A+ A A-

نمایشگاه آثار خوشنویسی (نستعلیق و لاتین) حمیدرضا حسن شاهی در تهران

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
نمایشگاه آثار خوشنویسی حمیدرضا حسن شاهی
نمایشگاه آثار خوشنویسی حمیدرضا حسن شاهی

خوشنویسان پدرام شهر ارسنجان در ایران و جهان اسلام شهره آفاق اند، خاصه در شیوه نسخ ایرانی و کتابت کلام وحی که همه صاحب نظران بر این نظر متفق القولند.
در سالهای اخیر هنروران در هنر خط، از حلقه گم شده ای در سلسله هنر سخن به میان می آوردند تا آنکه در دهه ی اخیر جوانی کوشا و برومند پا به عرصه هنر نمود .

"حمید رضا حسن شاهی ارسنجانی " در واقع حلقه واسطه این زنجیره خجسته است.

استاد ارسنجانی در آدینه روز مورخ هفتم آذرماه آثار منتخب خود را به گلستان چشم شما به مهمانی می آورد.

انتظار می رود با هماهنگی دبیرخانه انجمن به صورت دستجمعی برای ارج نهادن به این هنر آسمانی و خوش آمد به بازدیدکنندگان گرانقدر در مراسم افتتاحیه (ساعت ۱۶) شرکت کنیم.

تلفن دبیرخانه : ۴۴۹۶۷۰۹۷

آدرس گالری خروش : تهران - خیابان انقلاب اسلامی - بین ابوریحان و فلسطین - جنب انتشارات سروش - بن بست مهارت - ساختمان خانه هنر - واحد ۱۶

Anjoman Arsanjan Namayeshgah HamidrezaHasanshahi 141122 02

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

 • مراسم گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی (نستعلیق و لاتین) جناب آقای حمید رضا حسن شاهی
  گالری خروش در خیابان انقلاب اسلامی، عصر روز جمعه (93/9/7)، میزبان جمعی از ارسنجانی های مقیم تهران و اساتید سرشناس خط و دیگر مشتاقان این هنر، بمنظور گشایش نمایشگاه فوق الذکر بود .
  در غربت که هستی کمتر اتفاقی، همچون دیدار آشنایان و دوستان و عزیزان زادگاه، موجب شادمانی و سرورت می گردد بویژه آنکه مناسبت جمع شدن دیدن هنرنمائی جوانی شایسته بوده باشد که سابقه قبلی از او نداشته ای.
  جمعیت در حد گنجایش سالن بود عده ای زودتر رسیده بودند و جمعی هم کمی دیرتر، اطلاع رسانی انجام شده توسط انجمن دانش آموختگان ارسنجان تآثیر بسزائی در استقبال از این مراسم داشت و مطابق معمول نگاه ها یا متمرکز بر تابلوها بود و یا در حال گفت و شنود دوستان.
  تابلوها با محتوای اشعار شعرای نامی و متن های جذاب به زیور هنر خوشنویسی نستعلیق و ترجمه لاتین آراسته و شماره گذاری شده بود و به فروش می رسید و چشم نواز می نمود و پس از مدت زمانی کوتاه استاد گرجستانی همگان را دعوت به سکوت نمود و از هنر خوشنویسی بعنوان یکی از هنرهای تجسمی دیرینه نام برد و به ماندگاری آن فراتر از سایر هنرها اشاره کرد و کار آقای حسن شاهی را در خور تحسین دانست و بویژه بر نوآوری وی در زیبانویسی خط لاتین تآکید داشت و خطه شیراز را مهد پرورش این هنر برشمرد و متعاقب آن مهندس محمد حسین شیرازی از ارسنجان و مرحوم ملا محمد شفیع و ملا علی عسکر و جناب آقای محمد نعمتی و دیگر بزرگان این خطه در کتابت قرآن مجید و نهج البلاغه و دگر متون ادبی گفت و برای جناب اقای حسن شاهی آرزوی درخشش فراتر نمود و از وجود اساتید همچون استاد خروش، استاد هاشمی و دیگران تشکر کرد.
  مراسم رفته رفته رو به پایان نهاد، تعدادی از تابلوها در جا خریداری شد و سابقه ای از روزی به یاد ماندنی بجا در اذهان شکل گرفت و البته نمایشگاه تا تاریخ 11 آذرماه دائر و دیگر دوستان فرصت دیدار خواهند داشت.

 • جهت اطلاع
  امروز (جمعه 7 آذر ماه) دیوارهای گالری خروش به زینت هنر خوشنویسی جناب آقای حسن شاهی آراسته شده بود و جمعی قابل توجه از اساتید بنام کشور( استاد خروش، گرجستانی، هاشمی و...) و همچنین ارسنجانی های مقیم تهران و دیگر علاقمندان به هنرهای تجسمی، در مراسم شرکت کردند و ضمن بر پا داشتن جشن دوستی و محبت ، با تعریف و تمجیدهائی که از ارزش هنری کارهای ایشان در خط نستعلیق (فارسی و لاتین) صورت پذیرفت، به وجد آمدند.
  ضمن آرزوی تندرستی و موفقیت بیشتر برای این هنرمند صاحب نام از دوستانی که موفق به حضور نشدند دعوت می شود در روزهای باقی مانده از نمایشگاه بازدید فرمایند.

 • دوستان و همشهریان گرامی مقیم تهران
  با تشکر ،
  از طرف انجمن دانش آموختگان، ضمن تبریک و آرزوی موفقیت جناب آقای حسن شاهی و انتظار درخشش همشهریان در هنر بی بدیل خوشنویسی(با توجه به سابقه کم نظیر تاریخی و وجود بزرگان و نام آوران صاحبنام ارسنجانی، در مقاطع مختلف، در این عرصه هنری )، وعده ما ساعت 16 روز جمعه (93/9/7 )،گالری خروش.
  بدیهی است دبیرخانه انجمن(سرکار خانم موسوی) اهتمام لازم جهت اطلاع رسانی و هماهنگی را خواهند داشت (ان شاالله).

 • مهمان - محمد حسین شیرازی

  با آرزوی توفیق برای استاد حسن شاهی ارسنجانی با عنایت به پیشنهاد فوق الذکر غیرت شهروندی حکم می کندتا جمعی از ارسنجانیهای هنر دوست مقیم تهران به اتفاق به محل مذکور و خصوصاً در مراسم افتتاحیه حضور به هم رسانیم.