A+ A A-

در استقبال از سومین گردهمائی همشهریان ساکن تهران

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

تا ز کاریز بُنو نام و نشان خواهد بود/
کام من تشنه‌ی آن آب روان خواهد بود/

بی‌غرض همت این مردم پاکیزه سرشت/
در بر اهل نظر دُر گران خواهد بود

بار دیگر انجمن محترم دانش‌آموختگان آستین همت بالا زد تا با برگزاری سومین گردهمائی همشهریان ساکن تهران ضمن بهره‌مند شدن از دیداری مسرت بخش اتحاد، همدلی و همبستگیمان را در فضائی پرشور و نشاط به نمایش گذاریم. خاطره‌های دل‌انگیز گردهمائی‌های اول و دوم که در سال نود و سه برگزار شدند هرگز از یاد نخواهند رفت.
هر چند آن نشست‌ها برای ما دیداری پر نشاط و به یاد ماندنی بودند ولی به یقین زحمت زیادی را بر دوش برگزارکنندگان تحمیل کرده بود که لازم است قدردان زحمات بزرگواران باشیم، همچنین، همت والای عزیزان را در برگزاری سومین گردهمائی اجر نهاده، صمیمانه آرزوی توفیق‌شان را داریم. در این جهت، مدتی است شاهد برنامه ریزی و فعالیت‌های گسترده اعضای فعال به منظور برگزاری دیدار خاطره‌انگیز دیگری هستیم. امید آنکه هر بار تلاش و کوشش‌شان پر ثمرتر از قبل بوده و مراسم با شکوهی برتر و پربارتر جلوه‌گر شود.
نخستین گردهمائی در دوازدهم اردیبهشت نود و سه در سالن صدف مجتمع دو کوهه، دومین گردهمائی پنجم آذر ماه همان سال در سالن مروارید واقع در شهرک امام خمینی با شور و شوقی زایدالوصف برگزار شد. برای سومین گردهمایی روز پنجشنبه شانزدهم اردیبهشت ماه جاری سالنی در باشگاه سازمان صنایع دفاع را پیش‌بینی نموده‌اند. قطعاً انتظار مراسمی باشکوه‌تر توقعی است که این عزیزان بزرگوار با تلاش خود در ذهن ما کاشته‌اند که توقعی دور از انتظار هم نخواهد بود.
با اغتنام فرصت، پیشنهاد می‌گردد به منظور بهره‌برداری بهتر از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه‌ی انجمن اندیشه‌ی داشتن یک دبیرخانه فعال‌تر را در ذهن داشته باشیم تا شاهد پاسخگوئی مناسب‌تر به اشتیاق و اقبال همشهریان گرامی باشیم. توقع ایجاد دبیرخانه پویا و انتظارات فعالیت برنامه محور از انجمن را به ویژه با توجه به در اختیار داشتن محلی مجهز به تجهیزات اداری و امکانات ارتباطی مناسب، نباید چندان دشوار به حساب آورد. شایسته است، دبیرخانه همواره برنامه برگزاری نشست‌های دوره‌ای را برنامه‌ریزی و به هیئت مؤسس پیشنهاد نماید، همچنین سایر نشست‌های تخصصی و گردهمائی‌های عمومی سالیانه را همواره در دستور کار خود داشته باشد. داشتن دبیرخانه ثابت و فعال، علاوه بر تنظیم برنامه‌های مستمر مذکور، می‌تواند خدماتی دیگر هم به همشهریان محترم ساکن در هر نقطه از این آب و خاک، حتی خارج از کشور ارائه نماید. امید وارم روزی همه‌ی همشهریان، در هر کجا که هستند، دبیرخانه‌ی انجمن را به عنوان پشتیبانی مطلع در مشاوره‌های خود بشناسند و همواره از کمک‌های فکری و مشاوره‌های عالمانه اعضای مطلع در حد امکان بهره مند گردند.
خوشبختانه در بین همشهریان، دانش‌آموختگان فرهیخته‌ای در رشته‌های مختلف پزشکی، فنی و مهندسی، حقوق، مدیریت، جامعه شناسی، هنر و فرهنگ، ادبیات و زبان‌های خارجه و سایر موارد دیگر در سراسر کشور و نقاط دیگر جهان پراکنده هستند که همگان خدمت به همشهریان خود را وظیفه‌ی انسانی و اخلاقی خویش دانسته و با کمال میل آماده‌ی خدمت رسانی می‌باشند. با توجه به وسایل ارتباطی امروز، کافی است دبیرخانه‌ی انجمن نقش پل ارتباطی همشهریان پرسش‌گر و فرهیخته‌ی پاسخگو را بازی نموده و در رفع نیاز سؤال‌کنندگان اقدام نماید و در صورت لزوم با هماهنگی طرفین وقتی مناسب برای ارتباط مستقیم را منظور دارد. این مورد فقط یک نمونه از حجم گسترده‌ی خدماتی بود که می‌توان از انجمن انتظار داشت. شاید ده‌ها مورد دیگر را می‌شود مثال زد. این نمونه ذکر شده خود مشتی کوچک است از یک خروار!
البته داشتن یک دبیرخانه‌ی فعال پاسخگو نیازمند پرداخت هزینه‌های مستمر ماهیانه است که برای تأمین آن باید چاره‌ای اندیشید. تأمین منبع و یا منابع درآمدهای مالی مطمئن برای هزینه‌های جاری دبیرخانه از راه‌های متفاوتی امکان‌پذیر است و شاید هیئت محترم مؤسس انجمن در این باره راهکارهایی اندیشیده باشند. ممکن است برای یافتن راهکار مناسب تأمین اعتبار مالی لازم باشد، چهره‌های شاخص انجمن نشست‌هایی اختصاصی با همشهریانی که در حوزه‌های اقتصادی فعال هستند داشته باشند تا  با جمع‌بندی نظرات نتیجه مطلوب حاصل گردد. فعالیت دبیرخانه در شیراز و ارسنجان هم ضروری به نظر می‌رسد.
در پایان انتظار می‌رود با استعانت از همت والای همشهریان عزیز دبیرخانه‌های دائمی با دبیری مجرب و کاردان، دلسوز و فعال به زودی تشکیل و به همشهریان ارائه خدمات شایسته نماید. با آرزوی دیداری مسرت بخش در روز فرخنده‌ی عید مبعث (پنجشنبه 16/2/95) باشگاه صنایع دفاع واقع در انتهای شمالی بزرگراه شهید صیاد شیرازی، بلوار صنایع، روبروی بیمارستان شهید چمران

 

سید مرتضی موسوی

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

  • مهمان - سید محمود حسینی

    با تشکر از جناب آقای سید مرتضی موسوی بعنوان مشوق و حامی انجمن و گردهمایی ها
    استقبال و شور شرکت کنندگان در مراحل مختلف(اعم از ثبت نام، ارائه پیشنهادات و کمک در اجرا، تنوع و جذابیت برنامه ها) می تواند موجب نشاط، دلگرمی و استمرار این قبیل موارد باشد بر اساس تحلیل روند تعداد شرکت کنندگان و کیفیت پذیرائی و برنامه ها در دو مورد سال 93 انتظار استقبال و برگزاری با شکوه تر در گردهمایی سوم بدیهی است لیکن مشغله ها و تآخیر در اقدام عملی تعدادی از دوستان و همشهریان گرامی کار مجریان را سخت می کند.
    دبیرخانه انجمن با حمایت موسسه بین المللی پژوهشگران آگاه و همکاری سرکار خانم ریحانه موسوی از اواسط پائیز 93 شکل فعالتری یافت و در گردهمایی دوم موثر بود، اینک نیز تلاش می گردد در فرصت اندک باقیمانده یاری رسان شود(ان شاالله).