A+ A A-

تقدیم برای عرض تبریک (۲)

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

به نام خداوند بهار آفرین
بهار آفرین را هزار آفرین

اسفند ماه بود و در خواست سایت دانش آموختگان به مدیریت آقای مهندس نصیری برای دریافت تبریکات دوستان ،اعضا،و کاربران سایت انجمن ، عده ای مستقیماً تبریکشان را به سایت ارسال فرمودند – ما هم دست به کار شدیم و در "تحریک ترسیل " تقدیم برای عرض  تبریک دست درخواست بلند کردیم  و ضمن تماس با عزیزان و سروران انبوهی از ابراز مهرشان  سرازیر آمد از این محبت سرشار و همه ی آنهایی که همیاریشان سبب پرباری این مقوله گردید سپاسگزاری می نمائیم و روش کارمان را پس از در خواست و دریافت به صورت پیامک چنین اعلام میداریم :
این پیامهای تبریک توسط ارسال کنندگان مخصوص سایت تهیه گردیده یا اثر و قلم خود ایشان است ویا انتخابشان ، گاهی دوستان از انفاس قدسی حافظ مدد جسته و شعری از آن شاعر یا شاعر دیگری را زیب و زیور تبریکات خود نموده که در این انتخاب لسان الغیب در مرتبه اول و مدنظر اکثر انتخاب کنندگان بوده و میتوان گفت باز هم حافظ در صدر است – بعضی هم سروده ای از طبع خود را تبریک قرار داده اند که آنسان که میبینید این اشعار سروده صاحب تبریک است – سپس ما فکر کردیم که یک معرفی کوتاه از دوستانی که تبریک فرستاده اند تهیه کنیم و ابتدا آن معرفی را نوشته و سپس تبریک را بیاوریم ، اذعان دارد معرفی این گرامیان در چند خط نمیگنجد و گاه آب بحر میخواهد تا بنویسی و سپس صفحه بشماری . برای مثال استاد خرمشاهی ، استاد گرمارودی ،استادمستوفی المما لکی ، استاد حیدری و ... همه ی دوستان راباید درصفحاتی بیشتر و افزونتر معرفی کرد . اما شهرت عالم گیر همه ی بزرگان و دوستان و کمی بضاعت ما ، عذر خوبی در رفع این کوتاهی است . در اختیار داشتن انبوهی از انوار صمیمانه ی تبریک و برقی از آن چشمه ها ی نور که چشم را میزند بیشک دچار اشتباهات و لغزشهای انتخابی ، جاپی ، املایی و احیاناً جابجایی و... خواهد شد ، که در اینجا ضمن پوزش تمنا داریم از طریق سایت هر گونه اشکال و اشتباه را برای رفع مشکل اطلاع دهند .  ذکر این نکته نیز قابل تأمل است که از اقشار مختلف و در سطوح اجتمایی متنوع که در این موضوع بهجت افزا و فرخنده مشارکت داشته اند بیشترین درصد تعداد شرکت کنندگان را آقایان تشکیل داده اند و درصد بانوان کمتر است اما از سوی دیگر "بازه سنی " بانوان قابل تأمل است (از ۱۰ ساله تا ۹۵ ساله )     تقدم و تأخر تبریکات در این مجموعه هیچ آداب و ترتیبی ندارد! از با نو زهره اسکندری که با شکیبایی و حوصله همیشگی در تدوین این مجموعه کمک و یاری نمودند سپاسگزارم . این شما و این مقوله ای، به نام تقدیم برای عرض تبریک
استاد گرمارودی از شعرای نامدار و فاضل  ادب پارسی اند . در غزل و قصیده ید بلندی دارند . از این استاد ارجمند کتابهای بسیاری به چاپ رسیده است یکی از کارهای سترگ گرمارودی ترجمه ی قرآن مجید است :
آغاز رسیدن خون شقایق ،شکفتن گلها در همه ی لحظه ها ودقایق ،بهار زایی آهو و انجمن پونه ها بر لب جوی بر همگان مبارک باد.
***
دکتر زین العابدین موسوی دانش اندوخته ی دکترای برق از دانشگاه پراگ کشور "چک " میباشند این عزیز همشهری علاوه بر تبحر در رشته ی تحصیلی و تدریس در دانشگاهها با بزرگانی  چون دکتر رضا و ... حشر و نشر دارند. نوشته های ایشان و نیز مقالاتشان بسیار عالی و قابل تحسین است :
به نام حضرت دوست که هر چه هست از اوست
با تبریک نوروز باستانی و آرزوی فرخندگی سال نو ، در سال نو تلخ کامی به شرینکامی و کینه تلخ را به انگبین محبت درست کنیم تا خوشبختی واقعی را به چنگ آورده و اشارتی زیبا از "مجک" باشد بر سفره نوروز
دلهاتان در سال سعید شنبه به نوروز آکنده از عرفان حق ، نعمتهایتان افزون و شکر به درگاه کبریائیش
افزونتر نثار روی تو هر برگ گل که در چمن است
فدای قد تو هر سرو بن که بر لب جوست
***
بانو نرگس حسینی از سادات محترم ارسنجان هستند که آستان بیت پدر و اجدادشان مورد احترام مردم بوده  او ر ا باید بانوی شعر امروز شیراز سرفراز نامید . تا کنون سه مجموعه از ایشان به چاپ آمده و موردتوجه اهل معرفت و ادب قرار گرفته است برای شناخت بیشتر و آشنایی به آثار مشارالیها مراجعه فر مائید که قلم شکسته ام قاصر از معرفی است از نور چشمی جناب آقای مهندس صدرالدین موسوی فرزند بانو سیده نرگس حسینی سپاسگزارم:
پگاهت بهاری و روزت سپید
پسین ات نشاط آفرین همچو شید
شبت پر سعادت چو معراج عشق
سحر نور افشان و سبز و  سپید
بود ساغرت پر ز صهبای عشق بود محفلت گرم مانند عید
عیدتان بادا مبارک عشقتان پر بار باد توسن اندیشه ها چابک تر از هر باد باد
سبزه در سبزه چمن پربار و گل های رنگ رنگ
تا ابد دل های عاشق خرم و آباد با د  
بهار آمد زمستان کرد پرواز
قناری بوسه زد بر غبغب ناز
به رقص آمد نسیم صبحگاهی
ز شاخک ها شکوفه باز شد باز
طبیعت بر گرفت از نو جوانی
سوی دشت و دمن بنمای پرواز
بیا منشین تو چون پیر زمستان
مشو با سردی ایام دمساز
ودر پایان و به عنوان بعدالتحریر و البته ابراز لطفشان به این حقیر فرموده اند :
اگر چه باشد  ارسنجان نکوتر
مهندس جان سفر بنما به شیراز
***
 نور چشمی بابک پسر بچه ای شیر خواره که در سفر به خارج به همراه پدر و مادرش همسفرمان بود . بانو کریمیان مادر بابک دبیر شیمی و آقای مهندس کریمیان از دوستان مکتبی و همکار منابع طبیعی چی "هم دانشکاهی در ایران و آمریکا "  پرواز ایران ایر به مقصد آمریکا تهران را ترک گفت به علت نقص فنی در فرودگاهی در حومه لندن به زمین نشست بیست و چهار ساعت به طول انجامید تعمیر هواپیما – در این ساعات انتظار حق بیرون رفتن از محدوده ی هتل و فرودگاه دست نداد . هواپیما تعمیر شد و صبح زود آمدند و گفتند که عازم نیو یورک هستیم – در پرواز نشستیم و رفتیم تا رسیدن به آسمان فرودگاه جان اف کندی – هواپیما در آسما ن دچار حادثه ای شده بود که ما بی خبر بودیم – خلبان ایرانی و اهل کرمانشاه بود واز آن هموطنان خوب کرد –هواپیما در آسمان گشت وگشت که بعداً گفتند در هوا چرخ خورده است تا از بنزینش کاسته آید – این چرخ خوردن در گرو چرخ نا گشوده ی هواپیما بود – هواپیما روی باند یخ زده ی فرودگاه به زمین نشست . خلبان در آستانه پلکان ایستاده بود و شخصاً خبر خطر و رفع خطر را به مسافران میداد .خلبان بابک را دید و دستور داد یک پتو از اموال ایران ایر به او بدهند تا سرما نخورد . بابک راه رفتن را در آنجا آموخت و به زبان آمده بود . میانه ی چندان خوبی با من نداشت هر چیزی را بلافاصله تلافی میکرد . روزی رفته بودم به منزل آقای کریمیان بابک را در میان بچه های آمریکایی دیدم که بازی میکرد بابک هم حضور مرا احساس کرد بازی شیرین جمعی را رها کرد به خیالم آمده سلام علیک کنیم .پیش آمد و با زبانی شیرین و خشن پرسید "مستر شیرازی ایز دیس یور هوم "عرض کردم نه بابک جان گفت "گت اوت  آو آور هوم "
بابک کودک آن روز ،امروز فوق تخصص بیماریهای قلبی است و در بزرگ منشی و دوستداری بسیار دوست داشتنی است "الهی شکر " این تبریک از ساخته های دکتر بابک کریمیان است.
خجسته باد نوروز . گاه شکفتن و سبز شدن جندو خجند . دوباره رستن فروردین چو ققنوس از خاکستر سپید سپند . به فال نیک رهایی از این دد وآن بد و هر چه کمند .باشد که از این نوروز نیابی گزند.
***

جناب آقای دکتر  شکوهی دکترای رشته مهندسی"مکا ترو نیک " دانشگاه علم و صنعت – نوشته اند به زبان پارسی ام و رشته دانشگاهی ام خرده نگیرید !ایشان  دستی توانا در نوشتن متن های زلال فارسی دارد دست به کار تدوین شرح حافظی است که بخشی از آن را زیارت کرده ام . کار بسیار دشواریست  برای پیروزیشان به پیشگاه حضرت دادار دعا میکنیم :
دادارا: به نیاز ما وناز تو نوروز باز آمد .
باری ،آری نوروز رسید . شاد باد روز نو روزگار نو
***

مهندس ابراهیمی از دوستان و همشهریان عزیز است – نامش حسین و مشهور به حاجی خان و به زیارت خانه خدا مشرف آمده – اکنون باید به ایشان گفت "حاجی حاجی خان " انسان شریفی است و متخصص در دانش خاک شناسی :
با سلام ،نوروزتان بهاری و بهارتان جاودانه باد
***

آقای اصغر بزازی از دوستان سربازی و دانشکده و همخوابگاهی این جانب هستند – اهل بهشهر و از جنگلبانان متبحر و کار آمد در دوستی بسیار صمیمیست و قدر شناس – پس از باز نشستگی در تعاونی های کشاورزی منشاء خیر است :
نوروز یا عید مرزی است میان عمری که گذشته و زندگی که در پیش داریم – حسرت گذشته نخوریم و امید وار آینده باشیم . سال جدید ، نوروز باستانی و عید طبیعت بر شما و خانواده محترم مبارکباد .
***

بانو نوشین غنی زاده را از طریق کتاب شعرشان "تنها اتاق سهراب آبی نیست" شناختم . رشته تحصیلیشان مهندسی علوم خاک ، از خطه سرفراز شیراز ، مهمانمان کرده اند به دو شعر تازه اثر طبع خودشان برای سایت دانش آموختگان به عنوان تبریک نوروز
مهر زمستان لبریز
وصدای اسفند
کوبیده میشود
بر طبل شادانه...
بهار در راه رسیدن است و
بوسه
در راه شکوفه دادن
بر درختان ...
عیدانه ام لبخند تو ...
بخند
----------------------
سراسیمه
از اسفند
عبور
کرده ایم
بهار است
خدا کند
چشم نخورد
آرزوهایمان
***
سید محمد علی حسینی کارشناس ارشد و فرهنگی ارجمند دوست عزیز و یار مکتبی ام از تحصیل کرده های
تر کیب گروه دوم ارسنجان هستند پدرشان شادروان سید حمزه حسینی شاعر خوش قریحه ای بودند که هنوز هم اشعاری که در عصر مصدق سروده اند تازگی خود را دارد .
***

آقای حسینی در بین باسوادان ارسنجان یکی از با سواد ترین آنهاست ، در دوران مدرسه همه ی درسهایش عالی بود ، ما مشکلات درسیمان را توسط ایشان به سامان می رساندیم . طبع شعر هم دارند .از همه مهمتر ذهن روان و پر اندوخته ی ایشان است ،در کارهای میگو ،ماهی و زنبور داری فعال است – شاید بتوان گفت که آقای حسینی در شبانه روز در گرمای طاقت فرسای جنوب ۲۰ ساعت کار میکنند . اشعار زیر را به انتخاب ترکیبی از اشعار شادروانان مشیری و شاملو :
به نو کردن سال بربام شو
با عقیق و سبزه و آینه
حتی اگرت داسی سرد بر آسمان گذرد که :
پرواز کبوتر ممنوع است
خندان به رقص آی
دل افروز بهاری را
حتی اگرت صنو بران نجوا در آمیزند که :
شب از نیمه نیز بر نگذشته است .
"بر گرفته ازبه نوکردن ماه بربام شدم "و" با چشم ها..."شاملو"و ترکیب با دل افروز تر ار صبح .."فریدون مشیری
***

مهندس محمد حسین حبیبیان از ترکیب ارشد گروه دوم هستند در میان تحصیل کرده ها  - عمران خوانده دانشگاه تهران هستند . مغز فعال و کار آیی دارد بسیار مدیر و مدبّر است. اگر بخواهم کارهای او را  قبل و بعد از انقلاب ردیف کنم مسئول محترم سایت باید آتش نشانی را خبر دار کنند – بخشی از فرود گاه ها و جاده های کشور وهتل های هما مخصوصاً هتل همای شیراز از آثار ایشان است . مدریت عامل فولاد اهواز ، مدیریت عامل پتروشیمی شرکت مبین عسلویه ، گل گوهر و از همه مهمتر چادر ملو که خود شاهد بوده ام از ابتدا تا تولید که از برهوت و آخر دنیای کویر که کلپاسه پوست میاندازد یک بهشت تولید را بنا نهاد که پشت خانه های کار گرانش بوی گل اطلسی به مشام میرسید و از معدنش سنگ آهن ، اساس صنعت یک کشور ، مهندس حبیبیان در زمره ی حانواده های ارسنجانی است که تحصیل کرده هایش رکورد کشوری دارند .
نمونه زیر از ایشان است که یک موضوع ریاضی هم در آن گنجانیده آمده :

دلم میخواهد سال نوات همچو باغچه ای باشد با دوازده درخت سر سبز و هر درخت با سی شاخه بلند و هر شاخه با بیست وچهار شکوفه شاد و هر شکوفه با شصت گل برگ رنگارنگ به رنگ تندرستی ،شاد کامی ،مهربانی ، عشق ، پیروزی و هر آنچه زیبا و دوست داشتنیست . نوروزتان پیروز ، دلتان شاد ، باغ زندگیتان سر سبز
***

خانم بهناز اسکندری اهل ارسنجان است کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی و مدرس دانشگاه ، شاعری را از مدرسه ی راهنمایی در شیراز آغاز کرده است. شعرش بسیار زیبا ، دلنشین وپر معناست در کتاب "باغ آشنایی " اثری از اشعار دوره راهنمایی بهناز آمده است به عنوان مرد قدیم ایرانی . با مطلع زیرین :
گیسوانش پر از پریشانیست
خاطرش جا نماز حیرانیست
"ص ۴۸ همان کتاب"
شادروان مردانی و جناب استاد خرمشاهی بار ها و بارها از اشعارایشان تعریف و تمجید نموده اند .
اسکندری عازم جلای وطن است از او خواستم تا شعری را به شما هدیه کند

فصل سرد
چادر سیاه را به سر کشید و رفت
دختر بهار
جام ارغوان به دست
رونق شقایقان به گونه های سرخ
روی شاخه های ترد تاک تاب میخورد
نوروزتان پیروز
***

بانو رویا حقیقت از اهالی ارسنجان و ساکن شیراز است و در شغل شریف خانه داری و تربیت فرزندان اشتغال ورزیده است مشار الیها در رشته های مختلف هنری هنرمند است
سرخی لاله به گلگونی رخسار تو نیست
نغمه رود به زیبایی گفتار تو نیست
دولت مستی و غافل شدن از کار جهان
هیچ یک خوبتر از لحظه ی دیدار تو نیست
***
بانو مهندس آزادی کارشناس ارشد امور بین الملل و مترجم متون انگلیسی و چند اثر چاپ شده مانند ترجمه ی کتاب مدیریت پایدار ورزش تألیف دیوید چر نوشنکو از انتشارات کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی :
گشت گرداگرد مهر تابناک ایران زمین
روز نو آمد و شد شادی اندر کمین
ای تو گرداننده ی مهر و سپهر
برترینش کن برایم این زمان و این زمین  
***
آقای سهند ابراهیمی در رشته حقوق تحصیل کرده است و شاعریست خوش ذوق و خوش قریحه :
بهار شیرین بهانه ای برای آغاز و آغاز بهترین بهانه برای زیستن است
آغاز بهار برشما مبارک باد

به ذهن کلاغان زمستان گذشت
به قول پرستو بهار آمده
عید بر شما مبارک باد
آمد بهار خرم و آمد رسول یار
مستیم و عاشقیم و خماریم و بی قرار
نوروزتان پیروز
***
 رشته تحصیلی مهدی خان  حسن شاهی ادبیات فارسی است دارای ذوق سلیم و طبعی خوش است ایشان در بخش خصوصی فعال و بحمدالله موفق است – بسیار با کمال و با ادب است .آقای حسن شاهی را خوب می شناسم – از جد بزرگوارشان مرحوم حاج علی حسین و پدرشان مرحوم حاج نور علی حسن شاهی – ارادت بنده به ایشان بسیار فراوان است خداوند به همه ی انسانهای خوب سلامتی عطا فرماید .
فرخنده باد بر همگان موسم بهار
نوروز جاودانه ترین جشن روزگار

----------------------------------------------------------------------------- به نام اهورای یکتا
عید چهار هزار ساله میهن اهورایی مان کهن ترین عید بشر یادگار بزرگ مرد پارسی ، جمشید هخامنشی بر میراث داران آریایی خجسته باد .
نوروز باستانی عید کیان ایرانیان و آغاز بهار بر شما و خانواده مبارک باد .
***
استاد حیدری در خط رونق بازار متقدمین ومتأخرین را شکسته و در شکسته نویسی از شکسته نویسان کس چون مشارالیه ،درست ننویسد . استاد در حسن اخلاق طاق و به آداب انسانیت ممتاز و در رسوم آدمیت بی انباز است و الحال در تهران توطّن گزیده اند  و به تربیت هنر جویان کوشایند . با دست خط مبارک این استاد به حق شکسته نویس جهان اسلام در بدو امر در محضر جناب استاد الاساتید یدالله کابلی خوانساری آشنا شدم که هر از گاهی نمونه های خطوط در یافتی را بررسی مینمودند . تا اینکه پس از مدتی در جلسات سخنرانی استاد کابلی از ایشان سراغ جناب حیدری را گرفتم ایشان فی المجلس حیدری عزیز را معرفی فرمودند و از آن تاریخ (۱۳۷۳) به بعد این افتخار و سعادت نصیبم بوده است ایشان در جستاری کوتاه نوروز را تبریک گفته اند :


شیشه ی عطر بهار ،لب دیوار شکست و همه جا پر شد از بوی خدا ، همه جا آیت اوست! نوروزتان پیروز

***
استاد علامه بهاءالدین خرمشاهی از اجله ی حافظ شناسان اند که در گذشته ودر حال حاضر کسی  چون او در حافظ شناسی زحمت نکشیده است

صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را                        تا دگر مادر گیتی چوتو فرزند بزاید

کتاب حافظ نامه ایشان بیش از 25 بار به چاپ سپرده شده است . ذهن و زبان حافظ – تصحیح خیام ،تصحیح حافظ ،تصحیح کلیات سعدی و دهها اثر دیگر- ترجمه ی بسیار نفیسی از قرآن مجید به نام قرآن خرمشاهی در قطع های متفاوت در اختیار طالبان این کتاب آسمانیست – اگر کسی بخواهد آثار خرمشاهی را ردیف کند "مثنوی هفتا د من کاغذ میشود " آشنایی این حقیر از سالهای ۱۳۷۳ آغازیده است و شرکت در کلاسهای حافظ ایشان سعادتی است برای بنده .

نوروز تجلی قدرت لایزال الهی در طبیعت زیبای بی بدیل ، میراث به جا مانده از مردمان هوشمند وپاک دل ایران زمین کهنسال برشما مبارک باد
***
 
آقای مهندس صدرالدین موسوی پدرشان قرهنگی و مادرشان بانو نرگس حسینی ارسنجانی هستند بسیار خوش ذوق و اهل خرد ، ایشان ساکن شیرازند:
شوپنجره بگشا که نسیم است و نوید است
رو خار غم از دل بکن ای دوست که نوروز
 هنگام درخشیدن گل های امید است
 روی چمن از شکوفه هارنگین شد
وز عطر اقاقیا هوا سنگین شد
در نغمه هر چلچله پیغامی هست
کای خفته روزگار فروردین شد
                                                  " مشیری"
من به باغ گل سرخ در تمام شب سرد
روشنایی را خوانم با آب و سحر را
به گل و سبزه بشارت دادم
                                             "  سایه"
***
جناب سید احمد موسوی ساکن ارسنجان هستند  -مدتی در حوزه علمیه سعیدیه ارسنجان تلّمذ نموده اند و همزمان در دوره های جدید درس خوانده اند . سالهای سال با ایشان افتخار دوستی را دارم معلمی را پیشه داشته و از دوران باز نشستگی در محضر ازدواج به پیوند سنت الهی شاغل هستند – خدا نصیب کند خطبه های  عقدشان بسیار زیبا ،ادبی و گیراست :
 فرا رسیدن نوروز باستانی که بیانگر ذوق خوش و سلیقه ی عالی و بالاترین مدارج زیبا شناسی ایرانیست و در این ایام زیبایی های طبیعت هر کدام به نحوی به وجد آمده و خود نمایی میکند – گویی :  
"سرو در باغ به رقص آمده و سرو وچنار "
یا
"باد بوی چمن آورد وگل و سنبل و بید "
یا
"چشم نرگس به شقایق نگران خواهد شد "
همه بیانگر این پیام اند که :
این همه نقش عجب بر در دیوار وجود
هر که فکرت نکند نقش بود بر دیوار
اینها و هزاران موهبات الهی دیگر در این ابام خجسته مرا بر آن داشت که این عید سعید باستانی را به جنابعالی و خانواده¬¬ی محترم تبریک گفته سلامتی و سعادت و موفقیت شما را از پیشگاه احدیت مسئلت نمایم. آنکه همیشه به یاد شماست.

سید احمد موسوی    فروردین ۱۳۹۴
***
 
آقای فرشید کریمی چند برادر ند همگی در انتشارات در انتشار خردو اندیشه های انسانی مشغولند – نشر نیلوفر ،دوستان ، ناهید و شرکت پخش گزیده از مراکز فعالیت ایشان است اصالتاً اهل زنجان و ساکن تهران هستند :
بنشین بر لب جوی و گذر عمر ببین
کاین اشارت ز جهان گذران ما را بس
سال دیگری کهنه شدو بهار شادی  پرور و جهان آرا از راه رسید – آرزومندم که صد نوروز را جشن بگیری.
ساقیا آمدن عید مبارک بادا
وان مواعید که کردی مرواد از یادت
آرزو مندم سالی سرشار از نور ایمان و آرامش وجدان و عطر  بوستان  در کنار خانواده ی گرامیتان داشته باشید
***

آقای مهندس سید حسن موسوی طبع شعر را از مادرشان بانو نرگس حسینی به ارث برده اند پس از پایان دوره ی علم و صنعت کارشاسی ارشد را از دانشگاه پلی تکنیک اخذ نمودند .
سال نو به ما یاد آور میشود تا قدر همه چیز های خوبی را که در زندگی داریم بدانیم .
مردمی که به آنها عشق میورزیم – سرزمینی که جزئی از آن هستیم- خاطرات زیبایی که داریم ... و تمام لحظات
به امید آنکه قلب شما سرشار از دلایلی حتی کوچک برای شاد زیستن در سال نو و تمامی  اوقات باشد. فراموش ناشدنی ، زمانی که چشمان خود را به آرامی میبندیم و با لبخندی زندگی را نفس میکشیم .......
***
آقای دکتر اشرفی پور از اعضاء شورای عالی جنگل و مرتع سازمان جنگلها میباشند .ایشان با ارسال پیام ذیل نوروز را تبریک کفته اند .(در دوران جوانی ما -رادیو ایران برنامه ای به نام در مکتب استاد پخش مینمود که در آن بزرگان ادب پارسی آن زمان نظیر استادان سعید نفیسی ،جلال الدین همائی و .... سخن میگفتند  یادم می آید که یکی از بزرگان  میفرمودند که هفت سین در اصل هفت شین بوده است . شیر و شکر و شمع و شراب و شیرینی ... شاید شعر انتخابی آقای دکتر شاهدی بر هفت شین باشد)

از این پنج شین روی رغبت متاب
شب و شاهد وشمع و شهد و شراب
هر روزتان نوروز نوروزتان پیروز

***
محمد شرف الاسلامی  اهل فلسفه است در خوشنویسی استاد است و کارشناس ارشد فلسفه ،جوانی نیک اندیش و نیکو خصال است :
بهار فصل شکفتن و شکوفایی و نمود حرکت جوهری در دل طبیعت را به شما و خانواده محترم عرض تبریک و شاد باش دارم و سالی سرشار از مهر و روشنایی را از یگانه دادار هستی بخش برایتان خواهانم – شاد و مبارک باشید ُ

بر چهره گل نسیم نوروز خوش است
در صحن چمن روی دل افروز خوش است
از دی که گذشت هر چه گویی خوش نیست
خوش باش و ز دی مگو که امروز خوش است
***

بانو زهرا شیرازی از دانش آموختگان زبان و ازدبیران فرهیخته و با سابقه ی شاغل در شیراز :
خوشحالی یعنی توانایی ما به گفتن یک آری بزرگ به زندگی
روزهای سال نو سرشار از لبخند وعشق
نوروزتان پیروز
***

سید هادی حسینی از دبیران برجسته و وارسته ایست که هم شاعر است  و هم مجری – کلاسهای قرآنی ایشان از سیمای فارس پخش  شده :
بامداد و ساقه ی طلایی امید / یک پیامک پر از نوید
بامداد و شادمانی جهان /مهربانی قشنگ آسمان
بامداد و یک دعا /  زندگانی ات پر از شکوفه های سلام ، روز روشنت به کام

***
با دکتر  غلام علی آزادی جراح و دندان پزشک ارجمند بیش از سه دهه آشنایم . ا نسان والاییست، بسیار متین و با شخصیت ، علاوه بر پزشکی کارهای هنری هم انجام می دهد در شعر صاحب ذوقی سلیم است و تخلص شعریش "مراد " دفتری  از اشعار آقای دکتر منتشر شده است :
نوروز باستانی یادگار نیاکان با فر ّ و فرهنگمان خجسته باد
***

آقای مهندس سید محمد هاشمی از سادات جلیل القدر قم هستند که سالها ست بنده را دل بر پیوند اخوت ایشان خوش است – از صاحب منصبان بخش منابع طبیعی بوده اند و از معتقدین به شریعت و گنجینه ای از احادیث در دل وجاری بر لب :
هر روزتان نوروز.نوروزتان پیروز باد
***
دکتر شیرازی از بانوان پزشک در شیرازند و از بستگان فدوی :
معجزه آب و آفتاب و زمین ،شکوه جادوی رنگین کمان فروردین
شکوفه و چمن و نور و رنگ و عطر و سرود ، سپاس و بوسه و لبخند و شاد باش و درود  
عیدتان مبارک
***

استاد مهاجر از اساتید بر جسته جنگل در دانشگاه تهرانند :
نوروز یعنی ،روز نو ،فکر نو ،اندیشه نو
نوروزتان پیروز ،هر روزتان نوروز
***

آقای علی ابراهیمی این شهروند شریف و فرهنگی با فرهنگ که همه ی ما شاگرد مکتب اخلاق و صفات مرضیه ی ایشانیم :

نوروز باستانی فرخنده و پیروز باد
***

دوست عزیزم آقای پیوند منانی از کارشناسان ارشد ادبیات فارسی هستند – ایشان در بخش تجارت فعال هستند – منانی بر بنده منت نهاده اند و این تبریک را مرحمت فرموده اند :

از همین روزن گشوده به دود . به بنفشه به گل به سبزه درود – نوروزتان پیروز
***

مهندس زارع پارسی از هم میهنان پاک دینمان و از کارشناسان نیکنام و بر جسته بخش کشاورزی هستند :
نوروز باستانی بر شما خجسته باد

***
پرفسور مزدا شیرازی استاد دانشگاه و پزشک بیمارستان در آریزونای آمریکا ست او دارای تخصص پزشکی اورژانس ،مهندسی شیمی ، مهندسی پزشکی، دکترای علمی در داروشناسی ،ما فوق تخصص درمسمومیت است ودر دانشگاه آریزونا واقع در شهر توسان علاوه بر طبابت در بیمارستان ،در رشته های اورژانس ،داروسازی و مسمومیت ها تدریس میکند – مزدا کارشناس علمی مسمومیت ها واوژانس در دادگستری نیز هست – مدیریت علمی مرکز مسمومیت ها و داروشناسی ایالت آریزونا که دومین مرکز در ایالت متحده می باشد را به عهده دارد – بیان پیشرفتهای علمی مزدا به جهت  نسبت فامیلی نیست بدان سبب اشاره گردید که جوانان ما بدانند راه نجات و پیشرفت و ترقی طبقه اجتمایی ما همانا تحصیل و آموختن دانش وخرد  است که در هر کجای جهان باشی جا دار ی و بر صدر می نشینی  و آنها که میگویند دانشگاه فایده ندارد و چنین و چنان ، لطمه به مردم می زنند که قرنها جبران آن نا ممکن خواهد بود – مزدا در ایام قبل از سال نو در ایران بود و چند روزی هم از وطن آباء و اجدادی خویش باز دید نمود :

فرا رسیدن سال نو و نوروز باستانی را به شما و خانواده محترم تبریک گفته و برای شما سالی سرشار از شادی و تندرستی و پیروزی را خواستارم- نوروزتان خجسته باد
***

استاد باریکانی شاعر نامدار از اهالی طالقان است مجموعه اشعارش بار ها به چاپ رسیده است –در شعر تخلصش ناصح است – شاهکار استاد به نظم در آوردن کتاب مستطاب نهج البلاغه حضرت امیر المؤمنین (ع )است هدیه استاد به شما این دو تبریک منظوم است :
گرما به نبرد سردی وسوز آمد
گل خنده زنان به سبزه پیروز آمد
ناصح به تمام مردم ایران گفت
تبریک ،دوباره عید نوروز آمد
صبح بهار میرسد ای دوستان سلام
بر ما وظیفه بود و ادب و احترام
ناصح دعای خیر برای شما کند
نوروزتان مبارک و ایّامتان بکام
***
آقای مجید اسکندری حافظ شناس مدرس و سخنور – ذیلاً  بایک نمونه تبریک از این چهره آشنا ،آشنا می شوید: اکنون که به قول حافظ بزرگ ، گل از عدم به وجود آمده و بنفشه در قدمش سر به سجود گذاشته به پیروی از طبیعت بهترین درودها را نثارتان میکنم
***

بانو مهندس نادره ستایش کارشناس ارشد حفاظت خاک –فعال محیط زیست :
دل و جان پاکتان چون بهاران لبریز ازشوق زندگانی و روزگارتان بر مدار شکوفایی و سرسبزی باد
***

مهندس رضا  گنجی مدیر کل اسبق دفتر بیابان زدایی و مدیر نهاد مردمی هامون :
سال نو سال سلامتی ، پیروزی و شادی تهنیت باد – هر روزتان نوروز ،نوروزتان پیروز
***

حجت الا سلام خاک – از روحانیون ارجمند و از دوستان گرامی این حقیرند و درحوزه دفتر ولی فقیه صاحب منصب هستند
سلام رحمت
سلام ونور
سلام و زهرا

سلام ویاس
سلام قولاً من رب رحیم
زندگیتان پر از رحمت الهی و نور فاطمی  
سال نو پر از خیر و برکت باد  
***

آقای علی اسکندری ، پدرشان از همسایگان خوب و خوش اخلاق دوران جوانی بنده بوده اند وقتی به چهره¬ی آقای علی اسکندری نگاه میکنی بسیاری از بر جستگیهای اخلاقی و رفتاری پدرشان را در ایشان ملاحظه میکنی-آقای اسکندری ساکن ارسنجان و خواهان ترقی و تعالی موطن خویش هستند :
در پرتو مهر ایزد منان ، نوروز فرخنده بر روزگار خرمتان مبارک و بهار شوق انگیز بر قامت سبز وجودتان شکوفه باران باد .
***

آقای حسن ابراهیمی از دوستان عزیز همشهری ارسنجانی است – بسیار با وفا و دوست داشتنی ،به بنده محبت فراوان دارند رشته تحصیلی آقای ابراهیمی دامپزشکی از دانشگاه تهران است :
شب ساعت ابری مرا داد به تو
افتاد نگاه خسته باد به تو
باران زد  وخیس شد تن خاطره ها
باران زد  وباز یادم افتاد به تو  
بهاران خجسته باد
***
 
استاد کریم الله نجفی از اساتید انجمن خوشنویسان و رئیس منطقه¬ی شمال این انجمن در تهران هستند – گذشته از استادی در خط در اخلاق و منش انسانی نیز طاق هستند :
پروردگارا
سپاس که طلیعه فصل بهار و بیداری زمین را در منظرگاه دیدگانمان قراردادی شکوفایی بهار را برما ارزانی داشته ای تا شاهد قرب فرائض درگاهت باشیم .
شکوهی استوار و پر از عشق – عزتی پایدار و ماندگار و عمری پر از بهار توأم با سلامتی را برای شما دوستان عزیز آرزومندم .
***

استاد سعید رزاقی از کودکی به نقاشی روی آورده و بر نقاشی کتاب کودکان نقش آفرین است – شهرتش نیاز به گفتگو و تبلیغ ندارد – دست هنرمندش قصه ها را جان میدهد – از دوستان و همسایگان ارجمند در تهران هستند.این تبریک انتخابی ایشان است :
خبر دارم ....
که در فردای فرداها بهار بهترینی هست ..
در ی را میگشایی پشت آن ، در
های دیگر هم...
خبر دارم ...
گشوده میشود آن آخرین در هم ..
بهاری پشت آن در ، لحظه ها را میشمارد باز ...
و هر قفلی کلیدی تازه دارد باز ...
من از دیروزهای رفته دانستم ...
که در امروز ما ،فردا آفرینی هم هست ...
خبر دارم بهار بهترینی هست –
بهترین بهار ،بهترین نوروز و بهترین سال نصیبتان باد .
***

حمید رضا اسکندری از اعضا ء انجمن دانش¬آموختگان و از کارشناسان ارشد مدیریت صنعتی است بسیار مهربان ،  اهل قلم و اهل ارسنجان:
و بر آمد بهاری دیگر
مست وزیبا و فریبا چون دوست
سبدی پیدا کن از سوسن و سنبل که نکوست
همره باد بهاری بفرست
پیک نوروزی و شادی بر دوست
نوروزتان پیروز باد ا
***

جناب دکتر سید محمود حسینی از عزیزان همشهری و از یاران صمیمی و صاحب قلم انجمن هستند که وجودشان همواره غنیمت است . با قلم وطرز تفکر و نظر صائب این عزیز آشنائید :
ز کوی یار می آید نسیم باد نوروزی
از این باد ار مدد خواهی ، چراغ دل بر افروزی
به صحرا رو که از دامن ، غبار غم بیفشانی
به گلزار آی کز بلبل غزل گفتن بیاموزی
تقدیم برای عرض تبریک
***

آقای حاج سعدی بحیرایی از نیک مردان پاک نژاد و از لران ایران تبار نهاوند است که سالها با بنده دست اخوت داده و در برادری کم نگذاشته است :
عید را بهانه کردم تاگوشی را بردارم و یاد کنم از دوستان و عزیزانی که با یاد و خاطراتشان از سال 93 گذشتیم تا سال جدیدی را آغاز کنیم با نام خدا و شادی و دوستی و مهربانی –عیدتان مبارک
***

آقای حاج علی باقری از همشهریان عزیزو ارجمند و با وفا و مهربان همه آشنای ارسنجان هستند :
امید وارم مثل ماهی زنده
مثل سبزه زیبا
مثل سمنوی "عمه لیلا " شیرین
مثل سنبل خوشبو
مثل سیب خوشرنگ  
و مثل سکه با عیار بالا باشید
نوروزتان پیروز
***

آقای رضایی همانگونه که نامش فرهنگ است ، آدم با فرهنگ و مهربانیست :
بهار یک نقطه دارد ، نقطه آغاز زندگیتان بی انتها باد .
سال نو بر شما و خانواده محترمتان مبارک باد
***

آقای باقر نصیری فارغ التحصیل رشته حقوق قضایی است و از فرهنگیان با فرهنگ وصاحب اندیشه، به جوانان و دانش و سلامت آنها سخت دلبسته است :
نوروزتان چون نور باد با یاری پروردگار و با پندار و گفتار و کردار نیک ، زندگی را به سان نوروز پیروز گردانیم.
***
بنفشه نصیری کارشناس ارشد میکرو بیو لوژی و مدرس دانشگاه است و اکنون دانشجوی دکتری در همین رشته – پایان نامه کار شناسی ایشان بررسی الگوی ژنتیکی گونه های مایکوباکتریوم توبرکیولوسیس به روش انگشت نگاری ژنتیکی، که تاکنون سابقه نداشته و در مراکز علمی جهانی به ثبت رسیده است .:
خداوندا : رحمت را در روزهای آخر سال و همه¬ی سالهای در پیش برای همه¬ی دوستان و هموطنان عزیز جاری فرما
***
 
خانم زهرا باقری دختر آقای حاج علی باقری  از شهروندان محترم ارسنجانی بسیار اندیشمند و حساس و مهربان:
پیشاپیش سال نو ، سالی توأم باپیشرفتهای معنوی و مادی و همراه با صحت و سلامتی کامل را برایتا ن آرزومندم.
***

خانم اژدری فارغ التحصیل رشته¬ی اکولوژی جنگل از دانشگاه تهران میباشد – از دلاوران ایل سلحشور و ایرانی الاصل قشقایی ایشان با شعری از استاد شفیعی کد کنی نوروز را تبریک گفته اند :
آخرین روزهای اسفند است
از سر شاخ این برهنه چنار
مرغکی با ترنّمی بیدار میزد نغمه  
   نیست معلوم آخرین شکوه از زمستان است
یا نخستین ترانه های بهار
و انتخاب شعری دیگر از زنده یاد قیصر امین پور
دیر گاهی است که افتاده اند از خویش بدور
شاید این عید به دیدار خودم هم بروم

***
دوست عزیزم آقای رضا امیری از دوستان مازندرانی ساکن تهران ، دانش آموخته دانشگاه و مسئو ل  دو ایستگاه آتش نشانی در شمال شرق تهران:
با درود "به یاد" هم بودن قشنگترین هدیه ای است که نیازی به "با هم " ندارد عید نوروز و سال نو ایرانی مبارک باد .
***

آقای ایرج حقیقت ، اهل ارسنجان است او  با شیرینیهای خوشمزه و شیرین ،کام مردم را شیرین تر میکند – البته زبان خودش هم کمتر از شیرین شکرهای خودش نیست از فرستاده های اوست :
با آرزوی
۱۲ ماه شادی
۵۲ هفته پیروزی
۳۶۵ روز سلامتی
۷۸۶۰ ساعت شادی برکت
۵۲۵۶۰۰ دقیقه
۳۱۵۳۰۰۰ ثانیه دوستی
در سالی که در پیش روی دارید "
و هم از فرستاده های اوست :
با قلبی از عشق – با خطی از حریر محبت – بر روی یک برگ تازه از یاس می نویسم : پیشاپیش سال نو مبارک باد.
***

خانم دکتر فاطمه موسوی ازطرف پدر فرهنگی هستند (از سادات فاضل ) مادرشان بانو نرگس حسینی که همه ی شما ایشان را میشناسید – خانم دکتر استاد رشته ی معماری سنتی هستند– اخیراً متوجه شده ام که شاعر هستند و خوشبختانه مشغول تدوین اشعارشان برای چاپ :

به گلبرگی ز نرگس یا که شب بو       ز مریم غنچه معصوم خوش بود
بسازم طاقی از گل در قدومت           تو    ای   نوروزِ   نوروز
نوروزِ نوروز مبارک باد

کوکب بخت تو همچون اختر اندیشه باد             در سپهر زندگی تابنده چون خورشید باد
تابه شادی نور فکرت عا لمی روشن کند            روزگارت سر به سر فرخنده همچون عید باد
روزگارت سر به سر فر خنده چون عید باد

نوروز آمده است
همین چند لحظه پیش
اما بهار نه !
صدای گامهایش را نمی شنوم
به دوشش کشیده ای ؟
یا آنگونه که در سوز زمستان
گرم و آرام به آغوش تو بوده است
هنوز در بازوان داریش
هر چه هست می آید آنگاه که بیایی
و میرود
گاهی که پشت کنی !
"بهاران خجسته باد "

با "عشق" میشه هر دم تندیس نو تراشید
بایک بهار تاریخ ،صد کوه یخ تراشید
"با عشق" میشه هر روز سقف فلک رو بشکافت
صد طاق گل بر افراشت
طرحی نو در انداخت
"با عشق " میشه هر سال از نو دوباره نو شد
آتش گرفت وزان پس ققنوس نو به نو شد
تقدیم برای عرض تبریک

***

آقای حسین ابراهیمی اهل وساکن ارسنجان مدتی از محضر استاد ذوالقدر و پس از مراجعت شادروان لطفی به ایران از مکتب آن بزرگ مرد موسیقی استفاده کرده است . صدایی دل نشین و گیرا دارد امید که به زودی شاهد کنسرت این هنرمند ارجمند باشیم :
میلاد گل رسید و مرا آمدی  به یاد
ای همچو گل عزیز ، بهارت خجسته باد
***

آقای سعید ابراهیمی از ارسنجانیهای مقیم شیرازند و بسیار دوست داشتنی  در حال حاضر دارای شغل آزادند.
عطر نرگس رقص باد
نغمه شاد پرستوهای شاد
خلوت گرم پرستوهای مست
نرم نرمک میرسد اینک بهار
خوش به حال روزگار
نوروز کهن بر شما و خانواده محترم مبارک باد
***

آقای مهندس علی خلدبرین از کارشناسان ارشد بیابان زدایی هستند که دارای تألیفات فراوان در امر منابع طبیعی میباشند و در امر محیط زیست سخت فعال و کار مدرسی دانشگاه را فراموش ندارند .
با نثار درود و شادباش ، دنیایی از شادی ، سلامتی و موفقیت را برایتان آرزو دارم – هر روزتان نوروز باد.
***

آقای رضا شیرازی ارسنجانی تبار  ساکن شیرازند اهل  ذوق و سلیقه هستند و در کار هنری نقش و نگار بر روی سرامیک اشتغال دارند :
الهی با خاطری خسته از اغیار و به فضل تو امید وار ، دست از غیر تو شسته و در انتظار رحمتت نشسته ام – بدهی کریمی ،ندهی حکیمی ، بخوانی شاکرم ، برانی صابرم – الهی احوالم چنان است که میدانی و اعمالم چنین است که میبینی ، نه پای گریز دارم نه زبان ستیز . یا ارحم الراحمین بهترینها را در این سال نو برای دوستانم که از بهترینها هستند مقرّر بفرما – آمین
سال نو مبارکتان باد
***

آقای شجایی از بازنشستگان نیروی هوایی ساکن تهران که پس از باز نشستگی دست از فعالیت بر نداشته اند و در حرفه ای صنعتی اشتغال دارند :
با سلام در غروب شمیم یاس فاطمی و حلول سال نو شمسی ، بهارانتان گلباران
***

دکتر کاظم نو قندریان از سرزمین خراسان بزرگ هستند که دردانشگاه علم و صنعت تدریس میکنند – از یاران دوران تحصیلی ام در آریزونا می باشند :
نوروزتان فاطمی ، سالی پر از برکت  ، نشاط و سلامتی برای شما و خانواده محترم آرزومندم
***

مهندس آرش مؤذن اهل پدرام شهر است و ورزشکار ، عصر عروسی بالباس دامادی در زمین فوتبال حاضر می شود و یک دست بازی وپس از آن آماده گلاویز شدن به زندگی میگردد – در حال حاضر ساکن شیراز است  و درآنجا شاغل
الاهی اگر داری بنای دادن عیدی / جهانی را منور کن به نور حضرت مهدی (ع)
آرزومندم نوروز آغاز روز هایی باشد که آرزو دارید – نوروزتان پیروز
***

خانم زهره اکبر پور ساکن ارسنجان و در شغل عکاسی بانوان سرگرم هستند .  
تنها خداست که می داند "بهترین " در زندگیت چگونه معنا میشود ! من در سال نو آن بهترین را برایتان آرزو میکنم .
     سال نو مبارک
***

 آقای دماوندی از دوستان و معاون امور مالی سازمان جنگلها و مراتع هستند– سالهاست که ایشان را می شناسم و لطف سرشاری به بنده دارند

سالی که بهارش به یاد فاطمه باشد                        صد ها برکت از کرم فاطمه باشد
عاشق علی جز فاطمه که باشد                              عاشق فاطمه جز علی که باشد
امید که یک مژده زصدها خبر خوش                      پیغام فرج در حرم علی و فاطمه باشد
سال ۱۳۹۴ را تبریک عرض میکنم

***

بانو مریم شرف الاسلام همسر ارجمند استا د سعید رزاقی و از همسایگان اینجانب در تهران و اهل ادب
بر سر سفره ی احساس اگر جایی بود سخن ساده¬ی تبریک مرا جا بدهید ، سین هشتم سخن ساده¬ی  تبریک من است ، جا سر سفره اگر نیست ،به دلها بدهید
                     نوروز بر شما فرخنده باد
***  

آقای سیروس اسکندری ساکن ارسنجان و در شغل آزاد (حمل و نقل ) فعال هستند – انسا ن دوست داشتنی و صاحب معرفت هستند  .  
امیدوارم با جمع کردن هفت سین نوروزی ، قرآنش نگهدارتان ، آینه اش روشنایی زندگیتان ، سکه اش برکت عمرتان  ، سبزیش طراوت و شادابی دلتان ، ماهی اش شوق ادامه زندگیتان با شد .
سال نو برشما و خانواده محترم مبارک باد
***

جناب محی الدین حسینی  از اهالی قلم و از خبرنگاران خبره و اهل ارسنجان و ساکن شیراز ،در معرفی ارسنجان وچهره¬ی ارسنجانیها واصولاً فرهنگ ارسنجان و فارس کسی به پایه¬ی ایشان نمیرسد و حق بزرگی بر گردن پدرام شهر ارسنجان و همه¬ی ماها دارند .
  بر ما سالی گذشت و بر زمین گردشی و بر روزگار حکایتی ، امید آنکه کهنه رفته باشد به نیکویی و این نو همی آید به شادی – سال نو بر شما مبارک است .
ازخداوند گار مهربان و بزرگ سالی پر از خیر و برکت و سلامتی همراه با رزق و روزی فراوان و موفقیت در تمام امور برایتان آرزو نموده ،نوروز باستانی را به جنابعا لی و هر آنکه دوستتان دارد و دوستشان دارید تبریک عرض مینمایم .
***

آقای دکتر رستم ابراهیمی از دندان پزشکان حاذق  اهل ارسنجان و ساکن شیراز، بسیار دوست داشتنی  که هر جه بگویم کم گفته ام .
بزرگی در یک سالگی فرزندش برایش مینویسد : فرزندم یک بهار ، یک تابستان ،و یک پائیز و زمستان را دیدی ، از این به بعد همه چیز تکرار یست ، جز مهربانی در آغاز ی دیگر از دایره ی چرخش روزگار ، که هر نقطه این دایره خود شروعی است – تسلسل مهربانی را برایت آرزومندم .
***

آقای حسن ابراهیمی در دانشگاه تهران در رشته ی دامپزشکی ، دانش آموخته اند – بسیار بسیار دوست داشتنی  – بعد از مرا جعتم از خارج از کشور چند ماهی در زمان دانشجویی ایشان در تهران مزاحمشان بوده ام:.

و انتهای این قصه ی سرد و سفید ، همیشه سبز خواهد بود- تا رسیدن سال نو ، تنها یک سلام خورشید باقیست
  هزاران تبریک به شما
***

بانو مژگان نصیری کارشناس ارشد رشته ی ترویج کشاورزی است که در حا ضر در بعضی کارهای تحقیقی مشارکت دارند .
وقتی طنین "یا مقلب القلوب " دلت را لرزاند ،وقتی آوای خوش یا مدبر الیل را زمزمه کردی و "یا محول الحول " دیگر گونت نمود – برای ما هم بخواه از آن بخشنده بی همتا " حول حالنا الی احسن الحال "
                                  سال نو بر شما مبارک باد
***

بانو بختیاری از هنرمندان متبحرند که هنرشان در تهیه لباس عروس مشهور است- از قوم اصیل ایرانی بختیاری اند و در حال حاضر در تهران مدیر یک مزون لباس عروس میباشند .
حافظ گشوده ام و چه زیباست فال تو – حتماً قشنگ میشود امسال تو ... با آن زبان فاخر ایرانی اصیل ...
فرخنده باد روز و شب و ماه و سال تو .
سالی پر از سلامتی و شادی داشته باشید .
***

مهندس اسماعیل شاپوری از جنگلبانان خوشنام و صدیق این سرزمین  - این کارشناس ارشد در حال حاضر ساکن اراک میباشد .
عیدتان مبارک سالی پر از شادمانی و سلامتی برایتان آرزو میکنم
***

جناب مهندس مقدسی از دوستان و صاحب منصبان سازمان جنگلها و مراتع کشورند که علاوه بر قائم مقامی آن سازمان ریاست شورای عالی  جنگل ها و مراتع را بر عهده دارند – علاوه بر تخصص از صداقت و صفای خاص بر خوردارند :

نوروز بمانید که ایام شمایید          آغاز شمایید و سر انجام  شمایید .

عید سعید نوروز در فضای عطر آمیز فاطمی بر شما و خانواده محترم گرامی باد
***

بانو زهرا اکبر پور در رشته ادبیات تحصیل کرده است – طبعی سلیم و روان دارد و ساکن ارسنجان است به حرفه ی خانه داری اشتغال دارد
در تقویم رفاقت روزی به نام تعطیلی وجودندارد، هر جا هستید برایتان دنیایی به زیبایی هر آنچه زیبایش میدانید آرزومندم.
سال نو بر شما و خانواده محترم مبارک باد .
***

آقای سید حسن رضوی فرزند برومند شادروان حجت السلام آقای رضوی ارسنجانی است ایشان دانش آموخته رشته حقوق میبا شند که در شیراز رحل اقامت گزیده اند:

از عطر و نگاه یاس ها دانستم          نام دگر بهار لبخند خداست

نو بهار مبارک باد
***

دکتر اسکندر رحیمی از همشهریان ارجمند ارسنجانیست که اکنون ساکن شیراز است . دکتر رحیمی پس از اخذ لیسانس تربیت بدنی با گرایش زیست شناسی از دانشسرای عالی ، عازم ایالات متحده میشود و در آنجا در رشته تغذیه و بهداشت ورزشی ادامه تحصیل میدهد و به وطن باز میگردد ، مدتی مدرس دانشگاه گیلان و  پس از آن به دانشگاه شیراز منتقل میشود تا آنکه شوق تحصیل او را وادار به تحصیل دوره دکتری در کشور رومانی و در دانشگاه بخارست می نماید آقای رحیمی پس از در یافت مدرک دانشگاهی در طب ورزشی ( فیزیو لوژی و تغذیه ) به ایران مراجعت و علاوه بر دانشگاه شیراز در دانشگاههای کرمان ، ارسنجان ، مرودشت و لارستان تدریس می نماید :
عید که فرا رسید باران می بارید . دعا کردم که در سال جدید خداوند آرامش ، موفقیت و سلامتی را هم چون دانه های باران آرام و بی صدا بر سرزمین قلبتان جاری نماید و ایامتان را به کام دارد .
نوروز بر شما و خانواده محترمتان مبارک باد .
***

آقای غلام حسین حقیقت کارشناس ارشد فیزیک که در حال حاضر در همین رشته درسی مشغول ادامه تحصیل در دوره ی دکتری میباشد – از ارسنجانیهای مقیم شیرازند .
روزگارت بر مراد ، روزهایت شاد شاد ، قلبت از هر غصه به دور ، بزم عشقت پرسرور ، بخت و تقدیرت قشنگ ،عمر شیرینت بلند
سال نو ات مبارک
***

جناب مرتضی ابراهیمی  از دانش آموختگان دانشسرای عالی تهران  در رشته ادبیات و از دبیران به نام و دلسوز در دبیرستانهای شیراز ، بسیار محترم و صاحب کمالند – اوائل استخدام اینجانب در تهران مدتی با ایشان همخانه بودیم دوران خوبی بود :
این سال و همه سال
مبارک باد این روز و همه روز
فرخنده جشن نوروز به شما خجسته باد
***

آقای اسکندرخان از دوستان دوران دبستان بنده در دبستان اهلی ارسنجان هستند  - انسان درست و صالحی است– در امور کشاورزی فعال ودر ارسنجان مشغو لند – دلش برای یک قطره باران لک میزند :

بنام خداوندبهار آفرین     بهار آفرین را هزار آفرین
به جمشید و آیین پاکش درود         که نوروز از او مانده در یاد بود

نوروز باستانی را تبریک عرض مینمایم
.***
 
آقای اکبر اسکندری از بستگان و ساکن ارسنجان  و از بانکداران اولیه و قدیمی ارسنجان ، طبیعت و محیط زیست را بسیار دوست میدارد و به قولی پاس میدارد دلش برای باران تنگ میشود .
سبدی از پر طاووس سپید ، قدحی پر ز می ناب ، امید خرمی به پهنای جهان ، گنجی انباشته از عشق نهان ، انبوهی از گل یاس ، همه تقدیم تو باد.
***

 آقای مسعود معادی از دوستان آبخیز داری و از اولین ها در این دانش هستند .پس ازفراغت از کار دولتی روی به حرفه ی فلاحت آورده است و در حال حاضر ساکن بابل هستند .
عشقی از جنس طلا
دوری از دفع و بلا
سالی پر سود وصفا
همه تقدیم شما
عیدتان مبارک
***

آقای محمد حسین ابراهیمی خبر نگار ،مؤلف و شاعر است تا کنون چند اثر از خود و دیگران را به زیور چاپ رسانده است آدم با احساسیست و شعرهایش بسیار دوست داشتنی:
به امید آنکه دریچه های خوشبختی به رویتان هماره گشوده باشد
نوروزتان خوش باد
***

ریاست جمهوری
آقای دکتر روحانی ریاست جمهوری هم تبریکی برای آحاد ملت فرستاده اند محض یادگاری و همگانی بودن آن تقدیم میشود :
نوروزی فاطمی و سالی همراه با سر بلندی و سلامت برایتان آرزومندم
حسن روحانی رئیس جمهور سال ۱۳۹۴
***

آقای داریوش خان ابراهیمی به قول آقای دکتر موسوی از خوانین سلحشور و به نظر بنده از سلحشوران نجیبند  در امور زراعت و دامداری فعالند و به همین مناسبت از بخل آسمان گله مند است "نوشته اند تصدقت گردم  قدما میگفتند سال به سال قربون پارسال بر همین سیاق تبریک نوروزشان استوار است .
با آرزوی تندرستی و شادمانیتان – امید وارم سال نو شما لااقل مثل پارسال باشد .
***

مهندس منصور فلاح را در دوستی و رفاقت راد مردیست – دانش آموخته ی دانشگاه تهران رشته آبخیزداری و مرتع میباشد – هم مدرس است و هم سازنده ی تلمبه های بادی  - پرکار و پر تلاش یک پروژه ی"بیوگاز "در بیرجند دارد که در چرخه ی تولید گاز طبیعی از کودهای حیوانی  است و دو پروژه در همین راستا آماده ی راه اندازی دارد –کتب و مقالات متعدد دارد و درنوشتارهای فارسی فنی حرمت ساحت فارسی را پاس میدارد و اگر یک واژه ای فارسی نبود به زیبایی می سازد:
بنام دگر گون  کننده ی گردون ِ گردان سپهر
اکنون که بار دگر ، گیتی جامه ای نو بر تن نموده ، بیاییم تا همچون نیاکان پندار ،گفتار و کردارمان را به نیکی آراسته و زیستی نو را آغاز نما ییم – روزگارتان نو ونوروزتان خجسته بادا .
***

آقای علی رحیمی فعال در حمل و نقل ، ارسنجانی و شاعر ، در شعرش تخلص شقایق بر گزیده – انسان مؤدب و با صفایی است  :
"نوروز روز رستخیز طبیعت است تا فراموش نگردد آن رستخیز غایی "
این روزو همه ی روزهابرشما مبارک است
"روزی که خداوندگار از نو ما را باز،سازنده سالی برمیگمارد نوروز است – نوروزتان خجسته باد.
***

خانم  گیتی رحیمی ساکن ارسنجان و معلم دوره ابتدایی و نیز دانش آموخته ی رشته ادبیات فارسی است
قلمی خواهم ساخت از نی باغ بهشت ، جوهر از شیشه ذات ، کاغذ از صفحه ی دل ، نور از شمع حیات ، تا بنویسم همه جا روزگارت خوش باد .
***

آقای مهندس محمدصفاپذیر از پدر اصفهانی و از مادر شیرازی  – فارغ التحصیل رشته حفاظت خاک و در حال حاضر ساکن ا صفهان و در حرفه های آزاد سرگرم هستند:.
تقدیم برای عرض تبریک
یاد خوبان نه حساب است که فراموش  شود  ،نه چراغ است که خاموش شود و نه سال است که به آخر برسد ...جویباری است از محبت که همیشه جاریست
***

آقای مجید ابراهیمی شهردار  پدرام شهر ارسنجان و از شهرداران بومی که بسیار فعا ل و وطن سپاسند :
از پروردگار مهربان میخواهم امسا لتان به قلم تدبیر آن نقاش بی همتا چنان زیبا نقش بندد که طبیعت به تماشای شکوهش بایستد . بهاران خجسته باد .
***

جناب حجت الاسلام شیخ مهدی اسکندری ارسنجانی و از فضلای حوزه ی علمیه ی قم – از روحانیون صمیمی و با اخلاصند :
به نام متحول کننده سال ها و حال ها
از خدا بهترین سال و حال را برایتان مسألت داشته و سال نو را تبریک میگویم
***

آقای علی اکبر ابراهیمی  از اهالی ارسنجان و ساکن این دیارند –فرهنگی و در ادبیات تحصیل نموده اند – پس از باز نشستگی در فعا لیت عمران وآبادی فعالند در حا ل حاضر عضو شورای اسلامی این شهرند :
میگن وقتی بهار داره میاد باید گلها را خبر کرد – میخواستم خبرت کنم بهار در راه است !
بهاران خجسته باد
***

آقای مهندس محمد فروردین  مدرس دانشگاه ،ارسنجانی و ساکن ارسنجان هستند – از دل سوزان محیط  زیست و با فرهنگ هستند آقای فروردین دارای تألیفات چندیست که یک اثر ارزشمند و سترگ ایشان به زودی به زیور طبع آراسته آید :
شادی و تندرستی شما و خانواده ارجمند را آرزومندم
نوروز خجسته باد
***

آقای  بهزاد عواطفی در بخش بهداشت و در مان این خطه مشغول و در حا ل حاضر علاوه بر کارشناسی ارشد در دوره ی بالاتر مشغول به تحصیل اند– ساکن ارسنجان و پای بند به ارسنجان هستند :
این سال به نور فاطمه زیباست / روزی تمام سال ما با زهراست / با بردن نام فاطمه فهمیدم / سالی که نکوست از بهارش پیداست
بهار فاطمی بر شما مبارک باد
***

خانم پریسا اکبر پور ارسنجانیست دارای لیسانس و در حال حاضر ساکن شیراز و مشغول در بخش خصوصی :
بر سر سفره احساس اگر جایی بود سخن ساده تبریک مرا جا بدهید" سین هشتم"
***
آقای نوذر اسکندی از همشهریان خوب و با صفا و خوش ذوق هستند و در امور حمل و نقل فعال  به ادبیات وشعر فارسی بسیار انس و علاقه دارند .
نوروز نماد جاودان نو شدن است
تجدید جوانی جهان کهن است
زینها همه خوبتر که هر نو شدنش
یاد آور نام ایران من است      
 نوروز بر همه ایرانیان مبارک باد
***

دکتر  معین الدین قطبی از سادات جلیل القدر نیریز است و ساکن شیراز ، بادکتر در دبیرستان شاهپور شیراز به مدیریت شادروان قاسم دستغیب همکلاسی بودیم ایشان در همان زمان بسیار ساعی و کوشا بود ند یعنی درسش به مراتب از بنده بهتر بود – شادروان پدرشان معلم بودند  - دکتر قطبی به طب روی آورد و تخصص خود را در ابتدا در ایران و سپس در انگلستان به دست آورد – از پزشکان و جراحان حاذق و صادق است – در رشته
جراحی و بیماریهای کلیوی و مجاری ادرارتخصص دارد- از دبیرستان شاهپور به بعد همدیگر را گم کرده بودیم تا اینکه بعد از چهل سال یک دگر را یافتیم و شادمان از این دیدنها – دکتر در سال گذشته در تهران از بنده عیادت کردند خداکند کسی به بیماری دچار نشود اما قطبی طبیبی عیسی دم است ...

عید بر چهره چون ماه تو می باید دید             که مرا دیدن رخسار تو عیدی است سعید

وقتتان خوش باد و نوروزتان خجسته و پیروز

سر راه شکوفه های بهار                    خنده سر میدهم با دل شاد
خنده شوق با تمام وجود                   به بهاری که میرسد از راه
چند روز دگر به ساز و سرود             به پرستو به گل به سبزه درود

بوی نو شدن می آید ولی تو همیشه رفیق کهنه ی من بمان ...
گندمهای هفت سین به گندمهای آسیاب گفتند :
قصه های ما گر چه نان نداشت اما پایانی سبز داشت  
پایان امسالتان سبز باد .
آرزویم برایت این است که در میان مردمی که می دوند
برای "زنده بودن "  آرام قدم برداری برای "زندگی کردن "
***

الله یار خادمیان گویی از قبیله ی یغما نیشابوری است که در شعر به صادق تخلص میکند  خادمیان همچون تخلصش صاف است وصادق   - صادقانه در باره ی زندکی اش میگوید : چون پدر از سر برفت  بار زندگی و سر پرستی چند یتیم بر دوش پر توان مادر افتاد و تنگی معیشت مرا وادار به ترک تحصیل کرد .. او از کارگری ساختمانی تا مر حله ای قابل اعتنا در بنایی پیشرفته است – همه جا شعرش را می خوانند و چون برگ گل میبرند – تا کنون سه مجموعه شعر از اشعارش به چاپ رسیده است – یاس سفید ،گلستانی در کویر و ...
شد فرش چمن سفره گل شد همه جا باز
دل می برد ارزان همه را غنچه طناز
بوی سمن و عطر بهار و نفس صبح
گردیده فضا پوش مزن نغمه ناساز
جویبار به موسیقی و در رقص درختان
شمشاد پر از شادی و گلنار سر افراز
پیوسته به هم بلبل و گل لاله و ژاله
پیچیده به هم نای ونی و نغمه و آواز
دشت و دمن وکوه و کرانه طرب انگیز
خوش باش زمستان شد و شد خرمی آغاز
مستانه بزن چنگ و بهارانه بده بوس
بشکست هوای یخ بی رویش و پرواز
در سیر و سفر هستی اگر خسته نباشی
دیدار تو را میطلبد نرگس شیراز
***

آقای ابو القاسم آثاری ارسنجانی و ساکن این دیار ست – دانش آموخته ی  دانشکده انفور ماتیک است – صد در صد فرهنگی است – دوره ای از تجّرد را در تهران به سر آورده و با هم همخانه بوده ایم-پس از باز نشستگی نمایندگی بنیاد علمی و فرهنگی را در این پدرام شهر به عهده دارد :                                  
هفت سلام خدا هفت سین وجودتان
سلام قولا من رب الرحیم
سلام علی موسی و هارون
سلام علی ابراهیم
سلام علا نوح فی العا لمین
سلام علی آل یاسین
سلامٌ هی حتی مطلع الفجر
سلام علی المرسلین
سال نوبر همگان خجسته باد  
***

 دکتر کاووس رضایی استاد دانشگاه در رشته ادبیات فارسی است ایشان سخنوریست توانا و دارای تألیفات   و تصحیحات بسیار از آن جمله تصحیح مثنوی وامق وعذرا ،مثنوی مهر و ماه ،مثنوی اشتر نامه ،مثنوی   وصف الحال و بشر آنها از خمسه حسینی شیرازی  و مقالات علمی ادبی چند از پژوهش دکتر رضایی
بررسی مشکلات الانوار غزالی
جلوه هایی از انار در ادبیات عربی و فارسی
اعجاز بیانی قرآن
تأثیر قاآنی از حافظ     
گسست نسل در شاهنامه
نگاهی به دیوان  فهمی استر آبادی
عشق در گنجینه ی الاسرار عمان سامانی
نگاهی به کتاب  "بل بلندای تاریخ"
 اکنون که ترنم جرعه های رحمت الهی همراه با صدای پای نوروز گلستان هستی را از نگاری خود به تعظیم وستایش بهاری رهنمون شده به امتدادخوبی ها و شاد کامیها  سال جدید را تبریک عرض مینمایم و بهار در بهار از ازل تا ابد مستان عشق و معرفت را برای شما آرزومندم
 
***
آقای مهندس کریمی ساکن تهران دانش آموخته منابع طبیعی دانشگاه تهران هستند – و در ادب و معرفت و دینداری و بی ریایی زبانزد خاص و عام هستند:

برکش ای مرغ سحر نغمه داوودی را                            که سلیمان گل از طرف چمن باز آمد

بادرود فراوان  فرا رسیدن سال نو و نوروز را خدمت شما و خانواده گرامی شاد باش گفته  بهروزی و شاد کامی شما را از خداوند بزرگ در خواست دارم .
***

بانو حمیرا رضایی اهل و ساکن ارسنجان و تحصیل کرده تربیت بدنی است ساکن ارسنجانو شافل در دانشگاه آزاد اسلامی است
            زلال ترین  شادی را همیشه بر چشمانتان و شیرین ترین تبسم خوشبختی را همیشه بر لبانتان آرزو دارم برای امروز بلکه برای هر روزتان – عید بر شما مبارک

***
آقای زین العابدین رحیمی از همشهریان عزیزمان متجاوز از چهل سال ساکن تهران است بعد مسافت و دوری نتوانسته است عشق وطن را از ایشان برباید – در ارسنجان با هم همسایه بودیم و اهل یک محله :
درودی به زیبایی نام اهورا مزدا ، به گستردگی فلات آریایی، به زرینی برگهای اوستا ، به بزرگی تاریخ ایران ، به گرمی آتش مقدس زردشت ، هدیه به تو که از نسل کورش و داریوشی  -نوروزتان همایون باد
***
بانو ایران دخت دستغیب بهشتی تحصیل کرده ی دانشگاه تهران و از دبیران و مدیران آموزش و پرورش ، اهل شیراز و ساکن تهران – بانویی است فاضل و اهل ادب در دهه ی اخیر دوحرکت  بزرگ و قابل تقدیر از مشارالیها سر زد ،یکی احداث مجموعه ی آموزشی استاد دکتر علاء الدین بهشتی در شیراز و دیگر آنکه کلیه اثاثیه آنتیک و موزه ای خود را وقف موزه ملک نمودند ، ایشان فرزند جناب محمد رضا بهشتی هستند که از بنیانگذاران فرهنگ نوین شیراز محسوب میشوند :

به عزم توبه سحر گفتم استخاره کنم               بهار توبه شکن میرسد چه چاره کنم

نوروز باستانی بر شما خجسته باد
***

سارا اسکندری ده ساله اهل ارسنجان است بعضی اشعار حافظ را در حافظه دارد ، بسیار با ذوق و با استعداد میباشد . اینهم انتخاب سارا محض تقدیم برای عرض تبریک :

ز کوی یار میآید نسیم باد نوروزی                    از این باد ار مدد خواهی ، چراغ دل بر افروزی

آی بچه ها ، آی بزرگترا ،عیدتون مبارک  
***

آقای اسماعیل نوروزی از فرهنگیان باز نشسته ی ارسنجان هستند که پس از باز نشستگی در تعاونی های فرهنگ مشغول خدمت به همکاران هستند  ذکر این نکته قابل توجه است که در گذشته بعضی از همشهریان نامشان نوروز بود و حالا آقای نوروزی نام خانوادگیشان نوروز یست :
هیچ خاری در سایه گل احساس خواری نمیکند سایه ات ماندگار ، ای تک گل روزگار
"نوروزتان پیروز"
***
علی اسکندری ۱۳ ساله اهل ارسنجان است و ساکن شیراز ،دوستدار ورزش آنهم فوتبال :
بهترین و صمیمانه ترین تبریکات خود را به مناسبت نوروز تقدیم میدارم
***

مهندس سید جواد حسینی از عزیزان با سواد ، اهل ذوق وشاعر پیشه است – سید جواد مترجمیست توانا – دارای تألیفات فراوان و صاحب کتاب در نجوم و گاه شماری- در طنز نیز دستی  دارد بلند:
عید آمدو از فرش چمن ،کرده به تن ، دشت ودمن ، جامه ی نوروز
امروز زند طعنه به دیروز ,فردا بودت بهتر از امروز
هر روز تو نوروز
نوروز تو پیروز
***

آقای وحید اسکندری، مدیر حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی شیراز میباشند، از ازستجانیهای ساکن شیراز و کارشناس ارشد ادبیات فارسی. در شعر و شاعری نیز تبحر دارند.
یا لطیف
عید تجسم تبسم خداست در بدرقه از میهمانانی که با تن پوشی از شکوفه های محبت به استقبال روزی دیگر و نوروزی دیگر میروند.
لبخند خدا مبارکتان باد
***


بنده ام هستم محمد حسین شیرازی – بااین آرزوهای  بسیار قشنگ برویم به جنگ هر چه پلشتی است و ننگ
در میهن
همه ساله قوری گل سرخیتان پر ز چای خوشرنگ لاهیجان
طاقچه فکرتان پر از اطلسی های رنگارنگ همدان
سبد دستانتان پر از انار های  می خوش  ارسنجان
عطر نر گس شیراز ،بگذرد از خاطر عاطرتان
ترنم باران توانبخش کشت سبز خاطرتان
قفسه های منزلتان پر از صنایع دستی هنرمندان ایران
آجیلدانتان سر شار از پسته های خندان کرمان
سرزمین اهورایی تان دور از اندیشه های پلشت اهریمنان
آب در حوزه آبخیزتان پاک و زلال و روان
روزیتان فراوان
راستی ودرستی شعارتان
دانش اندوزی کارتان
میهن سپاسی راه و رسمتان
مهربانی با پدر و مادرتان سبب بلندای عمرتان
هر درد و مرض به دور از خاک کشورتان
یاد و نام ایزد هماره ورد زبانتان

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
 • مهمان - اله یار خادمیان

  باسلام سپاس و درود کار ی شایسته قابل تقدیر است جناب مهندس شیرازی عزیز این نشان دهنده ی دوستی محبت و اخلاص بی پیرایگی شما نسبت افراد مذکور و جامعه و یاد آور تعهد شما به آموزه های انسانی و ارزشی نیاکان است که می آموزد چگونه دوست بودن و چگونه دوست یابی را این خود درس بزرگی است همیشه آموزش دادن و آموختن در کلاس و در سخنوری نیست که این خود کلاسی از نوع دیگر است بر قرار و بر مدار و پایدار و بر مراد موفق و موید و منصور در کمال و معرفت اللهی باشی طیب الله بکم جاودانه باشی بحق بی بی فاطمه ی زهرا (س)

 • به نام خدا
  جناب آقای مهندس شیرازی
  درود بر شما
  اینجانب نیز به نوبه خودم سال نو را به شما و همه همشهریان خوبم تبریک می گویم و سالی زیبا، پر از عشق، آرامش و شادی برایتان آرزومندم.
  مطلب شما را چند بار خواندم، ارتباط پایدار شما با همشهریان، اقوام، دوستان دوران مدرسه، سربازی، دانشگاه و همکارانتان زیبا و آموزنده است.
  و زیباتر این که همواره در نوشته هایتان به صفات خوب و پسندیده افراد می پردازید. من نیز تلاش می کنم این کار خوب شما را سرمشق قرار داده و همواره فقط به خوبی های افراد پیرامونم بپردازم. به نظر بنده این راز موفقیت و شاد زیستن است.
  ان شااله

 • با درود

  ضمن ارزوی سالی پر از موفقیت برای همشهریان محترم.
  مجموعه جمع اوری شده از تبریک وتحنیت همشهریان بسیار جالب بود و جای تشکر دارد بخصوص اینکه خلاصای از بیو گرافی افراد نیز
  در ابتدای هر مطلب اورده شده بود.

 • با تشکر
  ابتکار بسیار جالبی بود، برای همه عزیزان و سروران گرامی سالی سرشار از موفقیت و شادکامی آرزو می کنیم، توفیق با من یار شد و در تعطیلات نوروز راهی زادگاهم ارسنجان شده و از دیدار فامیل و حضور در طبیعت و کوه های شمالی(از درچشمه تا ملاصفه) و جنوبی(از لایخره تا دوزر) بهره مند گردیدم و برای اولین بار متوجه وجود سبزی والک (که مورد علاقه تهرانی هاست و تصور می شد تنها در ارتفاعات البرز بروید) بودم.