A+ A A-

صورتجلسه دوم انجمن دانش آموختگان ارسنجان در شیراز

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

در جلسه ای که با حضور شرکت گنندگان زیر در تاریخ سه شنبه ۱۹/۳/۱۳۹۴ در محل دفتر موسسه آگاه شیراز برگزار گردید موارد زیر مورد برسی و تصویب قرار گرفت.

 

۱- قرار شد که لیست پزشکان ارسنجانی که پیش از این تهیه شده است تکمیل گردد . پس از تهیه این لیست برنامه ریزی خواهد شد تا با همکاری و صلاحدید مسئولین اجرایی از پتانسیل های موجود در راه توسعه بهداشت و در مان شهرستان سازماندهی لازم به عمل اید.
جناب آقای سید محمد جعفر موسوی لیست را به آقای رحیمی در دفتر موسسه آگاه خواهد داد تا تکمیل گردد.

۲- قرار شد جلسه ای با حضور شماری از پزشکان و مجریان شهرستان برگزار گردد تا راه های خدمات رسانی به درستی روشن گردد.
۳- پیشنهاد گردید که برای هماهنگی هر چه بیشتر، دفتر انجمن دانش آموختگان در ارسنجان فعال گردد. جناب آقایان امید فروردین و سید باقر موسوی این کار را پیگیری خواهند نمود.

۴- درباره راهای مبارزه با موش و شیوع بیماری سالک در شهرستان ارسنجان قرار شد درخواست گردد تا یک نشست از مسئولین برگزار گردد با ریاست فرمانداری تا راه های مقابله با این بیماری بحث و برسی گردد جناب آقای سعید خادمی این کارا پیگیری خواهد نمود. همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان و مدیریت شبکه بهداشت و درمان ارسنجان برای پیشبرد اهداف توسعه ای بسیار کارساز خواهد بود.

۵- قرار شد موضوع ثبت انجمن و فرمهای مربوط از سوی آقای یاسر نعمتی پیگیری شود .

۶- آقای امید فروردین گزارشی از وضعیت آب در ارسنجان ارائه نمودند. شوربختانه افزون بر آب کشاورزی، کمبود آب دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم را نیز تهدید می کند و باید اقدامات پیشگیرانه برای تامین کمینه نیاز آب آشامیدنی و کشاورزی فراهم شود. نقطه مثبت گزارش ان بود که خوشبختانه با پیگیریهای دفتر کاریزهای ارسنجان، این کاریزها جزء ده رشته قنواتی قرار گرفته است که از سوی وزارت کشاورزی پشتیبانی خواهند شد.ایشان درخواست داشتند که فرهنگ سازگاری با خشک سالی در ارسنجان آموزش داده شود .کشاورزان را به این باور برسانیم که نسبت به بهینه سازی مصرف اب اقدام نمایند. توسعه زمینهای زیرکشت زراعی و باغی بحران آب را تشدید می کند و باید از آن پیشگیری کرد.

۷- در راستای کمک به اجرای هر چه بهتر سیاستهای دولت جمهوری اسلامی در زمینه آب و کشاورزی، آقای فروردین درخواست داشتند که همایش آب ارسنجان بر محور سیاستهای سازگاری مردم با خشکسالی و فراگیر نمودن کاشت گیاهان کم مصرف و دارویی تنظیم گردد. قرار شد که با هماهنگی فرماندار محترم و شورای شهر و نیز مدیریت جهاد کشاورزی، آب و منابع طبیعی شهرستان کارها به پیش برده شود. همکاری فرماندار محترم در پیشبرد اهداف دولت محترم در شهرستان بسیار کارساز خواهد بود.

۸- آقای مظفر معظم پیشنهاد کردند که در قالب طرح جامع کشاورزی میزان سود اوری باغها به صورت عددی درآید .هنگامی که روشن شد سود واقعی اقتصادی چقدر است با کمک صندوق بیمه های کشاورزی موضوع پرداخت نقدینگی به کشاورزان و بهینه سازی سطح باغات و تغیر شیوه ابیاری از طریق تامین درامد کشاورز به اجرا دراید. با روشن شدن میزان سود اواقعی اقتصادی از کشاورزی کنونی، دولت خواهد توانست سیاستهای جایگزینی را به اجرا درآورد.

۹- آقای مهندس علیرضا رضایی درباره سرمایه گذاری در تولید برق گزارشی ارائه نمودند . انگیره آن است که به توان بخش خصوصی در ارسنجان را به سوی تولید برق سوق داد . ایشان گفتند که متاسفانه تضمین خرید برق دچار مخاطرات فراوانی است و ممکن است دولت در سروقت پول برق را ندهد. موضوع بورس انرژی یعنی آنکه که برق تولید شده بخش خصوصی به خارج از کشور فروخته شود و درواقع طرف فروشنده و سرمایه گزار شرکت های خارجی باشد میتواند یه راه حل برای سرمایه گذاران باشد.

۱۰- مصوب شد آقای رضایی پیگیری لازم جهت یک نشست تخصصی در مورد تولید انرژی برق را پیگیری فرمایید.

۱۲- قرار شد در جلسات بعدی کوشش شود تا شورای شهر ارسنجان نماینده ای داشته باشد و کارها با انان هماهنگ گردد.

وسلام

افراد حاضر در جلسه :

دکتر محمد جعفر ناظم السادات ، سید محمد جعفر موسوی،محمد جواد رحیمی،مهندس غدیر خادم الحسینی،مهندس مظفر معظم ،سید علاالدین ناظم السادات ، اقای علی اصغر خادم الحسینی،سید سعید حسینی ،سید محمد باقر موسوی ،مهندس امید فروردین،مهندس علیرضا رضایی ،مهندس علیرضا نصیری،حاج محمد رضا شرافتی

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
  • دیدگاهی وجود ندارد