A+ A A-

اولین مجتمع تجاری طبقاتی ارسنجان

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
احمد علی رحیمی
احمد علی رحیمی

یکی از اهداف انجمن ، شناسایی و شناساندن افراد موفق ارسنجان است. این افراد با فعالیت در زمینه های مختلف علمی ، مذهبی ، اقتصادی ، ورزشی ، هنری ، آموزشی و .... تلاش می کنند تا به شهر و همشهریان و یا حتی هم میهنان خود خدمت نمایند و بار زمین مانده ای را در گوشه ای از این سرزمین به مقصد برسانند که مسلما هم رضایت خالق و هم شعف دل مخلوق را به همراه خواهد داشت.
در مطلب پیش رو بر آن هستیم تا فردی که تلاش دارد تا با ایجاد اولین مجتمع تجاری طبقاتی شهر، رونقی به کسب و کار در ارسنجان بدهد را معرفی نماییم.
انجمن دانش آموختگان ارسنجان ضمن تبریک به آقای احمدعلی رحیمی بخاطر تلاششان در جهت کمک به رونق اقتصادی  و اشتغال و کارآفرینی در ارسنجان  ، از کلیه دوستان تقاضا دارد تا سایر افرادی  را که از هر طریقی  تلاش دارند تا کمکی به شهر و همشهریان خود بنمایند  را از طریق وب سایت انجمن معرفی نمایند.
در ادامه متن مصاحبه انجام گرفته با آقای احمدعلی رحیمی که توسط آقای محمود رحیمی صورت پذیرفته است را مشاهده می فرمایید.

مجتمع تجاری ستاره شهر
مجتمع طبقاتی ستاره شهر با۲۵ واحد تجاری در ابعاد مختلف ( ۱۳متر مربع تا۲۱ متر مربع) و دو واحد فروشگاهی بیش از ۷۰ متر مربع مجموعا حدود ۷۰۰ متر مربع زیر بنا در خیابان ولی عصر جنوبی جنب بانک مهردر تاریخ ۱/۱۲/۹۳شروع به کار خواهد نمود.
با جناب اقای احمد علی رحیمی مدیر این مجتمع مصا حبه ای ترتیب داده ایم که در ذیل می آید.
هر چند مصاحبه شونده زیر جزء ۱۰۰ نفر بلکه هزار نفر اول سرمایه داران شهر نیست و به قول خودش یک خانه و مغازه را که همه دارند اما بی شک می توان او را یکی ازجوانان موفق شهر در حوزه کسب و کار دانست. چرا که در ۱۴ سالگی ترک تحصیل و اینک پس از ۳۰ سال و در ۴۴ سلگی بزرگترین مجتمع تجاری شهر با زیر بنای ۷۰۰ منر مربع را نزدیک به افتتاح دارد هر چند که از تحصیل هم غافل نشده است. هر چند او از مصاحبه امتناع میکرد اما به اصرار حاضر به این مصاحبه شد.

Anjoman Arsanjan 150115 02

جناب اقای رحیمی با سلام لطفا در ابتدا خود را معرفی کنید:
بنام خدا
احمد علی رحیمی هستم که در بین فامیل و دوستان احمد صدا زده می شوم. متولد ۱۳۴۹ ارسنجان و فرزند مرحوم عباس رحیمی.

لطفا کمی بیشتر از گذشته خودتان برایمان بگویید:
فرزند پنجم خانواده هستم در یک خانواده مذهبی بزرگ شدم که به حلال و حرام اهمیت می دادند. به علت مشکلات اقتصادی به شغل آزاد روی آوردم و در مشاغل متعددی مشغول به کار شدم و بالاخره با راهنمایی پسر خاله ام آقای حاج مصطفی نعمت الهی شغل مورد علاقه ام را پیدا کردم که همینجا جا دارد از ایشان که حق استادی به گردن من دارد تشکر کنم و آرزوی موفقیت را برای ایشان خواستارم و هم اکنون در مغازه طلا فروشی در خیابان ولی عصر مشغول به کار هستم.
جالب است بگویم اوایل که در مغازه طلا فروشی بودم نه تنها هیچ مشتری نداشتم بلکه هفته ها می شد که از خدا میخواستم یک نفر پشت ویترین مغازه ام بیاید و فقط به ویترین نگاه کند ولی الحمد لله با کمک خدا و صبر و شکیبایی مغازه رونق گرفت با وجود اینکه به لطف خدا از لحاظ اقتصادی نسبتا موفق شدم ولی نیاز خود دیدم که در زمینه ی تحصیلی نیز پیشرفتی داشته باشم بنابر این در کنار کار و با وجود مشغله بسیار به تحصیل خود ادامه دادم و دیپلم خود را گرفتم و تصمیم دارم در مقطع لیسانس ادامه تحصیل دهم هر کسی که کوچکترین اشنایی به بازار دارد میداند که ساخت این مجتمع یا سرمایه گذاری در شهر های بزرگ، بازگشت سرمایه را تضمین و ارزش افزوده ی بالا دارد.

Anjoman Arsanjan 150115 03

چه شد که تصمیم به ساخت مجتمع تجاری ستاره شهر در ارسنجان گرفتید:
همان طور است که فرمودید . من هم از این موضوع مطلع بودم و اتفاقا از طرف بسیاری از افراد خانواده و دوستان از این کار منع می شدم ولی هدف من در چند موضوع زیر خلاصه می شد
1- اول اینکه اگر سرمایه ام به اندازه ای نیست که مانند دیگر سرمایه داران شهر، مراکز عام المنفعه مثل مدرسه ، مسجد و درمانگاه بسازم از این طریق کمکی به پیشرفت شهرم بکنم.
2- با ایجاد یک مجتمع شیک باعث جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه همشهریان برای سفر به شیراز جهت خرید ما یحتاج خود شوم
3- دیگر کاسبان شهر را به سرمایه گذاری بیشتر در ارسنجان راغب و باعث افزایش رونق اقتصادی شهر گردم.
4- باعث ایجاد چند شغل و مشغول به کار شدن ۵۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم شوم
5- با توجه به عدم وجود بازار در شهر ، همشهریان عزیز بتوانند در مدت کمتر و در یک محل واحد تمام نیاز خود را خرید نمایند
6- روستاییان عزیز که همیشه بخش قابل توجهی از درامد شهر از محل خرید انها بدست می اید راحت تر و ارزانتر خرید نمایند
مجتمع ستاره شهر چه زمانی افتتاح خواهد شد و چند درصد از مغازه ها فروخته و چند در صد اجاره داده خواهد شد:
انشا الله اوایل اسفند ماه افتتاح خواهد شد. هم اکنون حدود ۷۰ درصد از مغازه ها فروخته و یا اجاره داده شده است .همه سعی ما این بوده که تمامی اهالی شهر در خرید مغازه های مجتمع شریک باشند که الحمد الله استقبال خوبی از طرف کاسبین معتبر شهر شده و چند مغازه باقیمانده هم تا قبل از افتتاح به فروش خواهد رسید. در فروش و اجاره املاک مجتمع به چند مورد توجه شده است که از جمله می توان به مشارکت همه فامیل ها، همگرایی ، خوشنام بودن ، کسب و کار مختلف و البته صنف های نزدیک به هم اشاره کرد.

Anjoman Arsanjan 150115 04

مغازه های مجتمع ستاره شهر چه اجناسی را به همشهریان ارائه خواهند داد:
۱. انواع پوشاک
۲. لوازم خانگی
۳. طلا فروشی
4. کفش فروشی
۵. ساعت فروشی
۶. اسباب بازی فروشی
۷. مزون عروس و...

علت موفقیت خود در کسب و کار را چه می دانید:
تا موفقیت را چه تعریف کنیم. اگر داشتن یک خانه و چند مغازه باشد که اصلا موفقیتی به حساب نمی اید ولی اگر با دست خالی شروع کردن و به اینجا رسیدن باشد شاید نوعی موفقیت به حساب اید. به هر حال من پیشرفتم را شامل چند دلیل میبنم اول کمک خدا، دوم دعای خیر پدر ومادر ، سوم پشتکار خودم و مردمداری و همچنین پشتیبانی خانواده و همسرم . لازم می دانم جمله ای را که بسیاری از مردم به من و دیگر برادرانم می گویند و خود نیز به ان یقین داریم بازگو کنم. اینکه " هر چه شما دارید از نیت پدر و دعای مادرتان است" و اینجاست که بر دستان مادرم بوسه می زنم و برای پدرم طلب امرزش ابدی می کنم.
ایا خاطره ای خاص و به یاد ماندنی در این مدت دارید:
خاطره که بسیار است و می توان گفت هر روز خاطره ای برای ما اتفاق می افتد. روزی یک مشتری به مغازه آمد وگفت خرید طلا دارید جواب دادم بله , اوهم دندان طلایی خود را روی میز گذاشت که غافلگیر شدم و گفتم ما دندان طلا نمی خریم خاطره دیگر انکه روزی پیر مرد و پیر زنی به مغازه مراجعه کردند با دو بقجه حمام زیر بغل. من که از ظاهر انها فکر می کردم نیازمند باشند بیشترین تخفیف ممکن را به انها دادم. اما در پایان دیدم که هر کدام بقچه های زیر بغل را باز کردند که پر از پول ، طلا و اشیا گرانقیمت بود!
در پایان اگر صحبت دیگری دارید بفرمایید:
با تشکر از شما و انجمن دانش آموختگان ارسنجان، به تمام جوان های شهر عرض می کنم که اول از همه از خدا کمک بخواهند و هر کاری را که در ذهن خود دارند انجام دهند هیچ گاه سعی نکنند که در مدت کوتاه به پول و درامد بالا برسند چرا که سرمایه و درامد زیاد در مدت کوتاه به صورت قانونی امکان پذیر نمی باشد مردم دار باشند و سود خود را در سود مردم ببینند ، مطمئنا خدا به کسب و کار انها برکت خواهد داد.
در پایان هم از مردم شهرمان تقاضا دارم تا انجا که ممکن است به جای خرید از شیراز و دیگر شهرها از مغازه های ارسنجان خرید کنند و مطمئن باشند لوازم خود را با همان کیفیت ولی قیمت پایین تر در مجتمع ستاره شهر پیدا خواهند کرد

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
 • با سلام
  کار بسیار ارزشمند و قابل ستایش میباشد.ایشان با علم و اگاهی از شرایط فعلی اقتصادی و کسب و کار در این شهر اقدام به سرمایه گزاری کردند.مطمئنا ایشان هم توانایی و هم اگاهی داشتند تا نسبت به سرمایه گزاری در شیراز اقدام کنند و سود سرشاری را داشته باشند لیکن صرفا جهت عمران و ابادانی این دیار قراموش شده اقدام نمودند که کاری بس ارزشمند است.مطمئنا تاثیر پذیری ایشان از مرحوم پدرشان کاملا مشهود است زیرا پدر ایشان نیز در جهت عمران و ابادانی این دیار صادقانه تلاش کردند.خداوند به ایشان خیر عطا کند

 • مهمان - احمد نصیری

  با سلام
  بسیار کار پسندیده ایست .خداوند به شما خیر دهد.مطمئنا تلاش در جهت رونق اقتصادی این دیار کاریست ارزشمند که جناب آقای رحیمی انجام دادند.مطمئنا ایشان نیز میتوانستند این سرمایه گذارری را در شیراز انجام دهند که مطمئنا منفعت مادی زیادی را نصیبشان میکرد ولیکن ایشان با توجه به تاثیراتی که از مرحوم پدرشان به ارث برده اند به فکر ابادانی این دیار هستند.متشکرم و از خداوند خیر و برکت را برایشان ارزومندم

 • مهمان - محمد حسین شیرازی

  باتوکل زانوی اشتر ببند
  سالهاست که در ذهنم نقشه میکشم ،ساختمان یادبود می سازم ، ساختمان پزشکان ، بازار و بازارچه ،پاساژ و مجتمع تجاری ، میگم بافت قدیم را در نظر بگیرم ، یک منطقه ی وسیع را در نظر میگیرم بازارش خوب و سنتی باشد ، پارکینگ هایش چنین و چنان –جور نمی شود . میروم مسافرت میبینم لاریها بازار جدید ساخته اند ،دو سه بار دیوانه وار از اول بازار تا انتهایش را گز میکنم –تو ذهنم یک تعاونی تشکیل می دهم تا با مشارکت ،این کار را انجام بدهم به سامان نمیرسد . در بندر عباس در سالن کنفرانس نشسته ام ،استاد داره صحبت میکنه از اقتصاد حرف میزنه خیلی هم جدی –من که گوشم بدهکار این مبانی کلاسیک نیست به بغل دستیم میگم آقای مهندس دوست عزیز این سالن با چه بودجه ای ساخته میشه ؟ چند دقیقه میگذره میپرسه میخوای بخری ؟یا میخوای بسازی ؟عرض میکنم میخواهم سفارش دهم – لبخندی میزند و میگه برای شما 14 میلیون ،تعجب نکنید ،آنروز دانشگاه آزاد در ارسنجان با دو میلیون شروع شد – آنهم یک میلیون بابت محل احداث دانشگاه تخفیف داده اند . میبینم که اصلاً امکان نداره . چند سالیه که افتادم توفکر بازار –هواکش میخواد ،نور گیر میخواد، سنتی باشه، پارکینگ داشته باشه ، نزدیک مسجد باشه ، در دسترس مردم باشه و ... میرم تجریش بیرون تو میدون می ایستم تعظیمی به امامزاده صالح(ع) میکنم-خودم و میندازم تو بازار – دیگه این بازار را وجب به وجب میشناسم لازم نیست گز وپیمونش کنم – مغازه ها نامگذاری شده اند – اونم با خط خوش نستعلیق هی حسرت می خورم نه نمیشه ! میام تو اتوبوس میشینم فکر میکنم – آخرین بار همین دو سه روز پیش بود اومدم نشستم روی صندلی اتوبوس – در و دیوار و نماهای اطراف خیابونو با دقت زیر نظر داشتم ناگهان به فکرم زد تا 12 تا از مغازه های خیالی ام را فروردین ،اردیبهشت ، خرداد ... اسفند بگذارم خیلی کلنجار رفتم بالاخره تصویب شد که این دوازده ماه از سال خیلی جالبه .. حالا اومدم خونه سری زدم به سایت انجمن دیدم کاپیتان رحیمی گل کاشته و در مصاحبه اش باآقای احمد علی رحیمی مشترکاً آب تو لونه ی مورچه کرده اند.
  آقای رحیمی با همت بلند ،و صرف هزینه ،صرف وقت و از همه مهمتر توکل به ذات خداوند قادر این خطر را به خود راه داده ،و مجتمع تجاری در زادگاهمان احداث کرده اند – این عزیز به من آموخت که خیلی لازم نیست نقشه بکشی ، وقت صرف کنی ،کاغذسیا ه کنی و ... بنده ممنونم از این شهروند شهر جان که کار مرا آسان کردند و به بخشی از آرزوهایم جامه عمل پوشاندند –حالا من تا مدتی در توهم به سر نخواهم برد – به ایشان و همه همشهریانم تبریک عرض میکنم انشاالله همه ی کسانی که به کار و کسب در این مجتمع شروع به داد وستد تجاری میکنند آنها نیز با توکل به خدا وبا انصاف و اخلاق در رونق تجارت و کسب حلال موفق و کوشا باشند و خداوند به مشتاقان فرصت دهد تا در آینده ی نزدیک به یاریش از نزدیک این مرکز خرید را باز دید کنند – به همه ی ما توان و صحه صدر شاهد بودن بر شادیها و ترقی وپیروزی های انسانها را عطا فرماید – آمین یا رب العا لمین.

 • مهمان - A.Y

  باسلام به تمامی شماعزیزان که نظرات خودتان راگذاشته اید.اینجانب کارجانب اقای احمدعلی رحیمی راستوده،وامیدوارم در آینده نزدیک تمام سرمایه دارن شهرمان درشهر خود سرمایه گذاریی کنندنه اینکه با سرمایه گذاری دردیگرشهرها برای خود اسم ورسم برهم زنند،همیشه موفیقت را میشود در همه جای جهان پیدا کرد فقط کافیست کمی همت به خرج دهیم تا درشهر خودسرمایه گذاریی کنیم تا مشکلات شغل،ازدواج،اعتیاد و...از بین برود انشاالله.
  دراینجا میتوان جناب آقای رحیمی رابه عنوان اولین سرمایه گذار درپروژه ی تجاری وایجادکنندشغل دانست وسرلوحه این عمل قرارداد.
  سرمایه دارن شهرمابه جای اینکه بیش از ده مسجدوحسینه محل به محل بنا کنند فکری برای شغل جوانانمان وجهیزیه دخترانمان باشند،نه اینکه این همه افراط وتفریط در یک کاردیده شود و دیگرمشکلات شهرمان به دست فراموشی سپرده شود.
  با آرزوی توفیق روز افزون وموفقیت ...

 • مهمان - امیر

  هر کار دیگری یا مصداق دخالت است یا عقده گشایی

 • مهمان - امیر

  مدیر محترم سایت.از شما انتظار این است که نظرات بنده را هم نمایش دهید.با تشکر

 • مهمان - امیر

  با سلام خدمت دوست عزیز رضا رحیمی
  دوست عزیز شما حرف خودت را میزنی وبه گردن دوست عزیز جناب شبانعلی میندازی.بنده نقد شما را به جان میخرم وبه شما یاد آوری میکنم نقد پذیری و در عین با آرامش برخورد کردن دقیقا عین فضیلت انسانی است.همشهری گرامی نقد کردن با عقده گشایی زمین تا آسمان تفاوت دارد.اگر ما همه به نظر وعقیده یکدیگر احترام بگذاریم ونقد را هرچند غیر منصفانه به جان بخریم قطعا پیشرفت بسیار در همه ابعاد زندگی چه شخصی وچه گروهی در بر دارد.وضمنا بنده به شما یادآور میشوم دانشمندانی مانند گالیله ونیوتن اگر اختراعی داشتند که بنفع بشریت بوده از نقد ناپذیریشان نبوده بلکه به هدفشان اعتقاد وایمان داشتند.وبا پشتکار به این اختراعات دست یافته اند.حتی زمانی که گالیله میدانست زمین میچرخد زمانی حاکم گفت نمی چرخد بنظرش احترام گذاشت وصبر کرد جناب حاکم خودش با پیشرفت علم به این مهم برسد.آقا رضا به عنوان دوست به شما میگم پسندیده بود مانند دکتر حسینی که به آقا محمد جواب دادند یا مانند جناب مهندس محمود رحیمی جواب میدادید.عرض بنده این است نسبت به دیدگاه و افکار دیگران احترام قائل باشیم.با تشکر و سپاس و معذرت خواهی از جناب مهندس محمود رحیمی.

 • نقدپذیری صفتی است؛ که پذیرش آن جز در مناسبات سیاسی و کسانی که با رأی مردم بر سر کار آمده اند، واجب نیست. در غیر این صورت نقدپذیر بودن یا نبودن یک انتخاب شخصی است و نه یک فضیلت انسانی.
  نیوتون، گالیله، استیوجابز و بسیاری از کسانی که دنیای امروز ما را ساخته اند، اگر نقد اطرافیان را می پذیرفتند ما امروز هیچ نبودیم.
  من اگر روزی نقدی به مجتمع تجاری شهر داشته باشم حداکثر حق دارم آن را نخرم. همین.
  اگر هم با من تماس گرفتند و پرسیدند می توانم نظرم را به عنوان یک نظر و سلیقه و نه هیچ چیز بیشتر بگویم.

  هر کار دیگری یا مصداق دخالت است یا عقده گشایی

  برگرفته از صفحه اینستاگرام محمدرضا شبانعلی

 • دوست گرامی جناب اقای امیر
  با درود
  در مورد اینکه این متن در سایت گذاشته شود تصمیم شخصی نبوده است .
  در ضمن مدیر سایت در ابتدای متن از همه درخواست کرده اند که افراد موفق دیگر را را معرفی کنید که امیدوارم این اتفاق بیفتد
  بعید می دانم که اکر شما مطلبی مشابه فوق بفرستید در سایت انجمن درج نشود
  در رابطه با تبلغ تجاری، پیشنهاد ان به سایت داده شده است که در صورت تصویب ان به اطلاع همگان خواهد رسید.

  با تشکر

 • مهمان - امیر

  با سلام خدمت همشهریان گرامی اول از اینکه من یک انتقاد از مسءول سایت داشته باشم چرا انتقاد ها و پبشنهاد های سازنده را در سایت درج نمی کنید باید همه از خوبی ها بگویند تا شما درج کنید نا گزیر مثل دولت سابق می شود و .......دوما اینجا از برادر عزیز محمود رحیمی می خواهم که اینکه در سایت تبلیغات تجاری داشتند لا اقل بابت تبلیغات تجاری درامدی را به انجمن دانش اموختگان بدههند سوما چرا نمی گویید که همه می توانند تبلیغات تجاری داشته باشند چهارما در کجای دنیا پاساژ ساختن کار افرینی شده است پنجما می گذاشتید تمام واحد های تجاری فروخته شود بعد تعریف می کردید به نظر من این یک فرصت عالی برای بزینس خانوادگی بوده با سپاس ا

نمایش دیدگاه‌های بیشتر