Logo
چاپ کردن این صفحه

چهارمین همایش خیرین مدرسه ساز در ارسنجان

نویسنده: 
چهارمین همایش خیرین مدرسه ساز در ارسنجان

چهارمین همایش خیرین مدرسه‌ساز صبح روز گذشته در باغ بهشت ارسنجان برگزار شد.
به گفته کاظم خادمی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ارسنجان، این همایش با حضور بیش از 600 نفر از خیرین مدرسه‌ساز ارسنجانی با هدف توسعه مشارکت در امر خیر مدرسه‌سازی، ایجاد بستر مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان مناطق محروم و نیز تکریم و تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز برگزار شد.


وی با اشاره به اهمیت مدرسه‌سازی و ایجاد بستر مناسب برای تعلیم و تربیت که یکی از زمینه های توسعه کشور است، گفت: مدرسه‌سازی در شهرستان ارسنجان پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحولی بزرگ داشته بطوریکه اکثر مدارس این شهرستان پس از انقلاب یا نوسازی شده، یا مقاوم سازی شده و یا تعمیر کلی شده است. کاظم خادمی به مشکل کنونی بعضی از مدارس این شهرستان نیز اشاره کرد و از خیرین خواست تا در جهت برطرف ساختن مشکلات این مدارس و ایجاد زمینه مناسب برای تحصیل فرزندان این مرز و بوم گام بردارند.
حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور هم با اشاره به مشارکت بیش از ششصد هزار خیّر مدرسه‌ساز در سراسر کشور گفت: 35 درصد مدارس کشور توسط خیّرین مدرسه‌ساز بنا شده است که این میزان در سال جاری به 37 درصد خواهد رسید.
دست‌نیان، مدیر کل نوسازی مدارس استان فارس هم به مشارکت بالای خیّرین مدرسه‌ساز این استان و شهرستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه شهرستان ارسنجان با پیشینه خوبی که با همت خیرین در امر مدرسه‌سازی داشته، یکی از شهرستان‌های پیشگام در ساخت، توسعه، مقاوم سازی و تجهیز مدارس است و در این همایش نیز با کمک‌های خود سهم بزرگی در ساخت و نوسازی مدارس خواهند داشت.
وی گفت در سال گذشته تعداد زیادی از مدارس استان فارس از محل کمک‌های خیّرین با تعهدی بیش از 580 میلیارد ریال یا مقاوم‌سازی شده، یا تخریب و بازسازی شده و یا بصورت نوساز انجام شده است.، بطوریکه 25 درصد از اعتبار ساخت و سازهای مدارس توسط خیرین مدرسه ساز تامین می شود. وی همچنین با اشاره به توسعه کمکهای مردمی در شهرستان ارسنجان گفت: خیرین ارسنجانی نیز در سال های اخیر در راه مقدس مدرسه سازی خیز بلند برداشته‌اند و در این همایش با کمک‌های خود سهم بزرگی در ساخت و نوسازی مدارس داشته اند.
در این همایش، خیرین مدرسه ساز با تعهد پرداخت وجه نقد و یا اهداء زمین با ارزش بیش از 20 میلیارد ریال در تعمیر، مقاوم‌سازی و نوسازی مدارس همکاری کردند.

در پی برگزاری چهارمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در شهرستان ارسنجان، حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در نامه‌ای از استاندار فارس تشکر کرد. متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی
جناب آقای مهندس افشانی
استاندار گرانقدر فارس
سلام علیکم
احتراماً ضمن سپاس وافر از توجه خاص جنابعالی نسبت به بسط هدف مقدس مدرسه‌سازی که آنجناب نیز عاملی مؤثر در آن امر خداپسندانه بوده‌اید، به استحضار می‌رساند روز گذشته در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز شهرستان ارسنجان حضور پیدا کردم، شرکت مردم فرهنگ‌دوست متجاوز از 500 نفر با برنامه‌های متنوع و اثرگذار و حمایت مالی خود فوق‌العاده شادی بخش افتخار آفرین بود. تعامل صمیمانه جناب آقای مهندس دست‌نیان مدیر کل محترم نوسازی مدارس استان، و جناب آقای کاظمی فرماندار محترم شهرستان با جناب آقای خادمی مدیر محترم و تلاشگر آموزش و پرورش موجبات شکوفایی و پرباری این مجموعه را به نحو احسن فراهم ساخته بود. لذا بدینوسیله مراتب سپاس و امتنان را به محضر آن مدیر محترم و شایسته استان تقدیم و از خداوند توفیق روزافزونت را در خدمت به نظام و مردم واقع‌بین و حق‌شناس مسئلت داریم. از اینکه پس از مراسم و مراجعت به شیراز با عدم زمان کافی برگشت به تهران، توفیق زیارت حضرتعالی نصیبم نگردید، متأسفم.
محمدرضا حافظی
رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور

 

  

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.