A+ A A-

گزیده ای از فیلم سخنرانی ایراد شده توسط استاد گرجستانی ، مهندس شیرازی و دکتر حسینی در نمایشگاه خوشنویسی استاد حمیدرضا حسن شاهی

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی


رونق عهد شباب است دگر بستان را

می‌رسد مژده گل بلبل خوش الحان را


ای صبا گر به جوانان چمن بازرسی

خدمت ما برسان سرو و گل و ریحان را

 


با خبر شدیم که گالری خروش  طبق روال همیشگی ازروز هفتم  آذر ماه تا یازدهم آذرماه نمایشگاه خط برگزار می کند . اما وقتی که شنیدیم در این نمایشگاه هنر خوشنویسی هنرمند جوان ارسنجانی  جناب آقای حسن شاهی نمایش داده می شود بسیار خوشحال شده و تصمیم گرفتیم  به صورت خانوادگی در این مراسم شرکت کنیم . این خوشحالی وقتی تکمیل شد که در آنجا شاهد حضور تعداد زیادی از دوستان و همشهریهای دیگر بودیم که همگی به قصد حمایت از ایشان به نمایشگاه آمده بودند.
در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه مسئول گالری به معرفی جناب حسن شاهی پرداخته و مردم را دعوت به تماشای گالری نمودند.
چیزی که این نمایشگاه را با نمایشگاههایی که از قبل دیده بودم متفاوت می کرد این بود که خطاطی ها در سه زبان  متفاوت فارسی – عربی و انگلیسی به رشته تحریر درآمده بود و رسم الخط همه آنها ؛ خصوصا رسم الخط انگلیسی همه را حیرت زده کرده بود .
در این نمایشگاه از حضور اساتید مبرز این رشته جناب گرجستانی جناب عطارچیان و جناب طهماسبی  و صحبتهای ایشان در تقدیر از جناب حسن شاهی نیز مستفیذ شدیم .
در پایان جناب مهندس شیرازی و دکتر حسینی نیز به ایراد سخنرانی در این زمینه پرداخته و از حضور همشهریهای محترم و انجمن دانش آموختگان ارسنجان در حمایت از این هنرمند جوان شهرمان تقدیر و تشکر کردند.
در پایان ضمن آرزوی توفیق و موفقیت روز افزون برای چناب حسن شاهی جا دارد که از زحمات و حمایت های بی دریغ جناب نصیری نیز تقدیر و تشکر به عمل آوریم .دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
 • باسلام بنظر می رسد آقای حسن شاهی فرصت نکرده به سایت سری بزند.اگرهم نگاهی به سایتن داشته آثاری از خود بجا نگذاشته ،خوشحال می شویم اگر همچون خوش نویسی های ایشان که برخی رادرگزارش خوب سرکارخانم فروزانی دیدیم مطلبی هم خود ایشان مرقوم فرمایند

 • مهمان - محمد حسین شیرزی

  نمایشگاه آثار خوشنویسی آقای حسن شاهی ارسنجانی فرصتی بود برا ی باز گشت به خویشتن خویش - پیروزی این جوان هنرمند و با اخلاق نیکو را از
  خداوند بزرگ مسئلت مینمایم - از سرکار خانم فروزانی به پاس زحماتشان در فیلمبرداری و در اختیار قرار دادن آن در سایت انجمن سپاسپگزاریم .طول عمر و سلامت همشهریان را خواستاریم .تشکر ویژه از آقای مهندس نصیری مدیر سایت انجمن به خاطر همه ی خوبیهایش در حق وطن

 • مهمان - شبیر محمودی

  ضمن سلام خدمت کلیه عزیزان من به نوبه خود خدمت استاد گرانقدر جناب آقای حسن شاهی صمیمانه تبریک عرض می نمایم و موفقیت روز افزون ایشان و سایر همشهریهای عزیز را از خداوند مسئلت دارم

 • عالی بود لذت بردیم. متشکر از لطف شما سرکار خانم

 • خواهش می کنم . انجام وظیفه بود.

 • درود.
  با سپاس از سرکار خانم " فروزانی" برای تلاش و گزارش زیبای ایشان از نمایشگاه جناب استاد " حسن شاهی" ، برای آگاهی خوانندگان گرامی و همشهریان جان، باید بیافزایم که جناب استاد " گرجستانی" از بزرگان انجمن خوشنویسان ایران هستند که جایگاه نخست کتابت در ایران را دارند و از این روی سرآمد اساتید کتابت در کشور هستند.
  شاد باشید و پایدار.
  بدرود.

 • جناب فروردین من هم متقابلا از اینکه قبول زحمت کرده و ما و دیگر دوستان را مطلع نمودید سپاسگزارم .

 • با سلام به جناب معظم
  ایده بسیار خوبی است . من هم فکر می کنم با این تفکر و شرکت در نمایشگاههای خارج از کشور می تواند بسیار موفق باشد.

 • سلام.ممنون از جناب حسن شاهی- از اینکه با ارایه کارهای بی نظیرشان ارسنجان را به عنوان یک شهر علاقه مند به هنر مطرح نمودند بسیار سپاسگزارم.از طرف خودم این شعر تقدیم به استاد حسن شاهی:
  ز خط یار بیاموز مهر با رخ خوب که گرد عارض خوبان خوش است گردیدن

 • جناب حسن شاهی سلام ، خداقوت
  این توفیق واین حسن وذوق خدادادی را به جنابعالی ،خانواده ،دوستداران هنر وخط وهمشهریان گرانقدرتبریک می گویم .وازهمه عزیزانی که با قدم ،قلم وبیان خود در برگزاری وبرزگداشت این هنر که سابقه طولانی در ارسنجان داردویادگارگذشتگان مااست همراهی کردندوبه آن شکوهی دوباره دادند تشکر قدردانی می نمایم .
  یکی دو پیشنهاد خدمت جناب حسن شاهی داشتم (البته ممکن است این پیشنهادهانیزقبلا عملی شده باشدولی چون من اطلاعی ندارم لذاآنراخدمت ایشان ارائه می دهم)وآن اینکه چنانچه ممکن باشد با شناسایی سایرخوش نویسان ارسنجانی انجمنی تحت عنوان انجمن خوش نویسان ارسنجانی در ارسنجان راه اندازی شود وبا توجه به وجود این استعداددر ارسنجان این انجمن می تواند کلاسهای خوش نویس راراه اندازی کند واین هنر بومی رامجددااحیاء ،توسعه ودرواقع نهادینه کند. بنظرم دوستان خوش ذوق وعلاقه مندی همچون جناب مهندس شیرازی در این خصوص می توانندکمک کنند.
  واما پیشنهاددوم (البته همانگونه قبلا متذکر شدم شاید زیره به کرمان بردن باشد)از آنجائیکه به خط وزبان انگلیسی نیز هنر خودرا توسعه دادید.می توان جملاتی از نویسندگان وشعرا وادبای دیار غرب که مورد احترام آنان است از جمله گوته و...وهمچنین اشعاری ازحافظ،سعدی،مولاناو...واز قرآن کریم ونهج البلاغه و...نیز به خط وزبان انگلیسی تهیه ودر نمایشگاههای بین المللی ارائه دادویا اقدام به برگزاری نمایشگاه خاص درکشورهای خارجی نمود بنظرمن از آن استقبال می شود . باآرزوی توفیق بیش از پیش .در پایان نیز اززحمات سرکار خانم فروزانی که با گزارش خود مارا نیز به نمایشگاه بردند تشکر وقدردانی می کنم

نمایش دیدگاه‌های بیشتر