A+ A A-

گزارش تصویری از همایش آب، مدیریت مصرف و کنترل بحران خشکسالی

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

با يارى خداوند متعال همايش آب، مديريت مصرف و كنترل بحران خشك سالى در روز يك شنبه بيستم مهرماه سال جارى با حضور اساتيد برجسته كشور پرفسور كردوانى، پرفسور رييسى، پرفسور ناظم االسادات، مهندس خان دشتى، فرماندار محترم جناب آقاى كاظمى، رياست محترم جهاد كشاورزى جناب آقاى مهندس اميدى، رياست محترم دانشگاه آزاد اسلامى واحد ارسنجان جناب آقاى دكتر مهدوى نيا، معاون پژوهشى واحد جناب آقاى دكتر آقابابا و مهندس زارع قنات نويى با اجراى جناب آقاى سيد محمد هادى حسينى و مديريت آقاى مهندس محمد فروردين برگزار گرديد. كه ذيلاً تعدادى از تصاوير همايش جهت آگاهى علاقمندان منتشر مى گردد. در گزارش هاى بعدى به طور مفصل در رابطه با برنامه هاى همايش و چگونگى اجراى آن به بحث خواهيم نشست.

 

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
 • جناب آقای رحیمی با تشکر از شما . ولی به نظر شما آیا با این هزینه ها و این میهمانان و این مشکل اساسی که ما داریم و آن هم خشکسالی است آیا باید منتظر هیج نتیجه و هیچ راه کاری نباشیم؟ جسارت نباشه ولی هر کنفرانس و همایشی با موضوعات مختلف برگزار میشه و به قول شما قرار نیست نتیجه ای و برآیندی از اون همایش در بیاد اما به نظر من نباید هر همایشی رو هم دست کم گرفتو لااقل میشد خوب حرف زدن و خوب حرف گوش دادن رو از اساتید و با حضور جوانها یاد گرفت. البته بحث اینها نیست و مشکل اساسی کم آبی است که انشااله با کمک شما دوستان حل میشه.

 • جناب اسکندری عزیز.بیان برگزاری همایش در هر سطحی دلیل بر فعل خواستن هست.وچون فعل خواستن در میان طبقه اندیشمند جامعه ارسنجان وجود دارد.حرکت هایی در حال برآمدن هست که بسیار نیکوست.کم آبی به مدیریت نیاز دارد که به یاری مسئولین چند هفته ای هست که تازه بفکر افتاده اند،البته که سرشماری کشاورزی طرحی ملی است.ولی خود کشاورزان و باغداران هم به فراست افتاده اند که خود مدیریتی را انجام دهند.البه بنده و جنابعالی و چند تن دیگربیرون از گود نشسته ایم و در حال صحبت ایم . البته که به قول سعدی شیراز: بع عمل کار برآید به سخندانی نیست.و چون تخصص بنده در خصوص جغرافیای فرهنگی شاخه هنرهای نمایشی است.فقط تغییرات رفتاری مردم را مورد مطالعه قرار دهم و . . . ، برقرار باشید.

 • مهمان (بدخواه مردم!!!!) عزيز
  در همه همايش ها كه درسراسر دنيا برگزار ميشود قرار نيست كه همه بهره 100% ببرند درست است كه سرمايه سوزي ممكن است اتفاق بيافتد ليكن،الآن مهمترين بحث در ارسنجان مشكل كمبود آب بود كه همين روند باعث تغييرات بسيار مهم فرهنگي و اجتماعي در حال انجام است. دراين همايش اگرچه بنده حضور نداشتم ولي شايد در 50 همايش نطقه اي و جهاني ديگر حضور داشتم و اتفاقات و بهره برداري مهمي به وجود نيامده .اين براي اين هست دوست عزيز كه ما به علم بياعتنا هستيم يا كمتر توجه مي كنيم و بيشترين انر‍ي را براي يادگيري تجربه استفاده مي كنيم.براي همين به كشوري تبديل شديم سنتي و پايبند به گذشته بدون آينده روشن.پس دوست من جغرافياي محل زندگي تاثيرات زيادي در نحوه برخورد هاي مختلف دارد.در شهرستان ارسنجان معاش بيشتر از تجارت اهميت دارد ولي تفكر هنوز سنتي است.

 • با تشکر از حسن نیت شما استاد محترم اقای رحیمی. ما درسته که بیرون از گود هستیم اما گاهی وقتا هم مختصر نظرکی میدهیم که متاسفانه انگار که هیچکس در این سایت نیست و احد و الناسی هم اینجا نمیاد که نظر ها رو نقد کنه و به بحث بشینیم. ماشالا اگه شعری باشه همه خوب احسنت و آفرین میگن اما انگار که موضوع آب خط فرمزی شده و هیچکس حق دخالت رو نداره. حتی مدیر سایت و بقیه آفراد آگاهی که در اون جلسه حضور داشتن نظری نمیدن و نمیدونم بگم..نگم. ولی بنظرم و به قول جنابعالی همون بیرون گود نشستن و نگاه کردن بهتر از اینه که هی نظر داد و جوابی هم نشنید. به نظرم میاد این انجمن و سایت بیشتر برای آدمهای بیکاری مثل من هست!!! و آدم های درست و حسابی اصلا حوصلشون نمیشه که بیان و حتی حرف مردم و اعضا و گوش بدن. خب این چه سایتی شد نمیدونم. امیدوارم که هرکسی نخواد توی این سایت خودنمایی کنه. همونجوری که بارها دیده شده و توی سخنراخی ها دیدیم که حتی دانشگاهی ها هم فکر خدنمایی بودن و حرف و راهکاری نداشتن. امیدوارم که این مشکل حل بشه و کم آبی و خشکسالی دیگه دغدغه ما نباشه و هدف این شور زدن ها هم همین هست و خواهد بود. ایشالا

 • مهمان - محمدرضا

  ببخشیدا من هرچی فکر کردم قضیه این (،) قبل از مدیریت مصرف در پوستر همایش رو نفهمیدم!!!! لطفاً برام توضیح دهید!... :(:(:(:( فارسی را پاس بداریم!

 • مهمان - بدخواه مردم!!!!

  شاید بدبینی باشه اما جوانها این وسط جه نقشی داشتند؟ و به قولی این همه کشاورز و متولی بخش کشاورزی چی؟ حتی نشانه ای از محصولات کشاورزی و یا یک کار ابتکاری وجود ندارد. هرکسی داره موبایل بازی میکنه. آدم بدبینی نیستم اما ایشالا که این همایش به نتیجه برسه و علم و فن با هم کار کنند نه کت و شلوارهای شیک و آدمهای سرشناس و القاب و تعارفات و قول ها. ماشالا در زیر فقط دوستان القاب رو به جالش میشکند و آدم ها رو سبک و سنگین میکنند. این وسط خشکسالی بهانه هست نه؟ بعدشم آیا از این حوونها کسی حرفی زد؟ آیا فقط آدمهای مرتب و با کلاس حرف زدن؟ اونم یه عالمه حرفهای خوب؟ خداییش هرچی بوده بگید تا بد قضاوت نکنیم.

 • در پاسخ به پیشنهاد جناب آقای محمد هادی رضائی
  با سلام و تشکر
  آقای دکتر ناظم السادات، همچنان که فرموده اید، استاد تمام دانشگاه و دارای کرسی علمی معتبر و مقالات و سخنرانی های ارزشمند در ایران و برخی کشورهای دور و نزدیک هستند و با توجه به پیشرفت هاائی که داشته اند و روش و منش انسانی اشان، شایسته هر نوع تجلیل می باشند.
  عنوان پورفسور در لاتین، معادل کلمه استاد در زبان فارسی است و در مواردی، از لحاظ افکار عمومی، به غلط، نشانه ای از جایگاه برتر علمی(نسبت به استاد) قلمداد می شود و رویه ثابتی در بکارگیری آن وجود ندارد.
  علاقه مندان به زبان فارسی لفظ استاد را بر پورفسور ترجیح می دهند و در دانشکده های ادبیات زبان فارسی، علارغم وجود اساتید بنام، همچون شفیعی کدکنی و سایرین، کمتر از آن استفاده می گردد و البته آقای دکتر شایستگی هر دو را دارند.

 • حسن توجه و نکته بینی جناب آقای دکتر حسینی جای تشکر و امتنان دارد. حضرتعالی به نکته ظریفی اشاره نمودید. بنده در تأیید فرمایشات باید عرض کنم، متاسفانه در ادبیات فارسی، برخی واژگان درست به کار بسته نشده، و معادل هایی که برای واژگان لاتین قرار داده شده، کارکرد خود را برای انتقال مفاهیم از دست داده است. یک نمونه همین واژه "استاد" است، که در جهت معرفی جایگاه یک تعمیرکار باتجربه، یک مربی و مدرس ساده دانشگاه و یک استاد تمام فرهیخته، به یک شیوه به کار بسته می شود، و ضمن اینکه همه صاحبان حرفه ها محترم و ارزشمند هستند، حق یک دانشمند فرهیخته که عمر خود را صرف کسب و گسترش علم نموده، با این واژه به خوبی ادا نمی شود، و لذا ناخواسته و ناخودآگاهانه، جامعه این واژه را پس میزند و همان واژه "پروفسور" را برمی گزیند. متاسفانه این اشکال در معادل قرار دادن خیلی از واژگان فارسی به جای واژگان لاتین، غیر هوشمندانه بوده، و تاثیر نادرستی بر زبان و ادبیات فارسی گذاشته است.

 • دوست و برادر گرامی جناب اقای مهندس نصیری باسلام و عرض تحیات درابتدا لازم میدانم که مصیبت وارده را خدمت جنابعالی و خاندان محترم و معظم نصیری تسلیت عرض کرده و ازاینکه بدلیل مشغله کاری زیاد موفق به حضور در مراسم و عرض تسلیت حضوری نشدم عذرخواهی میکنم برای تمامی بازماندگان ازخداوند متعال تقاضای صبری جزیل و جمیل و روح ان فقید سعیدعلودرجات را خواستارم.
  اگرچه بدلیل تغییر سیستم عامل و نرم افزار مورد استفاده در بانک محل خدمت توفیق حضور در جلسه را پیدا نکرده و شبانه روز حتی روزهای تعطیل و اعیاد سعید قربان غدیر در خدمت مشتریان که عمدتا عزیزان ایثارگر هستند بودم لیکن لازم میدانم بعنوان یکی از اهالی شهرستان و از باغداران و کشاورزان و دست اندرکاران بخش محوری و استراتژی کشاورزی اززحمات جنابعالی و کلیه عزیزان دست اندرکار این همایش و گردهمایی کمال تقدیر و تشکر را داشته باشمامیدوارم که این گردهمائی بابی خوب در ایجاد فرهنگ مطلوب استفاده ار منابع بشدت محدود ابی در شهرستان گردیده و با نشات گرفتن از این اتفاق بزرگ سایر شهرستانها نیز موفق شوند درایجاد فرهنگ استفاده از منابع ابی حداکثر تلاش خودرا معمول دارند.موفق و موید ومنصور باشید

 • از مدیریت محترم تقاضامندیم از عنوان "پروفسور ناظم السادات" به جای "دکتر" در خصوص جایگاه علمی استاد ناظم السادات استفاده نمایند. ایشان استاد تمام دانشگاه شیراز و رئیس مرکز پژوهش های علوم جوی و اقیانوسی دانشگاه شیراز می باشند.
  لینک منبع استناد، وبسایت دانشگاه شیراز:
  http://sess.shirazu.ac.ir/sess/FResearch/FacultyCVSrchDep.aspx?OP=Srl=13

نمایش دیدگاه‌های بیشتر