A+ A A-

گزارش شرکت کنندگان از طرح پاك داشت طبیعت (پاکسازی جنگل بناب ارسنجان)

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

 بنام خدا

پیرو گزارش تصویری از طرح پاک داشت طبیعت (پاکسازی جنگل بناب ارسنجان ) گزارشهایی از شرکت کنندگان در این مراسم را دریافت کرده ایم.

در این مطلب گزارش شرکت کنندگان در طرح پاک داشت را ملاحظه خواهید کرد :

گزارش چهارم

محمد هادی رضایی

همیشه زیبایی یک روز خوب از صبح پیداست، مثل صبح آن روز خیلی خوب که با هم جمع شدیم تا به عزم زدودن ناپاکی ها از رخ جنگل، دوستانمان را همراهی کنیم. عصر آن روز وقتی که برگشتیم، انگار که زنگار از روح خود زدوده بودیم که این فرش زیبای طبیعت مان را جاروب کرده ایم، و مسرور ازینکه بار دیگر بر همگان اثبات شد هنوز هستند آنهایی که به اصالت شهر ارسنجان عشق می ورزند و دغدغه آن را دارند.
امیدوارم که این اقدام ارزشمند شروعی باشد برای پایان دادن به وضع نامطلوب برخی تفرجگاه های زیبای این سرزمین و باز شاهد این رویدادها باشیم.

----------------------------------------------------------------------

گزارش سوم
علی روستائی

نام خدا
جنگل که رفت
هیزم شکن سرایدار شد
وبر دیوار مدرسه
با ذغال نوشت
حفظ محیط زیست
حفظ زندگیست......
باپیشنهاد دوستان و همت انجمن دانش آموختگان ارسنجان و همکاری انجمن قلات سبز ، انجمن دوستداران محیط زیست فارس ،فرمانداری و شورای شهر و شهردار محترم ، سازمان منابع طبیعی ، سازمان هلال احمر برخی دیگر از نهادهای شهرستان ارسنجان و حضور گسترده مردم ، طرح پاکسازی جنگل ارسنجان در روز جمعه مورخه 23/05/94برگزار شد باید تشکر ویژه ای کرد از اعضای انجمن دانش آموختگان ارسنجان ، تنها گروهی که از صبح زود در محل برای پاکسازی حضور داشتند.حدودا 20نفر بودیم وتا ساعت 7بیشتر وبیشتر میشدیم ،هر چه نگاه میکردیم سبزی حضور دوستان بود . وساعت 7.30بود که شورای شهر ونیروهای اداره محیط زیست و شخص شهردار جناب آقای ابراهیمی با فرزندشان از همان اوایل پا به پای همه در این پاکسازی شرکت کردندوساعت 9.30که دو اتوبوس از شیراز آمدند ودر ساعات 10 بود که از هلال احمر هم تعدادی به ما پیوستند ودر آخر هم وباید تشکر کرد از کسانی که از هفته های گذشته جهت هماهنگی زحمت کشیدند آقایان رضا رحیمی ومحمد جواد رحیمی وسرکار خانم نوروزی ودیگر دوستانی که در این کار بزرگ همکاری کردن وعلاوه بر تمییز شدن جنگل یک حرکت بسیار جالب بود ، بنده حقیر به نوبت خودم تشکر میکنم از تمامی عزیزان ،باشد که این کار در همه جا فرهنگ سازی شود .
درود بر همت همشهریهای عزیزم

----------------------------------------------------------------------

گزارش دوم

نجمه نوروزی

با عرض سلام خدمت همشهریان گرامی
مفتخریم که بار دیگر حماسه ای بی نظیر از انجمن دانش اموختگان ارسنجان به نمایش گذاشته شد.مورخه ۹۴/۵/۲۳ روزی به یاد ماندنی و فراموش نشدنی برای دوستداران طبیعت خواهد بود.
در راستای این هدف بزرگ استقبال بی نظیر دوستان در انجمن; همشهریان عزیز; اداره منابع طبیعی;شهرداری و شورای محترم شهرستان; اداره محیط زیست ستودنی است.هر چند به نتیجه رساندن این برنامه کاری سخت و دشوار بود ولی حضور پر بار دوستان انرژی مضاعف ایجاد کرد تا بتوانیم با همصدا شدن با هم خود را برای اهداف بزرگتر اماده کنیم.
در همین راستا کمکهای مالی دوستان ستودنی است; جا دارد از جناب اقای مهندس محمد حسین شیرازی به خاطر حمایت بی نظیر مالی تشکر ویژه داشته باشیم.همچنین از اقایان محمد جواد رحیمی; مصطفی رحیمی;امیر رحیمی; رضا رحیمی; اصغر نعمت الهی; رضا حسن شاهی به خاطر پوشش مالی برنامه سپاس گزاریم.
همچنین از دوستی و صمیمیت کارکنان اداره منابع طبیعی; شهرداری و شورای محترم شهر; محیط زیست تشکر ویژه داریم.
از کارمندران دلسوز فرمانداری و منابع طبیعی جناب اقای جلیل اسکندری و سید احمد هاشمی به خاطر رونق بخشیدن به برنامه سپاسگزارم.
از مزایای این برنامه علاوه بر پاکسازی جنگل; اهدای یک خودرو به اداره محیط زیست شهرستان توسط مدیر کل محیط زیست فارس بود; خوشحالیم که توانستیم برنامه ای سالم برای کمک به طبیعت برگزار کنیم; امید است این برنامه گامی برای اگاهی بیشتر مردم جهت ادای احترام به محیط زیست بوده باشد .
امیدواریم بتوانیم با یاری دوستان و عزیزان در اینده گامهایی در راه پیشرفت شهرمان بر داریم.

-------------------------------------------------------------------

گزارش اول

رضا رحیمی 

به نام خدا
از حدود يك ماه قبل سركار خانم نوروزي يكى از اعضاى پرتلاش انجمن دانش آموختگان ارسنجان، طرح "پاك داشت طبعيت جنگل ارسنجان" را با شعار "زيبايى شهرم سرسبزى جنگل" مطرح و آغاز نمود.
چنان پرانرژى برگزارى اين رويداد را اطلاع رسانى مى كردند، كه گويى يك تيم ١٠ نفره ايشان را همراهى مى كنند.
اما حقيقت اين است؛ كه ايشان همه فعاليت ها، هماهنگى، دريافت كمك هاى مردمى و ارگانهاى دولتى را به تنهايى و با هماهنگى جوان پرتلاش محمد جواد رحيمى انجام مى دادند.
تا اينكه در اين هفته آخر تعدادى از اعضاى انجمن دانش آموختگان ارسنجان به يارى ايشان شتافتند.
در طرح "پاك داشت طبيعت جنگل ارسنجان"؛ مردم ارسنجان، همه اعضاى شوراى اسلامى شهرارسنجان، شهردار و كاركنان شهردارىارسنجان، رييس و كاركنان اداره منابع طبيعى ارسنجان، رييس و كاركنان اداره محيط زيست ارسنجان، مدير كل محيط زيست استان فارس، سازمان مردم نهاد حقوق مدنى شهروند، انجمن دوستداران محيط زيست استان فارس، انجمن قلات سبز ارسنجان همكارى داشتند.
در پايان مراسم قول يك دستگاه سوارى پرايد جهت اداره محيط زيست ارسنجان، توسط اعضاى شوراى شهر از مدير كل محيط زيست استان فارس گرفته شد. همچنين قرار شد كه در سايت گوزن زرد ايرانى مرحوم حاج سيدحسام حسينى واقع در ارسنجان؛ آهو نيز پرورش داده شود.
با آرزوى بهترين ها
براى همه

٢٣ مرداد ١٣٩٤

 

 

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

  • ضمن تشکر از دوستان این کار به جا و شایسته را ارج می نهیم . ای کاش ما هم در کنار شما می بودیم .
    نظافت محیط زیست علاوه بر بهبود بهداشت باعث بهبود و رشد سریعتر جنگل و مراتع می گردد و در نتیجه بهبود شرایط اقتصادی را نیز حاصل می نماید.
    خسته نباشید و خدا قوت