استان فارس و کشور تا با استفاده از امکانات تاریخی و تفریحی، فضا برای توسعه باز شود ضمن اینکه این مسابقات نیز می‌تواند جوانان را از گرایش های ناسالم دورنماید.

از دیگر نکات قابل ذکر رالی شیراز، حضور دو تیم بانوان ایرانی است و تاکنون در مسابقات رالی خاورمیانه هیچ زمان خانم ها حضور نداشته و برای اولین بار است که چنین اتفاقی رخ می‌دهد.

رالی خاور میانه با حضور ۲۶ تیم داخلی و خارجی روز دوم مهر ماه از تخت جمشید آغاز می‌شود و شرکت کنندگان پس از طی مسافت ۲۵۰ کیلومتری و گذر از شهر های مرودشت، زرقان، ارسنجان و خرامه در کنار دریاچه آباده طشک روز چهارم مهر ماه پایان می‌یابد.

سید غلامرضا کمانه، مدیرکل ورزش فارس، گفت: دوستداران میراث فرهنگی از فرصت رالی شیراز که جنبه بین المللی دارد و می‌تواند سایر میراث فرهنگی فارس را به دنیا نشان دهد، تهدید نسازند. در ادامه خاطر نشان کردند که از پارکینگ تخت جمشید تنها به عنوان محل نگهداری اتومبیل‌های گران قیمت این مسابقات استفاده می‌شود و محل مسابقه جاده شهرستان خرامه و ارسنجان است که هیچ ربطی به تخت جمشید ندارد و تنها از نام این آثار باستانی استفاده می‌شود.

 

برای آگاهی بیشتر می‌توانید به لینک‌های زیر که منابع خبر بالا هستند مراجعه نمایید:

رقابت های رالی خاورمیانه برای نخستین بار به میزبانی ایران برگزار می‌شود - فدراسیون اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران
گزارشات تصویری - فدراسیون اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران
مدیرکل ورزش فارس: دوستداران میراث فرهنگی ازفرصت رالی شیراز،تهدید نسازند - ایرنا
مسابقات رالی خاور میانه فرصتی است برای جذب گردشگروسرمایه گذاری خارجی - ایرنا

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
  • دیدگاهی وجود ندارد