A+ A A-

مصاحبه ای با سحر حسین نژاد که در سال ۹۱ به عنوان جوان ترین پزشک شیراز انتخاب شد

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
سحر حسین نژاد جوان ترین پزشک شیراز در سال ۹۱
سحر حسین نژاد جوان ترین پزشک شیراز در سال ۹۱

به بهانه‌ی هفته‌ی پزشک سراغی از مسن‌ترین و جوان‌ترین پزشکان شیراز گرفتیم.
بعد از پیگیری‌های فراوان و تماس‌های متعدد با نهادها و ارگان‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی نهایتا به نظام پزشکی و نام و مشخصات دو تن رسیدیم.
متاسفانه تا الآن موفق به مصاحبه با مسن‌ترین پزشک شیراز نشدیم ولی پیگیر انجام این مصاحبه هستیم. اما جوان ترین پزشک شیراز، سرکار خانم دکتر سحر حسینی نژاد؛ که در حال حاضر در دانشکده دندانپزشکی مشغول به کار هستند، در ادامه مصاحبه با ایشان را می‌خوانید...

خودتان را معرفی می‌فرمایید؟
سحر حسینی نژاد ارسنجانی هستم، متولد شیراز(فارغ‌التحصیل رشته‌ی دندان پزشکی در سال ۹۰).  مادر (فخری ابراهیمی) و پدرم (پرویز حسینی نژاد ارسنجانی). اصالتا ارسنجانی هستم. تا هفت سالگی در ارسنجان زندگی میکردم. و کلاس اول ابتدایی را در مدرسه سعیدی ارسنجان گذراندم.

کجا متولد شدید و دوره مدرسه را چگونه گذراندید؟
در شهریور سال ۶۶ در شیراز متولد شدم. دوران ابتدایی را در دبستان امام خمینی گذراندم. البته یک خواهر دوقلو هم دارم که دوران تحصیل را با هم گذراندیم. بعد از دوران دبستان، مدرسه راهنمایی انقلاب اسلامی و دبیرستان هم دبیرستان نمونه دولتی گراشی.
آیا در دوران تحصیل جهشی هم خوانده‌اید یا مثل بقیه دانش آموزان بوده‌اید؟
نه جهشی نخواندم، من و خواهرم همیشه جز دانش آموزان خوب بوده‌ایم ولی یک سال زودتر به مدرسه رفته‌ایم. یعنی در اصل ما متولد آذر ۶۶ هستیم ولی شناسنامه را شهریور گرفتند و یک سال زودتر به مدرسه رفته‌ایم. در دوران ابتدایی و راهنمایی که همیشه معدلمان ۲۰ بود در دوران دبیرستان هم همیشه جز دانش آموزان خوب بودیم.
دانشجوی کجا بودید و دوران دانشگاه را چگونه گذراندید؟
در زمان کنکور رشته‌ی دندان پزشکی شیراز انتخاب اولم بود و اولین انتخاب را قبول شدم. رتبه‌ی کنکورم ۱۴۷ منطقه ۱ بود. به رشته‌ی پزشکی و دندان پزشکی خیلی علاقه داشتم خصوصاً کارهایی که با جراحی و خون سر و کار داشته باشد.
پس چرا پزشکی را انتخاب نکردید؟
با توجه به شرایط که شنیده بودم دانشجویان رشته‌ی پزشکی مجبورند شیفت شب و سختی‌های زیادی را تحمل کنند به همین دلیل دندان پزشکی را انتخاب کردم. البته هر دو رشته از نظر تئوری خیلی تفاوتی با هم ندارند و درس‌ها سنگین است. اما از نظر عملی دندان پزشکی بیشتر کار دست است، دانش و هنر است، یعنی بیشتر کارهای ظریف و هنری است به همین دو دلیل دندان پزشکی را انتخاب کردم.
در دوران دانشجویی هم مثل دوران مدرسه جز بهترین‌ها بودید؟
درس زیاد می‌خواندم و دوران دانشجویی جز رتبه اول‌های کلاس بودم.
خواهر دوقلویتان هم با شما هم رشته‌اند؟
نه، ایشان الآن فوق لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه شریف تهران هستند.
چه قدر به رشته‌یتان علاقه داشتید؟
راستش اوایل خیلی با رشته‌ها آشنایی نداشتیم. چون رتبه‌ی کنکورم خوب بود و علاقه داشتم، رشته‌ی دندان پزشکی را انتخاب کردم ولی بعد که وارد دانشگاه شدم مخصوصاً زمانی که کار عملی را شروع کردیم خیلی علاقه پیدا کردم.
می‌دانستید که شما جوان‌ترین پزشک شیراز هستید؟
نه، از طریق خبرگزاری سینا متوجه شدم.
آیا مسن‌ترین پزشک شیراز را می‌شناسید؟
نه نمی‌شناسم.
در کودکی دوست داشتید چه کاره شوید؟ فکر می‌کردید دندان پزشک شوید؟
دندان پزشک نه، ولی همیشه دوست داشتم بر خلاف بعضی‌ها، کارهایی که با بیمارستان و کادر پزشکی و خون جراحی و ... سرو کار دارد داشته باشم.
الآن مشغول به چه کاری هستید؟
به خاطرعلاقه‌ام به کارهای ارتقا و توسعه‌ی آموزش پزشکی، طرحم را که در دفتر edo دانشکده دندان پزشکی می گذرانم. معمولاً هر دانشجویی بعد از فارغ‌التحصیلی باید طرح را بگذراند معمولاً هم در مناطق محروم که به دندان پزشک نیاز هست دانشجوها می‌روند و مشغول به کار می‌شوند ولی چون من عضو دفتر استعداد های درخشان بودم این اجازه و امتیاز را به من دادند که در شیراز بمانم و چون علاقه به کارهای پژوهشی، آموزشی داشتم دفتر edo یا مطالعات و توسعه دانشکده دندان پزشکی را انتخاب کردم.


شما چه امتیازی نسبت به بقیه داشتید که عضو دفتر استعداد های درخشان شدید؟
یک سری امتیازات باید جمع شود تا عضو دفتر استعدادهای درخشان شویم. یکی رتبه‌ی کنکورم بوده که ۱۴۷ بود، معدل ترم‌های مختلف بود که بعضی ترم‌ها بالای ۱۷ بود بعضی ترم‌ها بالای ۱۸ بود، رتبه‌ی پنجم کلاس بودم و ...
آیا تا به حال کارهای فرهنگی، هنری یا ورزشی انجام داده‌اید؟ در زمان دانشجویی یا الآن؟
ما در دوران دانشجویی بیشتر درگیر درس بودیم یعنی بیشتر وقتمان را درس می‌خواندیم چون رشته‌ی سنگینی بود و کارها هم سخت بود ولی علاقه‌ام از رشته‌های ورزشی تیراندازی و تنیس روی میز و شناست.
اگر بخواهید از تجربیاتتان برای دانشجوها بگویید، چه می‌گویید؟
توصیه ی من این است، با این که برای موفق شدن در هر زمینه ای استعداد لازم است ولی دلیلی که از داشتن استعداد مهم‌تر است داشتن تلاش و پشتکار است که به نظر من خیلی مهم‌تر از داشتن استعداد است و اگر نباشد در هیچ کاری انسان موفق می‌شود.
به نظرتان رمز موفقیتتان در این سال‌ها چه بوده است؟
از نظر خودم انسان خیلی موفقی نیستم اما موفقیت نسبی که دارم به خاطر این است که آدمی هستم که خیلی تلاش و پشتکار دارم و نظم و برنامه ریزی در همه‌ی کارهایم دارم. (در این لحظه از مصاحبه همکار خانم دکتر وارد مصاحبه شدند و گفتند: شاید چون خانم دکتر آدم خیلی فروتنی هستند مایل نباشند بیان کنند ولی به نظر من رمز موفقیت خانم دکتر اهمیت به نماز اول وقت هست و ایشان روی این قضیه خیلی حساس هستند، همچنین انسان متعهدی نسبت به خانواده، چه پدر و مادر و چه همسر، هستند.)
توصیه شما برای دانشجوهای فارغ‌التحصیل رشته‌ی دندان پزشکی که هنوز وارد بازار کار نشدند چیست؟
رشته‌ی دندان پزشکی از نظر بازار کار در شرایط فعلی رشته‌ی خوبی است چون دانشجوها بعد از گذراندن طرح در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و ... می‌توانند مشغول به کار شوند.
اگر بخواهید از همین جا از اساتید یا کسی تشکر کنید چه کسی را انتخاب می‌کنید؟
من از همه‌ی اساتید دانشکده که واقعاً برای ما زحمت کشیدند تشکر می‌کنم، مخصوصاً از بخش ارتودنسی که اساتید خیلی خوبی داشتند و همچنین از ریاست دانشکده جناب آقای دکتر آذر که خیلی به دانشجویان توجه می‌کردند.
و حرف آخر؟
از پدر و مادرم خیلی ممنونم، اگر به موفقیتی رسیدم ثمره‌ی زحمت‌های آن‌هاست و همچنین تشکر می‌کنم از همسر مهربانم که در سال‌های آخر تحصیل در کنار من بودند و همیشه یار و همراه من هستند در تمام شرایط زندگی. از شما هم تشکر می‌کنم.
خیلی متشکر که وقتان را در اختیار ما قرار دادید.

منبع : خبرگزاری سینا (وبگاه خبری تحلیلی دانشگاهیان علوم پزشکی فارس)

خبرنگاران : زهرا دهقانی - فاطمه تجر

 

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
 • مهمان - انسیه

  باسلام
  واقعا خوشحال شدم که دوست و همکلاسی دوران دبیرستانم به این موفقیت درخشنده رسیده
  سحرجون امیدوارم همیشه بدرخشی و زندگیت پر از موفقیت باشه
  امیدوارم بزودی ببینمت

 • از موفقیت سرکار خانم دکتر سحر حسین نژاد بسیار خوشحال گردیدم. این موفقیت را به خانواده محترم و دوست قدیمی جناب آقای پرویز حسین نژاد و مادر و همسرشان تبریک می گویم. شاد و پیروز باشید.

 • مهمان - زهرا

  بسیار عالی

  باعث مباهاته!تبریک می گویم به خانواده حسینی نژاد

  از شما خواهشمندیم که وقتی در مورد فردی فرهیخته مطلب میگذارید اطلاعات کامل بدید تا دچار اشتباه نشیم ...کاش همین مطلب را ضمیمه مصاحبه کرده بودید!

 • مهمان - مدیر سایت

  با سلام
  هر ارسنجانی در هر جا که باشد ما به وجودش افتخار می کنیم. اینک مقام علمی سرکار خانم دکتر سحر حسین نژاد را ارج می نهیم و صمیمانه وجود وی را در عرصه دانش پزشکی به پدر و مادر فرهیخته اش تبریک می گوییم. خانم دکتر سحر حسین نژاد فرزند جناب آقای پرویز حسین نژاد و خانم فخری ابراهیمی است پدر ایشان از کارمندان نمونه بانک ملی و مادرشان از فرهیختگان برجسته در امر آموزش وپرورش بودند . اکنون توفیق روز افزون وی را آرزومندیم و از اینکه در سال 1391 به عنوان جوانترین دندانپزشک در استان فارس معرفی شده اند مایه فخر و مباهات ارسنجانی هاست.

 • مهمان - زهرا

  با سلام
  مطلب خوبی بود

  اما ای کاش یا مصاحبه کننده ارسنجانی بود یا مصاحبه شونده!!!!!!!
  ربطشو به ارسنجون نفهمیدیم!!!

 • مهمان - محمد حسین شیرازی

  با سلام و سپاس، تبریک به دوست ارجمندم آقای پرویز حسین نژاد و خانواده محترم ایشان که چنین فرزندانی را تحویل جامعه دادند و درود بر خانم دکتر سحر خانم وخواهر شان مهندس سپیده خانم وبا آرزوی موفقیت همه ی جوانان ایران زمین. محمد حسین شیرازی

 • ضمن تبریک و آرزوی موفقیت سرکار خانم دکتر حسینی نژاد، نویسنده محترم از ارتباط ایشان با جامعه ارسنجان سخنی نگفته اند؟