A+ A A-

معرفی استاد حمیدرضا حسن شاهی، خوشنویس و سرپرست انجمن خوشنویسان ارسنجان

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
حمیدرضا حسن شاهی
حمیدرضا حسن شاهی

با خبر شدیم در تاریخ هفتم آذرماه سال جاری ، نمایشگاهی از آثار خوشنویسی استاد حمیدرضا حسن شاهی در گالری خروش تهران برگزار می گردد.
انجمن دانش آموختگان ارسنجان ضمن تبریک به این هنرمند برجسته ارسنجان از کلیه علاقه مندان دعوت می نماید تا از این نمایشگاه بازدید بعمل آورند. در ادامه بیوگرافی و  برخی از آثار ایشان را مشاهده می فرمایید.

 ن والقلم و ما یسطرون

حمیدرضا حسن شاهی فرزند محمدکاظم که دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته زمین شناسی، کارمند و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی و سرپرست انجمن خوشنویسان ارسنجان نیز می باشند؛ یکی از هنرمندان خوب شهرمان هستند.

ایشان از دوران راهنمایی که مشغول به تحصیل بودند علاقه مند به هنر خوش نویسی شدند و با استفاده از سرمشق های کتب درسی ورسم المشق اساتید به تمرین می پرداختند.اولین استادش عمویشان میرزانصراله ابراهیمی بودند که در خط نسخ و نستعلیق تبحر داشتند؛ و با توجه به کهولت سن و ناتوانی جسمی قادر به آموزش نبودند و چند جلسه ای بیشتر نتوانستند از محضر ایشان کسب فیض نمایند.

Arsanjan Anjoman HaminRezaHasanshahi 141117 02


بعد از آن در محضر استاد حمید دیرین در این زمینه بهره گرفتند، سپس از دوره عالی تا کنون در محضر استاد حمیدرضا ابراهیمی (پسر عمویشان) خط نستعلیق و لاتین را آموزش می بینند.
مشوق اصلی ایشان مرحوم پدرشان بودند و با توجه به این که از نعمت سواد محروم بودند، ولی علاقه زیادی به هنر خوشنویسی داشتند و همچنین تسلطشان به مسائل شرعی و دینی زبانزد بود.
استاد حسن شاهی در سال ۱۳۸۵ موفق به گذراندن دوره ممتاز شدند و هم زمان با شروع کلاس های فوق ممتاز که برای اولین بار به صورت رسمی برگزار شد شرکت نمودند و موفق به گذراندن دوره فوق ممتاز نیز گردیدند و از سال ۱۳۸۵ تاکنون سرپرستی انجمن خوشنویسان ارسنجان را به عهده دارند.
در سال های گذشته بیشتر به کسب تجربه در این رشته مشغول بودند و چند سالی است که وقت خود را صرف آموزش به هنرجویان و خوشنویسی می نمایند.

Arsanjan Anjoman HaminRezaHasanshahi 141117 04

از فعالیت های ایشان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
برگزاری ۲ نمایشگاه انفرادی در ارسنجان
شرکت درنمایشگاه ها و جشنواره های دانشجویان کشور طی چند سال و کسب رتبه های مختلف
شرکت درنمایشگاه های جمعی انجمن خوشنویسان
داور خط نستعلیق در جشنواره آزاد خوشنویسی فارس که در سال ۱۳۸۸ توسط اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.
کسب مقام دوم در مسابقات خوشنویسی دانشگاه های آزاد اسلامی منطقه یک کشور(استان های فارس، بوشهرو کهگیلویه و بویر احمد)

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
  • خدا رحمت کند پدر استاد حسن شاهی، مرحوم حاج محمد کاظم را، که مردی نکته دان و خردمند بودند. پدرم بارها از فهم و دانایی ایشان برایمان مثال زده اند. وجود استاد حسن شاهی که از جمله فرزندان شایسته ایشان هستند مایه افتخار ماست.

  • با سلام. برای جناب آقای مهندس حسن شاهی که در متانت و فروتنی انسان نمونه ای هستند آرزوی کامیابی هر چه بیشتر را دارم. خدا یارشان باد و خدا کند که دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان از وجود چنین کسانی بی بهره نماند. انسانهایی که در عین فروتنی و کم ادعایی، خدمات گسترده ای به فرهنگ و ادب این سرزمین می نمایند.

  • سالهاست که با استاد حسن شاهی آشنا هستم و بسیار خوشبختم که گوهری از گوهر های ارسنجان را معرفی کردید. شخصیت و متانت و افتادگی و هنر ایشان معرف اوست. همچنین استاد در تهران از تاریخ 7 تا 11 آذرماه 93 هم نمایشکاهی برگزار مکنند که انشاالله استقبال خوبی از طرف هنر دوستان از نمایشگاه آثا با ارزش ایشان گردد.