A+ A A-

پیام دبیر دومین گردهمایی خانواده های ارسنجانی در شیراز

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

نه کشمیری،نه ترکستانی ام من

عرب نه بلکه یک ایرانی ام من
به دستم شیشه ی رب انار است

بدان جانا که ارسنجانی ام من
((محمد جواد حسن شاهی))

سلام همشهری
انسان یک موجود زنده عاقل و اجتماعی است و همین صفت اوست که خداوند او را بالاترین آفریده ی خود می داند. از نظر بیولوژیکی ساختمان بدن انسان و بسیاری دیگر از حیوانات نزدیک به هم هستند اما عقل و اراده و اجتماعی بودن و نیاز به همکاری و همدلی از ویژگی های انسان است. بزرگترین شکنجه انسان تنهایی اوست و این تنهایی مسایل روحی و روانی فراوانی را به دنبال دارد . انسانهای اجتماعی زندگی راحت تری دارند و خوشبختی را آسانتر در آغوش می گیرند. برگزاری این گردهمایی در راستای افزایش روحیه شاد در همشهریان عزیز ارسنجانی است. بسیاری از همشهریان که نسبت های قوم و خویشی به هم دارند نمی توانند به آسانی یکدیگر را ببینند و از دیدن یکدیگر لذت ببرند . این گردهمایی فرصتی است تا بتوان در یک روز شاد که با روز جهانی خانواده و بعثت پیامبر بزرگ اسلام (ص) همزمان شده است خانواده ها دور هم گرد آیند و درشادی یکدیگر شریک شوند.
افزون براین این نشست فرصت کوتاهی است تا دوستان از توانایی های یکدیگر آگاه شوند و بتوانند در راه پیشرفت خود از یکدیگر کمک بگیرند امید است این آگاهی بتوانددر زمینه ی توانمند سازی همگان موثر باشد و پیامدهای منفی بیکاری را کاهش دهد،دوست داریم که جوانان بتوانند از آزموده ها و تجربیات بزرگان بهره مند شوند و انسان های موفق آزموده های خودرا از زندگی در دسترس جوانان قرار دهند .
در نظر داریم که گردهمایی ارسنجانی ها را همه ساله برگزار کنیم. در هر سال از آزموده های سال پیش بهره مند خواهیم شد و به کیفیت این گردهمایی خواهیم افزود. این دومین سال برگزاری گردهمایی است و ویژگی آن افزودن نمایشگاه دستاوردهای هنری و علمی همشهریان است. کوشیدیم تا گوشه ی کوچکی از کارهای علمی و هنری مانند کتاب،خطاطی،نقاشی و صنایع دستی را در یکجا گردآوری کنیم و در معرض دید شرکت کنندگان در گردهمایی قرار دهیم. یکی دیگر از اهداف ما توانا ساختن جوانان و نوجوانان است تا بتوانند استعدادهای خود را شکوفا سازند. بنابراین در این گردهمایی کوشش خواهیم کرد تا فرزندان ما بتوانند در قالب خواندن سرود،ارائه نمایش،موسیقی محلی ،آواز و دکلمه هنر خود را به نمایش بگذارند تا از سوی دیگران تشویق شوند. معرفی کارآفرینان،اساتید و پژوهشگران،دانشجویان و دانش آموزان موفق نیز بخشی دیگر از برنامه های این گردهمایی است.
برنامه ی دیگر ما آن است که بتوانیم گردهمایی تخصصی را در طول سال برگزار کنیم تا همشهریان بتوانند از توانایی ها و خدمات یکدیگر بهره مند شوند. برای نمونه به یاری خدا کوشش خواهیم کرد تا در سال ۱۳۹۴ چند گردهمایی در قالب مشاوره خانوادگی، مسائل حقوقی و وکالت ، بهداشت و درمان، بازیافت زباله ها، صرفه جویی در آب، تغذیه سالم و کار آفرینی را برنامه ریزی کنیم تا همشهریان در این زمینه ها از تخصص های خود و دیگران با کمترین هزینه بهره مند گردند.

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
  • دیدگاهی وجود ندارد