A+ A A-

درمانگاه قدیم

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

همیشه عکاسی را دوست داشتم اما نه بصورت حرفه ای، چون نه وقتش را داشتم نه رشته ام بود. اما اینو میدونم که اگه هر جا باشم دوربین توی کیفم هست. از این رو همیشه به غیر از عکاسی، دنبال عکس های قدیمی در فامیل بودم. یک سری از عکس هایی که گذاشتم مربوط به درمانگاه قدیم است که خیلی ها از آنجا خاطراتی دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
 • متشکرم آقای ابراهیمی بابت عکس هایی که گذاشتید. ممنونم.

 • با تشکر از آقای ابراهیمی بابت عکس هایی که گذاشتند. ممنونم.

 • با تشکر از جناب آقا محسن ابراهیمی
  درمانگاه قدیم ارسنجان با امکانات محدود و کارکنان زحمتکش و پر تلاشی که داشت (تعدادی از آنان در عکس ها دیده می شوند)، جان دهها و شاید صدها نفر را از مرگ حتمی، ناشی از انواع بیماری ها، نجات داد.
  دوستان مطلع، چنانچه روند شکل گیری اولین مراکز درمانی ارسنجان و پزشکان و پزشک یارانی که به ارائه خدمات به بیماران می پرداختند را، بهمراه انواع بیماری های مهلک آنزمان، شرح دهند، گوشه ای از زحمات و خدمات بانیان و دست اندرکاران و کادر پزشکی و پرستاری آشکار خواهد شد.
  تصور می کنم که میانگین عمر (امید به زندگی) در دهه سی و چهل شمسی در منطقه ارسنجان حدود 45 سال یا کمتر بوده باشد( شاخص امید به زندگی در کشور از دهه پنجاه تا کنون، با رسیدن به مرز 72 سال، بیست سال افزایش یافته است).

 • سلام و درود
  سپاسگذارم از آقای ابراهیمی بابت عکسهای خاطره انگیزی که علاوه بر معرفی زحمت کشان قدیمی عرصه سلامت شهرمان گویای سابقه طولانی بهداشت و درمان در ارسنجان است . آنطور که بنده مستقیما یا به نقل از مرحوم پرویز خان ابراهیمی شنیدم شیوه های درمانی جالبی نیز در این درمانگاه به کار گرفته میشده که به فراخور زمان و امکانات آن دوره بوده است.
  با آرزوی سربلندی ارسنجان و ارسنجانی
  یا حق