A+ A A-

زنگ شروع همایش آب ، مدیریت مصرف و بحران خشکسالی - ارسنجان ۱۷ ، ۱۸ آذرماه۱۳۹۴

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

هوالحبیب

خوش آن گروه که مست بيان يکدگرند

ز جوش فکر مي ارغوان يکدگرند

نمي زنند به سنگ شکست گوهر هم

پي رواج متاع دکان يکدگرند

طبق تاریخ ۳۱/۴/۹۴

فرماندار محترم شهرستان ارسنجان در جلسه ای با حضور روسای اداره های شهرستان، دستور برگزاری دومین همایش خشکسالی را صادر کرده و مطابق تصمیم گروهی،دفتر کاریزهای ارسنجان به عنوان دبیرخانه و آقای امید فروردین به عنوان دبیر همایش خشکسالی تعیین گردید.

بعد از فعال شدن دبیرخانه، جلسات همایش به صورت هفتگی در محل دفتر کاریزهای ارسنجان با حضور روسای اداره ها برگزار میشود که امشب ۱۳ جلسه هماهنگی بود و سعی براین است که صورت جلسه ها برای اطلاع عموم در گروه گذاشته شود.

همچنین با فرماندار،معاون فرماندار جلسات متعددی برگزار شده است و جلسه ای را هم بخشدار شهرستان در جهت هماهنگی و برنامه های همایش با شوراهای دهستان ها و دهیارها انجام داده است.

برای دومین همایش خشکسالی سه کمیته ی : علمی،اجرایی و مالی تعریف شده که عملا تا کنون در کمیته مالی فعالیتی انجام نشده است،اما در کمیته های علمی و اجرایی ،هماهنگی ها و برنامه ریزی هایی انجام شده است.

اولین همایش خشکسالی در واقع زنگ خطری بود برای مردم و مسئولین شهرستان که وضعیت آب بحرانی ست.

اما امسال گامی فراتر نهاده و قصد داریم  همایش را به صورت کاملا عملی و کاربردی 

برگزار کنیم.

این همایش به جای متمرکز بودن در یک جلسه، بناست که دو روزه و در شش کارگاه با شش موضوع مختلف با حضور اساتید و کارشناسان اجرایی در سطح روستاهای علی اباد ملک،خبریز،شوراب،جمال اباد، جلودر و شهر ارسنجان باشد.

کلیه تلاش دبیر همایش بر این هست که همان طور که ایده اولیه این همایش از انجمن دانش آموختگان بود، در دومین همایش هم نقش انجمن پر رنگ  باشد و در چهارچوب برنامه های انجمن با استفاده ازامکانات دولتی این همایش برگزار شود.

نقطه عطف این همایش،همکاری انجمن های مردم نهاد با سازمان های دولتی میباشد که در واقع بهترین حالت ممکن هم همین است و ماحصل این همدلی، رشد و توسعه ی شهرستان و خدمت به مردم است. 

در اخر هم انتظار میرود که دوستان و همشهریان عزیز خارج از غرض ورزی و انتقادهای کوبنده، پیشنهادها و انتقادهای سازنده و اصولی خود را به ما گوشزد کنند و مسلما ما با جان  و دل از این پیشنهادها استقبال می کنیم.

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
  • دیدگاهی وجود ندارد