A+ A A-

۱۱ موردی که کارآفرینان درباره ترس می دانند

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

ترس یکی از قوی ترین نیروهای موجود در جهان امروزی به شمار می رود.تقریبا همه ی انسان ها برخی از درجات ترس را در برخی نقاط موجود در زندگی شان تجربه می کنند.
کارآفرینان متفاوت نیستند. اشتباها چنین برداشت شده است که کارآفرینان رهبران بی باک هستند که در برابر مصیبت ها و حوادث بد واهمه ای ندارند و چیزی به عنوان دیو اضطراب و پریشانی در وجودشان نیست.
قطعا چنین نیست.
کارآفرینان نیز از مورد ترس به ستوه می آیند.درواقع،کارآفرینان تقریبا در حالت ترس ثابت زندگی می کنند یعنی مکانی که در آن ریسک بالا می رود و موجود است.ترس از شکست،ترس از نامیدی،ترس از خجالت ، ترس از مسایل مربوط به سلامت ،ترس از هر چیزی می تواند زندگی یک کارآفرین را به آشفتگی کامل بکشاند.
اما کارآفرینان موفق از این حقایق درباره ترس مطلع هستند.آنها به این موضوع پی برده اند که ترس چراغ ترمزی بر سر راه موفقیت نیست ،بلکه در حکم سوختی جهت تقویت پیشرفت است.

در اینجا حقایقی درباره ترس وجود دارد که می تواند به شما در جبران شکست ها و برداشتن گام های بلند کمک کند

 


۱- اکثر اتفاقاتی که ما از آنها می ترسیم رخ نمی دهند

برخی تحقیقات با منشا نامعلوم نشان داده اند که 85 درصد از موارد ترس منجر به پی آمد مثبت می شوند نه منفی.
یک روش رایج پرداختن به ترس ادعای این موضوع است که این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد. اما این امر برای تسکین دادن خود ترس کاربرد زیادی ندارد.
دراینجا روش قدرتمندتری برای پرداختن به این موضوع وجود دارد:
" ترس من شاید رخ ندهد اما حتی اگر رخ دادن آن حتمی باشد من در هر صورت می خواهم جلو بروم. "


۲- بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیفتد را تعیین کنید.و چگونگی پرداختن به آن را معین کنید

رایج ترین ترس کارآفرینان شکست است. شکست احتمالی است اما درواقع چقدر می تواند بد باشد؟
واقعا اینقدر هم بد نیست.شکست معمولا موجب حبس شدن ،بیماری جسمی یا دیگر آسیب های بدنی نمی شود.شکست معمولا نیروی محرکی برای موفقیت ( پل موفقیت ) است و پایان شغل کار آفرینی شما نیست.


۳- شجاعت ترس را مغلوب نمی کند

متضاد ترس چیست؟ شجاعت،درست است؟ شاید، اما این بدان معنا نیست که شما با شجاع بودن می توانید بر ترس خود غلبه کنید. به جای اینکه بدنبال غلبه بر ترس از طریق هر آنچه که ممکن است تصور کنید باشید سعی کنید ترس خود را بپذیرید و با آن زندگی کنید.


۴- ترس واقعیت را تغییر نمی دهد

ترس در ذهن اتفاق می افتد، "یک حالت روحی، فیزیولوژیکی و رفتاری ". بله، ترس بر روی بدن تاثیر می گذارد، اما درواقع نمی تواند واقعیت را تغییر دهد.
تنها راهی که ترس میتواند واقعیت را تغییر دهد درصورتی است که شما بتوانید جهت ایجاد این واقعیت رفتار خود را تغییر دهید.


۵- برخی از ترس ها برای امن نگه داشتن ما طراحی شده اند. برخی دیگر ما را محدود نگه می دارد

ترس داری یک هدف تحولی مهم است. ترس مانع انجام دادن کارهای احمقانه ای می شود که می توانند ما را به کشتن دهند مثل پریدن از روی صخره ها، تعادل به هم زدن و افتادن در تاریکی ، خود را در معرض نیش مار قرار دادن و ...
به هرحال ، اکثر ترس های مدرن ، هدف تحولی متداوم تری دارند و فقط برای ظلم کردن به ما وجود داردند.بسیاری از ترس ها برای حفظ زندگی ما وجود ندارند بلکه آن را محدود می کنند.


۶- ترس راه موفقیت را به ما نشان می دهد

بسیاری از ترس ها چنین مجهز شده اند که از در معرض تغییر قرار گرفتن بدن جلوگیری می کنند. ذهن انسان طوری طراحی شده است که به طور مداوم به دنبال یک حالت تعادل است،هم روحی و هم جسمی.
زمانی که ما مواردی که از آن ترس داریم را تعیین می کنیم، اینها اغلب موارد زیادی هستند که ما را به سمت موفقیت می کشانند. با انجام بسیاری از مواردی که از آنها ترس داریم درواقع یک قدم به سمت موفقیت جلو رفته ایم.


۷- ترس دارای عوارض جانبی فیزیکی است

ترس با آمیزه ای از نشانه های فیزیکی همراه است. هرچه واکنش بیولوژیکی بدن خود را در برابر ترس بهتر بفهمید، بهتر زمانی را که احساس ترس می کنید خواهید شناخت.
دانستن ترس خود این امکان را به شما می دهد که به طور مناسبی به آن بپردازید.از آنجایی که ترس می تواند رفتار نامعقول را تحریک کند شما قادر خواهید بود که حساسیت خود نسبت به نامعقولی را تعیین کنید یا اینکه می توانید از ترستان به عنوان راهنمایی به سمت موفقیت استفاده کنید.


۸- اشتباها ترس را به صورت یک مورد منفی در نظر می گیرند

ترس بد نیست. درواقع ترس ،حتی اگر ناخوشایند باشد ،راهنمایی به سمت موفقیت است.به ترس به صورت آنچه که هست نگاه کنید-چیزی که شما باید آن را بر سر راه خود به سمت موفقیت تحمل کنید.


۹- غالبا ترس پس از لحظه ای از حقیقت می آید

شما چه وقت بیشترین حس ترسیدن را داردید؟ معمولا پس از دریافت برخی بازخوردهای بر اساس واقعیت آن را درک می کنید: من نزدیک لبه ایستاده ام. آن یک عنکبوت است. ماشین بر سر راهم قرار گرفت.
این لحظات بازخورد تجربیات مفیدی از واقعیت هستند که به ما امکان تشخیص و واکنش به وقایع و حوادث بد را می دهند.
من از باختن می ترسم.
چه باید بکنید؟ باید تا جایی که امکان دارد حقایق را بدست آورید. از طریق مطالعه، تحقیق، کنفرانس ها ،مکالمات و یادگیری حقیقت بدست می آید.شما در معرض دامنه ی وسیعی از ترس های بالقوه قرار خواهید گرفت و بهترین راه خود را به جلو خواهید شناخت.


۱۰- اعتراف به ترس بهترین روش برای اتخاذ یک تصمیم کاملا آگاهانه است

اکثر ما تمایل به این داریم که در برابر ترس با کناره گرفتن از چیز هایی که از آنها می ترسیم واکنش نشان دهیم.روش بهتر اعتراف به ترس خود و واکنش نشان دادن است. وقتی که این حقیقت را می پذیریم که داریم می ترسیم ،می توانیم تصمیم متعادل تر و مناسب تری را بگیریم.


۱۱- ترس منبعی از قدرت است

آقای Richard Branson ، موسس گروه virgin، می گوید: یا باید چیزی را بدانیم یا از آن دو برابر بترسیم. روش خودش به سمت موفقیت کارآفرینی، با ترس و شکست تضعیف شده بود.


در اینجا مواردی را که او درباره ترس نوشته است وجود دارد:

نترسیدن از ترس اهمیت دارد، اما برای مهار کردن آن از آن به عنوان سوخت برای رفتن کار خود به مرحله بعد استفاده کنید. گذشته از همه اینها، ترس انرژی است.
آن را انرژی بنامید، آن را قدرت بنامید، آن را نیروی فوق بشری بنامید، آن را آنچه که می خواهید بنامید.
حقیقت این است: ترس به ما این نیرو را می دهد تا کارهای بزرگی انجام دهیم.

 

دو روش برای واکنش به ترس وجود دارد:

۱- پس رفتن

۲- جلو رفتن

کارآفرینان به ترس به طور واقع بینانه نگاه می کنند، به عنوان منبعی از قدرت و یاد می گیرند که آن را به کار ببرند.

 

نتیجه گیری :

ترس چیزی نیست که از آن فرار کنیم. چیزی برای قبول کردن، برای قدردانی کردن، پذیرفتن و اشتیاق است.
به طور واضح، احساس ترس خوشایند نیست، اما تجربه این ترس به منظور تشخیص بهترین گام بعدی به جلو مهم و بحرانی است.
وقتی که شما با تجربه ترس آشنا می شوید، می توانید یاد بگیرید که چگونه به موفقیت و شکوفایی برسید. همه با ترس روبرو می شوند، راهی که با آن ما به آن ترس می پردازیم بر چگونگی موفقیت ما در کار و زندگی تاثیر گذار خواهد بود.

تجربه شما با ترس چیست؟ برای پرداختن به آن چه کاری انجام داده اید؟

 

برگرفته از:

وبلاگ آموزشی آرت کلیک

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
  • دیدگاهی وجود ندارد