A+ A A-

عکس‌هایی از ارسنجان قدیم

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

یکی از دوستان فعال انجمن آقای علی‌اکبر ابراهیمی عکس‌هایی از ارسنجان قدیم را همراه با توضیحات زیر برایمان ارسال کرده‌اند که آن‌ها را به اشتراک می گذاریم. اگر از مکان، تاریخ یا اشخاص حاضر در این عکس‌ها آگاهی دارید یا توضیحی بر آن‌ها دارید، می‌توانید در بخش نظرات اعلام نمایید تا عکس‌ها با این اطلاعات به‌روزرسانی شوند.

یاد و خاطره استاد گرامی جناب آقای اصغر قضاوتی که در یکی از این عکس‌ها هستند را گرامی می داریم.

از کلیه همشهریان تقاضا داریم در صورت داشتن عکس‌های قدیمی یا سندی قدیمی که می‌تواند به عنوان تاریخچه شهرستان مورد استفاده قرار گیرد، آن‌ها را برای درج در سایت ارسال نمایند.

 

علی‌اکبر ابراهیمی :
«... به هر حال ماجرای این عکس‌ها از این قرار است که درست یادم نیست کی ولی با توجه به تاریخ فایل‌ها باید بهار سال ۸۱ باشد که با یکی از دوستان (آقای علی‌رضا رضایی‌نیا) تصمیم گرفتیم یک CD چندرسانه‌ای درباره ارسنجان درست کنیم که متاسفانه چون مطلب و عکس کافی پیدا نکردیم هیچ وقت تمام نشد. وقتی برای تهیه عکس و مطلب به شهرداری رفتیم یادم نیست با راهنمایی چه کسی این عکس‌ها را در انبار شهرداری (کنار چاه آب) پیدا کردیم که به شکل بدی در یک بشکه نگهداری می‌شد و تنها توانستیم آن‌ها را برای یک یا دو روز امانت بگیریم و با استفاده از اسکنر کتابخانه عمومی اسکن کنیم و دوباره آن‌ها را به شهرداری برگردانیم. پیشنهاد قاب گرفتن و نگهداری درست آن‌ها هم پذیرفته نشد. نمی‌دانم بعد از آن چه بلایی سر عکس‌ها آمد، امیدوارم جای بهتری نگهداری شده باشند.»

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

 • مهمان - غدیر خادم الحسینی

  باسلام تصاویر بسیار زیبایی راارائه کرده اید دست شما درد نکند دوست خوب جناب اقای ابراهیمی ای کاش تصاویر جمعی را نیز جدا اسکن کرده بودید و بعلاوه توضیحاتی را نیز در خصوص عکسها داده بودید نکته قابل توجه اینکه اصولا در منطقه به میراث فرهنگی و هرانچه از نیاکان بجا مانده بسیار بی توجهیم و متاسفانه فقط درحال زندگی میکنیم ضمن اینکه اینده را نیز برای خودترسیم نمیکنیم ولذا دوتهدید بزرگی است که باعث انقراض میشود درهرحال ازعنایت شما به سهم خود تشکر میکنم.

 • مهمان - میترا

  در این عکسها فاصله طبقاتی بین مردم کاملا مشهود است

 • مهمان - دکترخادمی

  سلام خیلی جالب بود دستان درد نکنه اگه توضیحاتی دررابطه با عکسها داده بودید بهتره اگه قدیم جمال اباد هم دارین زحمتشو بکشید یا روستاهای دیگر :D

 • مهمان - سید اسماعیل موسوی

  عکسهای جالبی است مربوط به ساختمان شهرداری ارسنجان و میدان جلو آن است دست همشهری عزیزمان درد نکند موفق باشید

 • با سلام
  در صورتی که هرگونه اطلاعاتی در رابطه با عکسهای قدیمی منتشر شده اعم از زمان - مکان- موقعیت و افراد حاضر در عکسها دارید با ذکر شماره عکس در بخش نظرات اعلام نمایید
  سپاس