A+ A A-

متن سخنرانی جناب آقای سید عبدالحسین رئیس السادات در رابطه با ایده و اهداف گردهمایی ارسنجانیهای مقیم تهران

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
سید عبدالحسین رئیس السادات
سید عبدالحسین رئیس السادات

با همتی که در جوانان می بینم و استفاده از تجربه های برخی افراد حاضر در جمع، به پیشرفت اطمینان دارم.
پس از شکل گیری رسمی انجمن و رسیدن به اهداف کوتاه مدّت و میان مدّت و یا همزمان با آن ها، باید تلاش کنیم برای شناسایی و راههای پیشرفت و رفع نیازهای شهرستان ارسنجان.

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله ربّ العالمین، الحمد لله، الحمد لله علی کل حال، الحمد لله علی کل نعم
سلام علیکم
ابتدا تبریک عرض می‌کنم ایام مبارک ماه‌های رجب، شعبان و رمضان را و از همه التماس دعا برای جمع حاضر دارم. تبریک عرض می کنم ولادت امام باقرعلیه السلام را که دیروز بوده و به روایتی ولادت امام علی النقی علیه السلام را که امروز است. تبریک ویژه دارم به مناسبت امروز که روز معلم است خدمت همه  معلمین حاضر در جلسه که در بین آنها پیشکسوتان عزیزی هستند که معلم دو سه نسل بوده اند. تبریک عرض می کنم نخستین گردهمایی اهالی شهرستان ارسنجان و وابستگان و پیوستگان و علاقمندان به ارسنجان را که لطف کرده  اندو به قول یکی از دوستان در این خودمیزبانی شرکت کرده-اند.
حقیقت این است که ارسنجان آن محدوده خاصّ بین تل عایشه و تل کاخر نیست.علاوه بر توابع ارسنجان که اکنون بخشی از شهرستان ارسنجان است و بعضی جاهایشان مثل شوراب و خبریز و قلاتخوار و جمال آباد احتمالاً سابقه  ای تاریخی به اندازه  خود شهر ارسنجان دارند، از بلوک کمین تا ده بید و یزدخواست و تا کربال محدوده  فرهنگی ارسنجانی ها و علاقمندان به ارسنجان هستند.
سه یا چهار سال پیش پسرم از همکلاسی انش گفت که پدر بزرگش ارسنجانی ست، و متأسفانه ظاهراً بدلیل کسالت الان هم  این خانواده در بین ما نیستند ، و از همان جا به فکر تشکیل تجمّع و تشکّلی دائمی از ارسنجانی های مقیم تهران افتادم. ماه رمضان همان سال در خدمت بعضی از بستگان بودیم. از آقای دکتر حسینی-آسید محمود- خواهش کردم نسبت به شناسایی ارسنجانی های مقیم تهران اقدام کنندتا دعوتی صورت گیرد. تصوّر بنده این بوده و هست که این تشکّل می تواند دست به کارهای بزرگی بزند. بنده نمی دانم مثلاً دریان چقدر جمعیّت دارد ولی مرکزی نزدیک منزلمان هست بنام حسینیه دریانی های مقیم تهران و طبقه ی بالای این حسینیه یک درمانگاه. شهرستان ارسنجان نمی تواند چنین جایی داشته باشد؟ در همین جمع امروز ما که بخشی از ارسنجانی ها را در بر می گیرد، انواع تجربه  ها و تخصص ها وجود دارد. به خوبی می توانیم از این توان بالقوه در راه پیشرفت خود جمع حاضر و سپس به مرور پیشرفت بیشتر شهرستان استفاده کنیم.
جمع ما نمی تواند با سرمایه  گذاری مختصری که هر کدام از خانواده ها به فراخور توانشان می کنند دست به ساخت و ساز بزند و سودی عاید جمع نماید؟ جمع ما نمی تواند از کسب آن سود و سرمایه دست به کار بزرگتری بزند؟ در اخبار داشتیم –اگر درست بخاطر داشته باشم- سی هزار تن انار روی دست باغداران بیرجندی ماند و فاسد شد. ارسنجانی مرده است که آن را تبدیل به ربّ انار کند، کارخانه  ای بزند در خراسان جنوبی و ربّ انار تولید کند؟ چندی پیش به فکر افتادم ما نمی توانیم یک سیلو در شهرستان ارسنجان داشته باشیم و در کنارش یک کارخانه بزرگ آرد؟ چه تعداد از جوانان شهرستان می توانند در این پروژه به کار گرفته شوند؟ یک راه طولانی با مجموعه ای از گام ها طی می شود. ما می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم فقط باید این توان بالقوه به کار عملی تبدیل شود.باید این گام برداشتن آغاز شود.
دو سه ماه قبل از عید آقای فروردین –آقا وحید- تشکیل انجمن دانش  آموختگان ارسنجان و سایتی که راه افتاده را به بنده اطلاع داد. خدا به ایشان و جوانان باهمت آگاه خیر و توان بیشتر بدهد. آقای مهندس نصیری و بستگان و همکارانشان در راه تشکیل این انجمن و ایجاد سایت arsanjan.org در حال زحمت کشیدن هستند. بنده هم مرتّب دعایشان می کنم و هم در جلساتشان شرکت می کنم تا ان شاء الله کار بطور کامل روی غلتک بیفتد.
چندی پیش آقای کاردان، مجری باسابقه ی تلویزیون، از یکی از هنرپیشه های شرکت کننده در برنامه ای پرسید "می دانید ارسنجان کجاست؟" گمان بنده این است که راه افتادن پایگاه arsanjan.org در ایجاد این سوال نقش داشته باشد. ان شاء الله باید تلاش شود این پایگاه هر روز پربارتر شود.
تشکر ویژه دارم از جناب آقای دکتر حسینی برای انتخاب محل پذیرایی و تلاش هایی که در این زمینه داشته  اند. و نیز از آقای مهندس پورهاشم.
انجمن در حال تلاش است برای شناسایی بیشتر افراد و جلب مشارکت همگان و ان شاء الله تشکیل هیئت امنا. وظیفه همه  ماست که کمک کنیم.
باید با برداشتن گام های عملی برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت انسجاممان را بیشتر کنیم. همه به هم نیاز داریم.
با همتی که در جوانان می بینم و استفاده از تجربه های برخی افراد حاضر در جمع، به پیشرفت اطمینان دارم.
پس از شکل گیری رسمی انجمن و رسیدن به اهداف کوتاه مدّت و میان مدّت و یا همزمان با آن ها، باید تلاش کنیم برای شناسایی و راههای پیشرفت و رفع نیازهای شهرستان ارسنجان.
بار دیگر از حضور همگان و دیدار با شما خدای را سپاسگزارم.به عزیزان پیشنهاد کرده ام تجمّع بعدی مان چهاردهم ماه مبارک رمضان شب ولادت آقا امام حسن علیه السّلام باشد.انشاالله تا آن روز خانواده ها و افراد بیشتری شناسایی شوند و جمعیت سنگین تری داشته باشیم. پیشنهاد کرده بودم هر خانواده بسته به تعداد اعضایش مبلغی سرمایه گذاری کند و از قبل سود آن سرمایه، که درمؤسسه های اعتباری ذخیره میشود هزینه این گردهمایی ها تأمین شود تا هر بار نیاز نشود خواهش کنند برای این خودمیزبانی وجهی به حسابی ریخته شود.
به امید روزهای عالی تر و پیشرفت شهرستان ارسنجان و همه ایران عزیز وبا آرزوی تندرستی و شادکامی همگان.

والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

  • مهمان - رحيمي

    وقتي وارد سايت انجمن دانش آموختگان ارسنجان مي شوم انرژي مى گيرم. حس وطن سپاسي اين نخبگان را مي ستايم. اين كار شما بسيار بزرگ و ستودني است. وب سايت انجمن مي تواند با انعكاس موفقيت شما نخبگان حس اعتماد به نفس را در جوانان ارسنجاني تقويت نمايد. اميد است همچنان كه شما وطن سپاسي مي كنيد ما هم بتوانيم يك هم وطن سپاسي در شان شما داشته باشيم.