A+ A A-

گزارش مصطفی رحیمی از همایش آشنایی با کسب و کارهای نوپا ( استارتاپ)

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

آشنایی اولیه عموم مردم ارسنجان با واژه" استارت آپ" از همایش اصناف صورت گرفت که مهندس نصیری اشاره کوتاهی به آن داشتند.


گذشت و گذشت تا قرار بر این شد که همایشی تحت عنوان "آشنایی با کسب و کار های نوپا ؛ استارت آپ" برگزار گردد و مردم به خصوص جوانان ارسنجان با این جنبش بین المللی آشنا گردند و شاید باعث ایجاد جرقه ای در افکار آنان گردد.
روز ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۴ فرا رسید ، آن روز افرادی برای سخنرانی در همایش به ارسنجان آمده بودند که خود از بنیانگذاران "استارت آپ" های موفق ، فراگیر و پول سازی بودند.
همایش در دو بخش دانش آموزی و بزرگسال برگزار گردید . من که در بخش دانش آموزی انجام وظیفه می کردم و از لحاظ سنی نیز قرابت بیشتری با این طیف سنی داشتم بازخورد های جالبی را از دانش آموزان دریافت کردم ؛ برای مثال دانش آموزان پسر که در به هم ریختن نظم همایش تبهر خاصی از خود به نمایش گذاشته بودند ، بعد از همایش تعداد بسیاری از آنان برای دریافت راهکار و مشاوره نزد مهندس شهیدی آمده بودند. همایش تمام شد و همه در محوطه خارج سالن ، حول واژه نو ظهور "استارت آپ" صحبت می کردند و از ایده هایشان می گفتند.
اینگونه شد که واژه" استارت آپ " برای جمع کثیری از جوانان ارسنجان معنا و مفهوم پیدا کرد و به گمانم اولین دستاورد همایش همین بود.
به زعم خود از تمامی دست اندرکاران همایش تشکر می کنم و دست یکایکشان را می بوسم چرا که آنان به واژه "وطن سپاسی" جامه عمل پوشانیدند.

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
  • دیدگاهی وجود ندارد