A+ A A-

چرا پس از نه سال دوندگی ساختمان بیمارستان خیریه جناب آقای حاج رضا ابراهیمی در ارسنجان به پایان نرسید؟ شما چه فکر می کنید و حقیقت چیست؟

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
حاج رضا ابراهیمی ارسنجانی
حاج رضا ابراهیمی ارسنجانی ۹۳ گردهمایی ارسنجانیهای مقیم شیراز

بسیاری از مردم ارسنجان نه سال پیش شنیدند که جناب آقای حاج رضا ابراهیمی خیّر نیکوکار و کارآفرین موفق ارسنجانی در نظر دارد که بیمارستانی ۶۴ تخت‌خوابی در ارسنجان بنا نماید. کارها با عشق و علاقه آغاز شد و پیمان بر آن بود که ادارات دولتی زمین را تامین کنند و آب و برق را به سایت بیمارستان برسانند. پس از آن کار ساخت و تجهیز بیمارستان از سوی جناب ابراهیمی به پایان برسد. نه سال از آن تاریخ می‌گذرد و جناب ابراهیمی با بازدارنده‌های فراوانی روبرو شدند. ادارات در رساندن آب و برق و جاده کوتاهی کردند. سال‌ها گذشت تا زمین بیمارستان بدون معارض شد و دولتی‌ها چندان مسئولیتی احساس نکردند. هنوز نیز بازدارنده‌ها کم نیستند. این نوشتار گزارش کوتاهی از دیدار نگارنده و چند نفر از دوستان با جناب آقای مهندس امید ابراهیمی مدیر شرکت زرین غزال و نمایندهٔ گرامی جناب آقای حاج رضا ابراهیمی خیر محترم می‌باشد. سخنان و دیدگاه‌های آقای مهندس ابراهیمی دربارهٔ کاستی‌ها و بازدارنده‌ها در راه ساخت بیمارستان و نیز راه گشایش این معمّا آورده می‌شود. امید به آیندهٔ نیکو برای این پروژه نیز در پایان خواهد آمد.

اندیشه‌هایم پیش از دیدار با مهندس امید ابراهیمی
در تاریخ سه شنبه ۱۵ آذرماه سال ۱۳۹۳ با هماهنگی قبلی که از سوی آقایان حاج حبیب اسکندری و حاج امیر رحیمی انجام شده بود، با همراهی آقایان علی اکبر رحیمی و سیّد رضا نعمت‌اللهی، خدمت جناب آقای مهندس امید ابراهیمی مدیر شرکت زرین غزال و نمایندهٔ گرامی جناب آقای حاج رضا ابراهیمی خیّر محترم رسیدیم. انگیزهٔ این دیدار بیشتر در راستای آشنایی با بازدارنده‌ها و کمک برای برداشتن موانع در راه ساخت و به پایان رساندن مجموعهٔ بزرگ درمانی، آموزشی و بهداشتی خیریهٔ حاج رضا ابراهیمی در ارسنجان بود. پیش از رفتن به دفتر ایشان در ذهن خودم می‌پروراندم که دربارهٔ تاخیر در ساخت بیمارستان ابراهیمی در ارسنجان صحبت و یا شاید گلایه‌ای کنم. نزدیک به نه سال است که این بیمارستان کلنگ‌زنی شده است اما با وجود سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و پیشرفت کار، هنوز از این پروژهٔ خیرخواهانه رونمایی نشده است.
می‌دانستم در آن زمان سازمان‌های ذی‌ربط برای تهیهٔ زمین و امکانات برق و آب کمک لازم را ننمودند. بسیاری از آن‌هایی که از دولت پول می‌گرفتند تا این‌گونه کارها را تشویق کنند، به جای کمک سنگ‌اندازی کردند. آگاهی داشتم که برخی از کسان، با بداخلاقی‌ها و سیاست‌بازی‌ها، مانع‌های بزرگی را در راه ساخت این بیمارستان درست کردند. با این همه، در ذهنم این بود که مشغلهٔ کاری، گران‌شدن قیمت‌ها، ساخت دیگر مجموعه‌های خیریه، برخی از رفتارهای نسنجیده مردم و قدرناشناسی‌ها، آقای ابراهیمی را دلسرد کرده باشد. کمبودها در هر جا بسیارند و هر کسی انتظار دارد خیّرینی چون آقای ابراهیمی کمکی به رفع کمبودش بکنند. بخش مهم و اساسی درخواست و گفته‌های شرکت‌کنندگان در جلسه، دلگرم نمودن مجموعهٔ مدیریتی جناب آقای ابراهیمی برای به پایان رساندن این مجموعهٔ درمانی-آموزشی بود.
جناب آقای حاج حبیب اسکندری که مدیریت دفتر خیریهٔ امیرالمومنین در ارسنجان را دارند و جناب حاج امیر رحیمی که مسئولیت ستاد پشتیبانی این دفتر در شیراز را دارند نیز افزون بر ساخت بیمارستان، درخواست کمک شرکت زرین غزال برای راه‌اندازی یک دفتر در شیراز را داشتند. نگارنده و دوستان نیز یادآور شدند که این دفتر تنها برای گردآوری کمک‌ها نیست. دفتر می‌تواند کانونی برای ارسنجانی‌ها شود تا بتوانند با جمع شدن دور هم راه‌های کمک به شهر و منطقه را بررسی نمایند. دفتر محلّی برای کارهای خیراندیشانهٔ اجتماعی و غیر سیاسی خواهد بود. با وجود چنین دفتری می توان همگرایی‌ها و هم‌افزایی را زیاد کرد و نیروها را جهت ساخت شهر و کشور سازماندهی نمود.

دگرگونی اندیشه پس از دیدار
آقای مهندس امید ابراهیمی با شکیبایی، ادب ومتانت کم‌مانندی، گفته‌ها را شنیدند و سپس صحبت‌های خود را آغاز نمودند. از خدا می‌خواهم که به همهٔ ما توفیق ادب را بدهد و این انسان‌های مودب را نگهبان و یاور باشد. ایشان روشن نمودند که ساخت بیمارستان آرزوی قلبی جناب حاج رضا ابراهیمی و تیم مدیریتی شرکت‌های زیر مجموعهٔ ایشان است. فرمودند در پیمانی که میان آقای ابراهیمی، خداوند بزرگ و مردم ارسنجان بسته شده است، هیچ خللی وارد نشده است. همه با استواری تمام در اندیشهٔ به پایان رسانیدن این پروژه هستند.
آقای ابراهیمی یادآور شدند که تاخیر در انجام پروژه زیان‌های بسیاری را متوجهٔ شرکت زرین غزال نموده است. ساخت و تجهیز بیمارستان در زمان کلنگ‌زنی به ازای هر تخت نزدیک به چهار میلیون تومان بود ولی هم اکنون این هزینه به تختی دوازده میلیون تومان افزایش یافته است. افزون بر این، با همهٔ زحمات و دلسوزی‌های شرکت زرین غزال برای به پایان رساندن پروژه، تاخیر های به وجود آمده به شایعه‌ها و موج‌های منفی علیه شرکت هم دامن زده است. توضیح داده شد که بنا نمودن یک سازمان بزرگ درمانی-آموزشی در ارسنجان از آرزوهای دیرینهٔ آقای حاج رضا ابراهیمی است.
آقای مهندس روشن نمودند که هم اکنون و پس از برطرف شدن موانع زمین، آب و برق، بزرگترین دشواری در تاخیر پروژه نداشتن پروانهٔ ساخت است. گرچه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فارس از همگان دعوت می‌کند تا در ساخت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، بهداشتی و پژوهشی مشارکت نمایند و مجمع خیّرین فارس یکی از کارآمدترین مجمع‌ها در سطح کشور می‌باشد، این دانشگاه برای صدور پروانهٔ بیمارستان همکاری نمی‌نماید. ایشان فرمودند نه سال است که به دنبال پروانهٔ ساخت و نقشهٔ ساختمانی بیمارستان هستیم ولی نتیجه‌ای به دست نیامده است.
گرچه مدیریت عمرانی دانشگاه دارای نقشه‌های تیپ برای انواع بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی است، تاکنون هیچ نقشه‌ای از سوی دانشگاه به آقای ابراهیمی تحویل نشده است. اگر حتی فرض کنیم که خیّر محترم هم برای انجام کار دلسرد می‌بود، باید مسئولین دانشگاه علوم پزشکی فارس با اسناد مکتوب و تحویل نقشه و پروانهٔ ساخت ایشان را دلگرم می‌نمودند. متاسفانه بنابراین مردمی که باید امروز در شهر خود درمان می‌شدند، در پی ندانم‌کاری‌ها و شاید سیاست‌بازی‌ها باید با خون دل خود را به مراکز درمانی شیراز یا مرودشت برسانند. نه سال بی توجهی مسئولین به مردم و خیّر محترم در درگاه خداوند و مردم چه توجیهی دارد؟ چه انسان‌هایی در پی این بی سر و سامانی و پاسخگو نبودن مسئولین عزیزان خود را از دست دادند؟ پاسخ بچه‌های یتیم و مادران و پدران داغدیده را چه کسی می دهد؟ آیا آقای ابراهیمی باید در اتاق مسئولین را بزند و درخواست نقشه و پروانه کند یا آن‌هایی که شغل و کارشان تسهیل در این کارها است؟

راه حل
با توجه به تاخیر نه ساله و آغاز به ساخت بیمارستان دولتی در ارسنجان، آقای ابراهیمی فرمودند که ما حاضر به ساخت مرکز همودیالیز یا ساخت قطب بیماری‌های خاص در ارسنجان هستیم. در این مرکز افزون بر درمان بیماران، دانشجویان و اساتید نیز خواهند توانست به آموزش و پژوهش بپردازند.
جناب مهندس ابراهیمی یادآور شدند که وضعیت بیماران دیالیزی بسیار تاثر برانگیز است. گرچه آقای حاج رضا ابراهیمی از بزرگترین و مجهزترین مرکز دیالیزی کشور را در شهرک صدرا بنا نموده‌اند، شمار بیماران آنقدر فراوان است که به جای سه نوبت دیالیز در هفته هم اکنون دیالیز در دو نوبت انجام می‌شود. با کاهش عمل دیالیز بیماران و خانواده‌های آنان دست به گریبان رنج بی‌پایانی هستند که تنها خودشان می‌دانند چه بر سرشان می‌آید.
با توجه به آزموده‌های پیشین، آقای ابراهیمی فرمودند که چشمم آب نمی‌خورد که دانشگاه علوم پزشکی پروانه‌ای برای ارسنجان صادر کند. علّت این بی‌توجهی برای همگان مبهم بوده و هست. ای کاش ریاست دانشگاه علوم پزشکی و یا نماینده ایشان می‌آمدند توضیح می‌دادند که علّت چیست؟ اگر اسناد و مدارکی که نشان دهندهٔ پشتیبانی دانشگاه از ساخت بیمارستان ارسنجان در دسترس است ارایه گردد. به هر روی آقای ابراهیمی فرمودند برای نجات بیماران و پیشگیری از مرگ زودرس آنان و برای رضای خدا چنان‌چه شهرداری ارسنجان پروانهٔ ساخت را صادر کند، یکی از مجهزترین مراکز درمانی، آموزشی و پژوهشی را در ارسنجان ساخته و تجهیز خواهیم نمود. پس از ساخت این مرکز درمانی، دانشگاه علوم پزشکی که هم اکنون زیر فشار کمبود مراکز درمانی است در راه افتتاح و بهره‌برداری از آن پیش قدم خواهد شد.
در پایان جناب مهندس ابراهیمی در مورد درخواست دفتر خیریهٔ امیرالمومنین در شیراز برای کمک آقای ابراهیمی به داشتن یک دفتر یا محل گردهمایی، نیز فرمودند که رایزنی‌های لازم را خواهند نمود.

عدالت در پراکنش امکانات درمانی
نگارنده بر این باور است که دانشگاه علوم پزشکی فارس در چارت‌های سازمانی خود برای هر یک از شهرهای استان نقشی را برای درمان در نظر گرفته است. مثلا در ارسنجان بیماران تا یک درجه درمان شوند، اگر بیماری درمان نشد مرودشت دومین محل مراجعه بیماران خواهد بود. اگر بیماری سخت بود و نیازمند تجهیزات بیشتری بود، بیمار به شیراز منتقل می شود.
این تقسیم‌بندی باید بر این فرض استوار باشد که همهٔ هزینه‌های ساخت و تجهیز مراکز درمانی از سوی دولت پرداخت می‌شود. دوّمین فرض باید آن باشد که این یک طرح عادلانه است. با اجرای این طرح مردم نباید احساس کنند که به علت سکونت در یک محیط جغرافیایی، باید هزینهٔ درمانی بیشتری بپردازند و از خدمات کمتری برخوردار شوند. تاکنون این احساس عادلانه بودن در بیشتر مردم ایران و فارس به وجود نیامده است. هجوم مردم به سوی کلان‌شهرها که پیامدهای خطرناکی برای همگان به دنبال دارد به علت دیدگاه دوگانه و چندگانهٔ دولتی‌ها به ارایهٔ خدمات به اقشار گوناگون اجتماعی است. هم اکنون شیراز و شهرک‌های نزدیک مانند صدرا، نیمی از جمعیت فارس را در خود جای داده‌اند. علت همین دوگانه دیدن مردم شهر و روستا از سوی دولتی‌ها است. این همان چیزی است که پدیدآورندگان انقلاب آرزوی از میان برداشتن آن را داشتند.
خواست دولتی‌ها آن است که خیرین محترم نیز در همین چارت سازمانی به کمک دانشگاه علوم پزشکی بشتابند. یعنی مسایل مربوط به عدالت اجتماعی و خواستگاه عاطفی خیر باید نادیده گرفته شود. اگر خیّر نخواست تسلیم این تقسیم‌بندی شود و دوست داشت که پولش را در راهی که خودش تشخیص می‌دهد بهترین است هزینه کند، آن وقت نامهربانی دولتی‌ها آغاز می‌شود. به هر روی این نظر نگارنده است که امید است اگر کسی آن را نقد می‌کند با اسناد و استدلال کافی باشد.

امیدها و پیگیری‌های پس از دیدار
پس از دیدار با جناب آقای مهندس ابراهیمی کوشش‌هایی برای اخذ مجوز از سوی دوستان در حال پیگیری است. جناب آقای حاج حبیب اسکندری و جناب آقای محمّدجعفر اسکندری ریاست شورای اسلامی شهر ارسنجان و دیگران پیگیری‌های فشرده‌ای را در این مدت داشتند. نام بردن از همهٔ افراد شدنی نیست و نگارنده از این بابت پوزش می‌خواهد. نگارنده هم در حد توان پیگیری‌هایی را به انجام رسانید. از جمله تلفنی از جناب آقای دکتر سیّد وحید حسینی درخواست نمود تا برای حلّ مشکل مردم از جایگاه و نفوذ خود استفاده نمایند. ایشان نیز با دکتر ایمانیه صحبت کرده‌اند و قول و قرارهایی داده شده است. شورای شهر و شهرداری ارسنجان در حال بررسی روش‌های حلّ مشکل هستند. مجموعهٔ پیگیری‌ها به یاری خداوند امید بخش است. انتظار آن است که هر کس در هر جایگاهی بکوشد تا این امر خیر به انجام برسد و ارسنجان افزون بر بیمارستان دولتی، محل مراجعه و درمان بیماران خاص در شمال فارس گردد.

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
 • مهمان - فرزین نظری

  متاسفانه به سایت که نگاه میکنی مشاهده میشه همه جملات و طرز فکرها ، امیدها و ناامیدی ها مربوط به 2 سال پیش است حتی ما یک خواننده هم نداشته ایم جای تأسف دارد ولی باز هم شدنی هست اگر ما بخواهیم من همه مطالب و نوشته های عزیزان را خواندم بیشتر و بیشتر ناامیدی در گفته هایمان اوج میزند . خدا یا به ما امید بده

 • مهمان - فرزین نظری

  با سلام و عرض خسته نباشید . از پیگیریهای شما بسیاربسیار کمال تشکر را دارم

 • مهمان - سید ابراهیم حسینی

  با سلام
  به نظر من حتی اگر بیمارستان احداث بشه باز هم مشکل پزشک متخصص به قوت خودش باقی هست . مگر سعادت شهر بیمارستان 96 تختوابی با همه امکانات و تجهیزات نداره ؟ آیا پزشک متخصص و کافی داره ؟

 • مهمان - محمدرضا ا

  جناب سردبر محترم نگاره بنده را در پاسخ به استاد ارجمند جناب اقای ناظم السادات درج فرمایید که اخلاق رسانه این امر را تصدیق می کند.پیروز باشید

 • مهمان - محمدرضا ا

  جناب اقای ناظم السادات ممنون که بنده حقیر را از انفاس قدسیه خویش بهرمند ساختید.به هر حال اگر ارسنجان این چند نفر عزیز همنشین با شما را برای رهگشایی از مشکلات دارد باید هم در تربیت پیشینگانمان تردید کنیم که چه معدود بزرگانی تحویل امروزمان داده اند و هم در حال و قال خویش. جناب دکتر همین انجمن فارغ التحصیلان را ببینید که چه فرهیختگانی در آن عضو شده اند و چه افرادی دل در گرو آن بسته اند.چه بزرگانی که شاید از فرسنگ ها دل در گرو مرز و بوم خویش و وطن زیبای خویش دارند.اینها بزرگان نجیب این مردم هستند.دکتر جان که بنده حقیر به شما افتخار می کنم نباید نگاه محفلی به بزرگان داشت.اتفاقا بزرگان را باید در کسوت سکوت و آرمش یافت نه در جنجال و غوغا! مثل همین انجمن عزیز.مردم تا کنون نتوانستند با این بزرگان اطراف شما که به اسامی مختلف دورتان جمع می شوند ارتباطی برقرار کنند.شاید بگویید مردم نمی فهمند ولی این را هم اگر بگویید به فرمایش خودتان باید همزیستی مسالمت آمیز داشت.نمی شود مردم را نادیده گرفت.این بزرگان به فرمایش شما در هیچ حرکت وحدت بخشی همراه نبودند .می گویید نه مثالی بیاورید .اینکه مردم متحد شده باشند و اینها همرنگ جماعت شده باشند مصداق درستی برای مدیران و پیشروان مد نظر شما نیست انجا که جلو بوده اند و مردم پشت سرشان را بفرمایید ما استفاده می کنیم.دکتر عزیز برگشت به جماعت پویا و فعال و بروز بسان اعضای انجمن فارغ التحصیلان راهکار اصلی است.بزرگی به علم و دانش و فرهنگ و ادب است نه به لابی گریو لایی کشی.دکتر جان وظیفه سنگین امثال شما که افتخار ما هستید همدلی است نه میدان دادن به عناصری که وحدت شکن هستند.البته همه این افرادی که شما گفتید مورد نظر من نیست و بسیاری از اینها محترم و خوب هستند و شما می دانید که محفل و مجلس مراد از چیست.بین خودتان و خدا ناجی باشید نه ساقی برای عده ای که به شما بزرگوار هم بسان ابزاری برای مطامع خود میبییند.شما نیازی نیست که به دنبال باطن اعمال اینها باشید که این با عرض پوزش مغلطه است شما به حاصل عملکرد این به اصطلاح بزرگان بپردازید که عمل هم نتیجه همان نیت است.پیروز باشید

 • مهمان - سید محمد جعفر ناظم السادات

  با سلام به همه دوستان. دوست دارم که یادآور شوم همه ما باید بپذیزیم که در مورد آبادی شهر نیازمند یک همکاری وهمدلی سازمان یافته هستیم. هم اکنون فعالیت هایی در جریان است که موانع در راه ساخت بیمارستان جناب آقای حاج رضا ابراهیمی برطرف گردد. هر کس می تواند در این راه قدمی بردارد چه در دانشگاه علوم پزشکی و چه در شهرداری ارسنجان از هر کمکی دریغ ننماید. در ضمن کمک ها باید سنجیده و هماهنگ باشد تا کار یکدیگر را خنثی نکنیم. برای کارهای دیگر نیز افراد منتظر کسان دیگری نباشند. هر کس برای کارهایی مانند توسعه جنگل ها و مراتع، کمک به دانشگاه و آموزش و پرورش و تولید شغل می تواند کاری شایسته انجام دهد پیش قدم شود و دست خدا به همراهش.

 • والا جز تاسف و نگرانی و افسوس چیزی نمیتوان گفت و با این اوضاع و پیشرفت کار در بیماستان بعید بنظر میرسه که به این زودی ها به جمع شهرستانهای خوب از لحاظ بیمارستانی و امکانات درمانی برسیم. افسوس بیشتر برای این است که پولش و تقریبا همه چیز برای دن کار فراهم شده اما چرا و چه کسانی نمیزارند که کارها درست بشه؟ خب چقدر باید از انسانیت دور باشند کسانی که حتی با تابلو این بیمارستان!!!!! برخورد منفی دارند. امیدوارم که روزی نیاد و افسوس بیشتری بخوریم و بگیم...دیر شد!!!تمام کرد!!!!

 • به نام خدا
  این حقیر در اینجا به یک نکته بسیار مهم و اساسی باید اشاره کنم، که همگان از کنار آن به سادگی می‌گذرند: آیا با احداث یک بیمارستان چند تختخوابی دولتی و یا خیر ساز، بدون وجود پزشکان متخصص مشکلات درمان در ارسنجان حل خواهد شد؟
  تاکنون من نشنیده‌ام که از پزشکان متخصص ارسنجانی شاغل در شیراز دعوت شده باشد تا لااقل ماهی یک روز برای طبابت به ارسنجان بیایند. یا اینکه خیری حاضر شده باشد که یک خودرو خوب با یک راننده در اختیار پزشکان متخصص برای رفت و آمدشان به ارسنجان قرار دهد. و یا امکانات رفاهی در خور یک پزشک در ارسنجان برای متخصصین مهیا شده باشد.
  پیشنهاد بنده این است که در قدم اول بستری را برای حضور پزشکان متخصص در ارسنجان فراهم شود. تا بتوان با داشتن این امتیاز مهم به سراغ ساخت بیمارستان رفت.
  اجر کم من اله

 • با سلام خدمت همگی و محمد رضای عزیز. دوست ما احتمالا از برخی از کسانی که نامشان آورده شد دلخور هستند و از بنده می خواهند که از آنان دوری کنم. خوب آیا کسانی دیگر آمده اند که بخواهند برای حل مشکل بیمارستان کاری کنند و بنده در اندازه توان آنان را یاری نکرده باشم؟ واقعا برایم سخت است که به درون دل افراد بروم و بدانم چه می گذرد. کسانی که مقامی ندارند، پولی هم کسی به آنها نمی دهد، اهل شهوت رانی و فساد مالی و اخلاقی هم نیستند، در دادگاهی هم محکوم نشده اند را با چه معیاری میتوان طرد کرد؟ اگر داشتن بدی های معمولی است که اگر پرده کنار رود یکی از دیگری بدتر هستیم. برای یک همزیستی چاره ای جز پذیرش هم نداریم. اگر کسی می تواند کاری را صادقانه تر و بهتر انجام دهد وارد میدان شود مسلما دیگران هم با دیدن پاکی و خلوص به او کمک بیشتری خواهند کرد. درست است که مردم نقش بنیادینی در فرآیندهای اجتماعی دارند ولی نباید نقش فرهنگ سازان و مدیران را در بسیج مردم به سوی اهداف عالی فراموش کرد. به امید آنکه قدر یکدیگر را بیشتر بدانیم و بیش از گذشته دست در دست هم برای شکوفایی شهر و کشورمان بکوشیم. آزموده ها نشانگر آن است که طرد و بدگویی چیزی برایمان به ارمغان نیاورده است. در برابر دوستی ها و گذشت ها شادی و خوشبختی را به همراه دارند.

 • مهمان - محمد رضا ا

  مورد تاسیس دانشگاه ازاد باید گفت اگر اراده مردم و وحدت نبود هیچ چیز اتفاق نمی افتاد و همبن تصور اشتباه که برخی ها با نام بردن از افرادی محترم نقش مردم را کم رنگ می کنند خلاف واقع است.مردم تا نمایندگان درستی داشته باشند جناب اقای دکتر ناظم السادات عزیز همه چیز حل می شود.تا در وجود برخی افراد حس اختلاف افکنی و نفاق است هیچ اتفاقی نمی افتد.باید اصل را درست کرد نه چیز دیگری را.اقای دکتر برخی ها که به اسم بزرگ ارسنجان خدمت شما و سایر بزرگواران می رسند در اصل موانع اصلی وحدت و همدلی بین مردم هستند.نسل جوان نیز پاسوز همین تفکرات خطرناکند.به عنوان یک دلسوز از شما می خواهم ریشه یابی علمی بفرمایید و از برخی اختلاف افکنان تبری بجویید.در هر حادثه ای می بینید که این اقایان به یک سمت و جو عمومی شهرستان به سمت دیگر و باز هم خود را نمایندگان مردم ارسنجان معرفی می کنند.اقای ابراهیمی هم در گیر همین است و متاسفانه عنان حل این مشکلات را هم دادند به دست همین افراد که منشا مشکل هستند.کمی واقع بینانه باید دید.9 سال زمان کمی نیست.نگاه را باید تغییر داد تا مشکل حل شود ولی بازگو کردن مشکل بدون راهکار درست بسان زخم باز کردن است.باز هم به همت حاج رضا که استوار ایستاده است.

نمایش دیدگاه‌های بیشتر