A+ A A-

در نکوداشت مهندس سید مهدی موسوی به قلم مهندس غلامحسن اسكندری از نیویورک آمریکا

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
مهندس غلامحسن اسكندري
مهندس غلامحسن اسكندري

شاید برای خیلی ها عظمت و بزرگی ماموریت ایشان قابل درک نباشد اما کشور در آن مقطع زمانی نیاز مبرمی به متخصصانش داشت تا  ویرانیها و آسیبهای ناشی از جنگ به دست این متخصصان ترمیم گردد.

سعدیا مرد نكونام نمیرد هرگز            مرده آنست كه نامش به نكویی نبرند

 
زمانى كه مهندس موسوى بعنوان دیپلمات براى جذب نیروهاى متخصص عازم نیویورک می شوند بخاطر محبتی كه به ایرانیها و بخصوص ارسنجانیها داشتند.

قبل از عظیمت به آمریکا تلفن حقیر را از خانواده گرفته بودند، هر چند ایشان از اقوام بودند ولیكن سعادت زیارت ایشان را نداشتم ولی اخویها و عموزاده ارجمندشان جناب آقای دكترموسوى را زیارت كرده بودم .

بعد از مستقر شدن در آمریکا محبت كردند و با بنده تماس گرفتند حقیر هم برحسب وظیفه قرار گذاشتم و بدیدن ایشان و خانواده محترمشان رفتم .  وقتی بدیدنشان رفتم محبت بیش از اندازه مهندس و همسر وفرزندانشان مرا بیاد خانواده ایشان انداخت و حس ارادت من را به ایشان بیشتر کرد و این حس با دیدن ساده زیستی و خلوص این خانواده دو چندان گشت.

شاید برای خیلی ها عظمت و بزرگی ماموریت ایشان قابل درک نباشد اما کشور در آن مقطع زمانی نیاز مبرمی به متخصصانش داشت تا  ویرانیها و آسیبهای ناشی از جنگ به دست این متخصصان ترمیم گردد و ایشان که این موضوع را کاملا درک می کرد با آن بینش وسیع با هر ایرانی متخصصی که می شناخت و یا معرفی می شد ملاقات می کرد ، واقعا نیروی جاذبه قوی داشت و نمونه بارز آن جذب پروفسور رضاست که به حق از افتخارات كشورمان می باشد (مسلما با جذب ایشان خدمات شایانی به كشورمان شده و می شود)

در زمان مأموریت شان درنیویورك بعلت بیماری ایشان را بصورت اورژانسی به بیمارستانى در نیویورك می برند . وقتی با خبر شدم حسب وظیفه به عیادت ایشان رفتم اولین صحبتی که کردند این بود که من را بدون در نظر گرفتن ملیت ، مذهب، نژاد وحتی بدون سؤال در رابطه با داشتن یا نداشتن بیمه درمانی ، درمان كامل كردند و می گفتند ای كاش كشور ما نیز در موقع اورژانس خدمات درمانی را ارائه می کردند و پس از آن صورت حساب می دادند و همواره سیستمهای خوب جامعه آمریكا را ارج می نهاد.

بخاطر زندگی در آمریكا هنگامی که در جاهاى مختلف این سرزمین با ایرانیهای مختلف ملاقات می كنم، تمامی آنهایی كه با ایشان برخورد داشته اند، تفكرشان نسبت به ایران دگرگون شده و نسبت به ایران و ایرانی بودن حس افتخار دوچندان می کنند و در تلاشند تا راهی را برای خدمت به سرزمین مادری خویش بیابند.

از دیگر خصوصیات نیك ایشان خدمت به هموطنان و خصوصا همشهریان در هر کجای دنیا بود. همین چند مدت پیش به برادرم مهدی گفته بودند اگر لازم است می توانم به دكتر خاتمی كه یکی از متخصصان ایرانی بنام در امریکا می باشد سفارش همسر حقیر را بكند.

به هر حال هرچه بگویم قطره ای از دریای بیکران محبت و قدرشناسی ایشان است و امیدوارم همه ما این خصلت نکوی کمک به همنوع و به خصوص همشهریان را از ایشان فرا گیریم.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

با آرزوی صبر وطول عمر برای بازماندگان بویژه همسر و فرزندان محترمشان

 

 

غلام حسن اسكندری

نیویورک - آمریکا

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

  • مهندس علامحسن اسکندری با اینکه سال ها مقیم امریکا هستند ارتباطشان را با دوستان و آشنایان و اقوام بخوبی حفظ نموده اند و بویژه کسانیکه گذارشان به آمریکا و ایالتی که هستند گرفته، مشمول محبت وی قرار گرفته اند، مرحوم مهندس موسوی بارها از ملاقات با ایشان و عیادت از خودش در بیمارستان و گرمی برخورد نامبرده، یاد می کردند، خانواده مرحوم مشهدی عزیز، پسر و دختر، همه ویژگی های مثبت زیادی دارند، فرق نمی کند در امریکا، تهران، شیراز یا ارسنجان باشند یا جای دیگری، بویژه میهمان نوازی اشان.