A+ A A-

حضور دانشجوی ارسنجانی در تیم طراحی نرم‌افزار جامع «مدرسه قرآن کریم»

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

گروه فعالیت‌های قرآنی: گروهی از دانشجویان دانشگاه تربیت معلم شهید بهشتی اقلید اقدام به طراحی نرم‌افزار اندروید جامع «مدرسه قرآن کریم» جهت آموزش فصیح‌خوانی قرآن برای سه طیف معلم، دانش‌آموز و خانواده‌ها کردند.

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، کریم حسن‌شاهی (از ارسنجان)، رضا کریمی و حمیدرضا میکائیلی در سال ۱۳۹۱ از دبیرستان فارغ‌التحصیل شدند. پس از فارغ‌التحصیلی برای تربیت معلمی امتحان دادند و سرانجام در دانشگاه تربیت معلم شهید بهشتی اقلید شروع به ادامه تحصیل کردند.

نرم‌افزار قرآنی برای ۶ پایه ابتدایی طراحی شده است
این دانشجویان مبتکر بعد از گذراندن ۵ ترم دانشجویی در کانون سبک زندگی این دانشگاه اتاق فکری را راه‌اندازی کردند و نتیجه گرفتند که دانش‌آموزان، معلمان و والدین آنان در امر روخوانی قرآن دچار ضعف هستند. از این‌روز شروع به ساخت نرم‌افزار قرآنی برای پایه‌های اول تا ششم کردند و پس از حدود سه ماه فعالیت در محیط برنامه‌نویسی موفق به طراحی نرم‌افزار اندروید جامع «مدرسه قرآن کریم» شدند.
کریم حسن شاهی، مسئول تیم برنامه‌نویسی کانون سبک زندگی دانشگاه تربیت معلم شهید بهشتی اقلید در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا  گفت: بزرگ‌ترین دغدغه ما این بود که در کشورمان دانش‌آموزان، معلمان و والدین آنان در امر روخوانی قرآن دچار ضعف هستند لذا پس از همفکری‌های اعضای گروه و با توجه به اینکه در دانشگاه فرهنگیان در حال تحصیل هستیم، لازم دیدیم که با توجه به اینکه در جامعه کنونی ما اکثریت مردم گوشی و تبلت دارند، یک برنامه جامع و کامل مرتبط با قرآن پایه ابتدایی، برنامه‌نویسی و طراحی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: پس از حدود سه ماه فعالیت در محیط برنامه نویسی Java Eclipse  و بارها آزمون و خطا، موفق شدیم یک نرم‌افزار اندروید  جامع با امکانات بسیار زیادی در زمینه آموزش قرآن طراحی کنیم.

اشاره به امکانات نرم‌افزار
بنابر این گزارش، رضا کریمی، گرافیست نرم‌افزار قرآنی نیز به خبرنگار ایکنا گفت: آموزش روخوانی قرآن کریم در شش پایه ابتدایی همراه با صوت و سایر امکانات، تمرین روخوانی با استفاده از ضبط صدا و مطابقت با آیه‌ها، داستان‌های قرآنی و از همه مهم‌تر که پایه و اساس آموزش قرآن است، روش تدریس یا آموزش فصیح‌خوانی قرآن کریم که برای سه طیف معلم، دانش‌آموز و خانواده است، از جمله قابلیت‌های این نرم‌افزار است.
به گزارش ایکنا، حمیدرضا میکائیلی، ویراستار نرم افزار و دبیر کانون سبک زندگی هم به خبرنگار ما گفت: این نرم‌افزار اندروید، برنامه جامع و کاملی برای دانش‌آموزان پایه ابتدایی برای فراگیری فن شریف قرائت قرآن ایجاد شده است و از آنجا که صحیح خواندن قرآن کریم آرزوی بسیاری از افراد جامعه است لذا اولین قدم برای رسیدن به این منظور قرائت با لهجه عربی است، پس نرم‌افزار حاضر گامی برای رسیدن به این هدف است.
یادآور می‌شود، قاری این نرم افزار مجتبی اقلیدی از قاریان برجسته شهرستان اقلید و استان فارس است.

منبع:

خبرگزاری بین المللی قرآن

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
  • دیدگاهی وجود ندارد