A+ A A-

برنامه ریزی ، همدلی و همکاری فاکتورهای اساسی اجرای یک پروژه موفق - گزارش مستند و تصویری از مراحل اجرای سمینار آشنایی با کسب و کارهای نوپا ( استارتاپ) در ۱۸ بهمن ماه ۹۴ در ارسنجان مطلب ویژه

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

از کجا ایده اولیه شکل گرفت ؟
چه زمان به جمع بندی رسیدیم؟
چگونه برنامه ریزی شد؟
و نهایتا چگونه اجرا شد؟

 

طی دو سال و اندی که از شکل گیری انجمن دانش آموختگان ارسنجان می گذرد همگی به این اولویت بندی رسیده ایم که آب و اشتغال با اختلاف فاحش در صدر مسايل اصلی و مهم شهرستان ارسنجان هستند.
موضوع آب را دکتر ناظم السادات و با یاری برادران فروردین و سایر عزیزان دیگر به خوبی  پیگیرند (هر چند هنوز جای کمیته پیگیری مصوبات و نتایج خالیست)
دکتر ناظم السادات که هیچگاه نصایحش را فراموش نمی کنم در پایدار بودن بر نیت سالم از هر فرصتی برای اطلاع رسانی این مشکل و بهتر بگویم این بحران کوتاهی نمی کند که خدایش پایدار دارد و سلامت.

عکس شماره یک: دکتر ناظم السادات

 Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 01

 اما مشکل اشتغال:

بعد ظهر روز جمعه ۱۲ تیرماه سال گذشته (۱۳۹۴) جلسه ای به همت رضا رحیمی، علی محمد نصیری و راهنمایی محمد نعمت اللهی با دعوت از بزرگان و مسئولین و جمعی از جوانان خوش فکر با عنوان کارگروه اشتغال شهرستان ارسنجان در سالن ولایت فرمانداری ارسنجان تشکیل شد که صورتجلسه و تصاویر آن در سایت انجمن موجود است. مباحث خوبی مطرح شد و ایده های مناسبی پیشنهاد گردید و نهایتا گام اول برداشته شد، همه متفق القول بودند و تاکید داشتند بر لزوم کمک به مردم خصوصاً جوانان در زمینه اشتغال و کارآفرینی.
 
عکس شماره دو:  اولین نشست کارگروه اشتغال شهرستان ارسنجان

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 02

مدتی بعد در محفل نوادگان حاج شکرالله نصیری در باغ که خدایش رحمت کندجلسه ای با ريیس شورای شهر آقای مصطفی رحیمی، رضا رحیمی و حمید رضا اسکندری داشتیم. (صبح  جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴)
این جلسه  همزمان بود با جلسات هماهنگی جشنواره انار (شامگاه ۳۰ مهر ۹۴) و اولین نشست مشورتی ریاست دانشگاه  آزاد اسلامی با انجمن دانش آموختگان ارسنجان (بعد ظهر پنج شنبه ۳۰ مهرماه ۹۴). نشست مشورتی جلسه بسیار پر باری  بود که جهت خیر مقدم و اعلام همکاری خدمت دکتر رحیمی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان شکل گرفته بود و به همراه تعدادی از دانش آموختگان عزیز ارسنجانی در آن نشست شرکت کرده بودیم. (گزارش ها و تصاویر آنرا می توانید در وب سایت انجمن مشاهده کنید)


عکس شماره سه: نشست مشورتی انجمن با ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 03

در جلسه آدینه، آقای مصطفی رحیمی از ایده جمع آوری سرمایه از تعداد کثیری از جوانان ارسنجانی و ایجاد یک کسب و کار جهت آنان گفت و من از ایده دادن به آنها و کمک به اینکه خودشان با کمک هم کسب و کار شکل دهند و ما به آنها راه و روش را نشان دهیم و آموزش های لازم.
و اینگونه ایده اولیه این سمینار شکل گرفت، درست در صبحگاه جمعه اول آبان.

عکس شماره چهار: آقای مصطفی رحیمی ریاست شورای شهر به همراه حاج جعفر اسکندری عضو شورا و مهندس ابراهیمی شهردار ارسنجان

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 04

و بعد از آن شروع رایزنی ها و جلسات هماهنگی بیشتر شد،
مسئول هماهنگی های ارسنجان را علی محمد (ذوالقدر) نصیری عهده دار شد که دست مریزاد ویژه دارد و به همراه مهندس امیر رحیمی از تمام وجود مایه گذاشتند برای برگزاری جلسات هماهنگی، اطلاع رسانی و برگزاری هر چه بهتر سمینار.

اولین جلسه رسمی هماهنگی در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ ۱۴ دیماه برگزار گردید. در این جلسه کمیته های مربوطه و اعضای آنها (علمی، مالی، تبلیغات، بازاریابی و جذب اسپانسر، اجرایی و دبیرخانه)، تاریخ برگزاری و زمان(۱۸ بهمن) و مکان (سالن آمفی تئاتر دانشگاه و سالن تدبر اداره  آموزش و پرورش) و مخاطبان (دانشجویان و فارغ التحصیلان در دانشگاه و دانش آموزان سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی در آموزش و پرورش) و نهایتا دبیرخانه سمینار (دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری نجمه نوروزی و شکوفه رحیمی) مشخص شد.
مهمترین تصمیم جلسه برگزاری همزمان سه سمینار بود: یک سمینار در دانشگاه (جهت دانشجویان و فارغ التحصیلان) و دو سمینار مجزا جهت پسران و دختران در سالن تدبر آموزش و پرورش جهت دانش آموزان.

و تصمیم مهم دیگر: با توجه به اینکه سالن و مکان برگزاری را دانشگاه تقبل می کند هیچگونه بار مالی دیگری بر دوش دانشگاه گذاشته نشود.

عکس شماره پنج: اولین جلسه رسمی هماهنگی سمینار

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 05

دبیرخانه انجمن در تهران پیگیر هماهنگی با سخنرانان، طراحی و چاپ پوستر، بنرها و پکیج اهدایی به شرکت کنندگان بود و دوستان در ارسنجان مشغول مذاکرات هر روزه با ادارات و اشخاص، پیگیر شیوه اطلاع رسانی، دعوت، ثبت نام و تامین هزینه های مالی برگزاری سمینار بودند.

شاید بهتر باشد حسین نعمت الهی گزارش کاملتری از لیست افرادی که جهت سخنرانی تهیه شد و تماس های متعدد با انجمن نخبگان و افراد و شرکت های فعال در این زمینه ارائه کند. در نتیجه و به لطف خدا و تلاش های حسین نعمت الهی و مرضیه قائدی هفت سخنران درجه یک و تراز اول کشوری که هم آموزش دهندگان خوبی هستند و هم مدیر کسب و کارهای موفق جهت سمینار دعوت شدند.

(گزارش حسین نعمت الهی از این بخش را در زیر مشاهده می فرمایید)

در هنگام انتخاب و دعوت از سخنرانان سمینار با چندین مجموعه بزرگ در حوزه کسب و کارهای نوپا(استارتاپ) تماس گرفته و جلسه برگزار شد، همگی توصیه اکید می کردند که باید از نمونه بومی و استانی استفاده کرد تا گروهای مخاطب را بیشتر درک کرده و با دغدغه، نیاز و پتانسیل آنها بیشتر آشنا باشند و مخاطبان هم (شرکت کنندگان در سمینار) نمونه موفق و کارآفرین زنده بومی که در شرایطی مشابه با آنها رشد کرده اند را ببینند.
از جمله مجموعه ها و افرادی که با آنها تماس گرفته شد می توان به:
1-     مجموعه آواتک،
2-     جلسه تلفنی و حضوری با مجموعه سرآوا،
3-     دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران،
4-      مدیر کانون کارآفرینی ایران و چند نفر از کارشناسان آن مجموعه،
5-     موسس استارت آپ دونیت و کائسنا
6-      مهندس محمد تقی کریمی(مدیر برندینگ پرس تی وی)،
7-     مهندس مهدی علی پور(از فعالان و برگزارکنندگان حوزه استارت آپ)،
8-     مهندس ایمان داوودیان(از فعالان و برگزارکنندگان حوزه استارت آپ)،
9-     مهندس محمد زاهدی(مدیر سایت اصفهان پلاس و ایونت سنترو دارای مقالات آموزشی، تست شخصیتی و نقشه استارتاپی برای موسسین تازه کار استارت آپ)
10- مهندس احمدی(از فعالان و برگزارکنندگان حوزه استارت آپ و از راه اندازان سایت ایوند)،
11- .مهندس ایمان قصر فخری(راه اندازی استارت آپ و سایت پارسکدرز)
12- مهندس حامد تکمیل (مدیر اجرایی سايت پارسکدرز، تالیف دوره آموزشی کار تيمي و مبانی فریلنسینگ)
13- مهندس سهیل شهیدی(مدیرعامل هلدینگ ستاره سهیل و مجموعهPayment24 )
14- مهندس محسن مولایی نسب(مشاور کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار های جدید و بنیانگذار بنیاد پرش)
15- مهندس  پویان مبتهج(کارآفرین و سهامداران در حوزه سرمایه گذاری)
16- مهندس امید امرایی (مشاور و طراح تجربه کاربری و استراتژی دیجیتال)
17-  مهندس مرضیه قائدی(فعال در زمینه دیجیتال مارکتینگ، کپی رایتینگ، سئو و بهینه سازی وب سایت و بنیانگذار وب سایت گردشگری عشق سفر)
 

دومین جلسه رسمی هماهنگی  روز شنبه ۲۶ دیماه از طریق اسکایپ و به صورت مجازی برگزار  شد. این جلسه با حضور اعضای کمیته های مختلف در ارسنجان، محسن مولایی نسب در شیراز ، ایمان قصر فخری در شیراز، دکتر مجید ابراهیمی در آلمان و من و حسین در تهران برگزار شد تا سیاست های کلی و شیوه برگزاری سمینار و عناوین سخنرانی و مخاطبان را مجدد بررسی و آن را نهایی کنیم. بهمن حسن شاهی عزیز و محمد امین ابراهیمی جهت برگزاری این جلسه مجازی بسیار کوشیدند که سپاس ویژه دارد تلاش این عزیزان.

با نهایی شدن تاریخ و زمان و اهداف و حامیان سمینار، پوستر نهایی طراحی و آماده چاپ شد. (طرح اولیه پوستر از طریق گروه مجازی سمینار به اشتراک گذاشته شد و ایده های خوبی جهت بهینه کردن پوستر مطرح گردید خصوصا محمد علی رحیمی عزیز کمک شایانی در این زمینه داشتند. پوستر ها در تهران چاپ شد و توسط ابراهیم رحیمی و حبیب عباس نیا جهت توزیع به ارسنجان ارسال شد.

عکس شماره شش: پوستر طراحی شده جهت سمینار

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 06

از فردای آنروز علی محمد نصیری، امیر رحیمی، علیرضا نصیری، ملک محمد عباس نیا، ایمان نعمتی و سایر عزیزان در سطح شهر پوسترها را توزیع کردند و  همزمان به همت شهردار محترم جناب مهندس ابراهمیمی پنج بیلبورد بزرگ نیز در سطح شهر نصب گردید.

عکس شماره هفت: نصب بیلبوردهای سمینار در شهر

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 07

پوسترها به مدیریت دکتر خلیل زاده توسط دهیاران به روستاها نیز ارسال شد و با هماهنگی آقای شهرام رحیمی و همت آقای حمید رضایی از آموزش و پرورش در سطح کلیه مدارس توزیع شد.
همزمان گروه واتس اپی و پس از آن گروه تلگرامی سمینار غوغا می کرد، بیشمار مطلب در گروه درج می شد، بسیار پیشنهاد و راهنمایی ارسال شد که همگی مفید بود و تاثیر گذار. این گروه با حدود ۲۰۰ عضو علاوه بر به اشتراک گذاری مطالب مرتبط، تلاش و تبلیغات خوبی جهت ثبت نام شرکت کنندگان نیز انجام  می دادند.


 از شرکت نستله ایران مجوز توزیع رایگان نسکافه بین شرکت کنندگان  جهت دو نوبت پذیرایی گرفته شد و  همچنین پکیج های اهدایی به همراه فرم های داخلی آنها، کارت شناسایی، بنرهای سالن، فایل ارايه بین سخنرانی ها و ابتدای سمینار، لوح تقدیر از دست اندرکاران تهیه و به ارسنجان ارسال شد که در این راه همت و تلاش حسین نعمت الهی ستودنی بود.

همزمان در ارسنجان رایزنی جهت حضور شرکت کنندگان توسط دبیرخانه و کمیته اجرایی هر روز پیگیری می شد. نجمه نوروزی و شکوفه رحیمی از جان و دل مایه گذاشتند و تلاششان قابل تقدیر.

چند روز قبل از برگزاری سمینار جلسه دوم کمیته مالی با حضور شهردار محترم مهندس مجید ابراهیمی، ریاست شورای شهر مصطفی رحیمی، حاج جعفر اسکندری، عزیزالله نصیری، مختار محمدی،  مرتضی زارعی، اصغر نعمت اللهی ، عبدالمحمد رحیمی، حمید رضایی به نمایندگی از آموزش و پرورش و خانم ها نجمه نوروزی و شکوفه رحیمی برگزار شد که برخی از شرکت کنندگان بخشی از هزینه برگزاری سمینار را تقبل کردند.

دو روز قبل از سمینار به همراه مصطفی رحیمی عزیز به ارسنجان آمدم و زحمات شبانه روزی و بی دریغ تمامی عزیزان را دیدم.
دیدم که مهندس مختار محمدی عزیز جهت تامین منابع مالی چه مشقتی می کشد، حاج ذوالقدر به همراه امیر  عزیز چقدر چالش دارند برای حضور مسئولین و شرکت کنندگان و آماده سازی سالن ها و پذیرایی از دانش آموزان و بقیه عزیزان چه تلاشی برای جلب نظر مخاطبان و بهتر برگزار شدن مراسم .
همه و همه که امیدوارم از من نرجند آنهایی که تلاششان را به اسم نمی نویسم و نام نمی برم در تلاش و تکاپو بودند.

در ارسنجان بسته های پذیرایی و محتویات داخلی آنها به همت حاج جعفر نعمت اللهی و مسلم عباس نیا تدارک دیده شد.
عزیزان دیگری تلاش کردند که این تدارکات (پر کردن پکیج مهمانان، بسته های پذیرایی، نصب بنر ها، نوشتن و آماده سازی کارت های شرکت کنندگان و…. ) به بهترین نحو انجام شود.
خانم ها نجمه نوروزی و شکوفه و اعظم رحیمی و آقایان جعفر نعمت اللهی، اصغر نعمت اللهی، عبدالمحمد رحیمی، امیر رحیمی، دانیال (محمد مهدی) رحیمی، حبیب عباس نیا، مصطفی رحیمی، محمد جواد رحیمی، مهدی نعمت اللهی، اکبر نعمت اللهی، رضا رحیمی و ایمان نعمتی و یکی از پرسنل شریف خدمات دانشگاه آزاد اسلامی روزهای قبل از برگزاری و خصوصا روز قبل تلاش بسیاری کردند تا بخش های مختلف اجرایی به بهترین نحو کار خود را انجام دهد.

 عکس شماره هشت: پر کردن پکیج های آموزشی و پذیرایی سمینار

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 08

جا دارد از کمکهای آقایان سید حسن موسوی، آرمان فاطمی، علی محمد اسکندری، عزیز ابراهیمی و تعداد دیگری از کارمندان زحمتکش دانشگاه  تشکر ویژه نمایم که همفکر و همراهمان بودند و درخواست هایمان را با گشاده رویی و پاسخ مثبت انجام می دادند.
صمیمانه از بهمن حسن شاهی عزیز که از روزهای قبل از سمینار همراه و همگاممان بود و در روز برگزاری به همراه فرزند برومندش محسن مسايل مربوط به نور، صدا و تصویر را  به بهترین نحو پوشش می دادند کمال تشکر را دارم.
 

همزمان با مسئول ترافیک دانشگاه جهت انتقال سخنرانان از شیراز هماهنگی بعمل آمد که در اینجا باید از زحمات بی دریغ آقای نصرالله اسکندری تشکر ویژه کنم.

۴ نفر از سخنرانان حدود یک بامداد به ارسنجان رسیدند و در هتل فردیس اسکان یافتند  و دو نفر دیگر ساعت ۷ صبح روز سمینار.
قرار بود سمینار ساعت ۸ صبح در سالن آموزش پرورش شروع شود و ۸.۵ در دانشگاه .
 روز قبل تقسیم کار کرده بودیم و نگران کمیته اجرایی نبودم که به حق همه کارشان را به بهترین نحو انجام دادند. شاید بد نباشد جهت مستند سازی و استفاده در برنامه آتی عناوین و سرفصل فعالیتها را بنویسم:
۱- گروه ثبت نام و پذیرش (تکمیل فرم ثبت نام، تحویل پکیج، نوشتن نام بر روی کارت شرکت کنندگان، تاکید بر آویزان کردن کارت )
۲- گروه پذیرایی (دعوت به نوشیدن نسکافه صبحگاهی، توزیع پکیج های پذیرایی در وقت استراحت اول به همراه توزیع آب جوش جهت قهوه، توزیع پکیج آبمیوه و میوه در سالن قبل از سخنرانی های نهایی) توزیع وسایل پذیرایی به آموزش و پرورش جهت دانش آموزان
۳- آماده سازی سالن های برگزاری سمینار (نصب بنر، چک سیستم صوتی، سرود ملی و قرآن، نصب فایل سخنرانان و فایل بین سخنرانی ها، صندلی اضافی، مجری، سیستم تهویه، سرویس های بهداشتی، ویدیو پرژکتور، وایت برد و ماژیک )
۴- کنترل برنامه سخنرانی ها و زمانبندی برنامه
۵- تهیه لوح های تقدیر و کنترل اسامی افراد
۶- سرویس ایاب و ذهاب از شیراز به ارسنجان و بالعکس
۷- سرویس های ایاب و ذهاب بین سالن ها و از هتل جهت سخنرانان

علی روستایی پسر محجوب و همکار عزیزمان به همراه حبیب عباس نیا و محمد جواد رحیمی مهمانان را از هتل به سالن رساندند.
با حدود بیست دقیقه تاخیر سمینار دانش آموزی شروع شد و شکرالله خادمیان عزیز که خداوند سلامتش دارد، یک تنه بار هماهنگی سالن، مجری، فیلمبرداری و عکاسی را از طرف آموزش و پرورش به دوش کشید.
محمد جواد رحیمی، مصطفی رحیمی و علی روستایی عزیز در این سالن لحظه به لحظه  همراهم بودند که از هیچ کوششی دریغ نورزیدند. شب قبل از مرتضی نعمتی هنرمند بی بدیل (هم حرفه ای و هم اخلاقی) خواستم عکاسی از مراسم دانش آموزی را انجام دهد و از سید علیرضا نعمتی جهت عکاسی از سالن دانشگاه  که مثل همیشه هر دو با گشاده رویی پذیرفتند. خانم دکتر مژگان استوار نیز مثل همیشه حاضر بود و عکس های حرفه ای خود را از مراسم دانشگاه ثبت می کرد.

بعد از تلاوت قرآن و سرود ملی، جناب خادمی ریاست محترم آموزش و پرورش سخنرانی کوتاهی کرد و من نیز پس از آن از دلایل برگزاری سمینار گفتم و از اینکه باید دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش را کنیم آباد و در انتها از آقایان تکمیل و قصر فخری جهت حضور به روی سن دعوت کردم تا سخنرانی خود را شروع کنند.

عکس شماره ۹ و ۱۰: سمینار دانش آموزی جهت دختران در سالن تدبر آموزش و پرورش

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 09

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 10

به جواد و مصطفی گفتم بعد از ۴۰ دقیقه، سخنرانی بعدی که می بایست توسط آقای شهیدی و امرایی صورت پذیرد را شروع کنند و حدود ساعت ۱۰ آقای شهیدی را جهت سخنرانی در دانشگاه به آنجا بیاورند و سریعا خودم را به دانشگاه رساندم.
از حدود ساعت ۸ صبح بخش پذیرش در دانشگاه کار خود را شروع کرده بود،  خانم ها نجمه نوروزی و شکوفه و اعظم رحیمی به همراه مهدی نعمت اللهی، ایمان نعمتی و امیر رحیمی و … ثبت نام و پذیرش شرکت کنندگان را شروع کرده بودند. حدود ساعت ۹ سمینار دانشگاه با حضور مجری توانمند ارسنجان جلیل اسکندری شروع شد که واقعا صمیمانه از ایشان ممنونم که هر بار و در هر جلسه با گشاده رویی و بی منت زحمات انجمن را بدوش می کشد و امیدوارم همواره خداوند او را به سلامت دارد و پس آن، در اینجا نیز ضمن خوش آمد گویی و بیان دلایل برگزاری سمینار از توانایی سخنرانان گفتم و دعوت از همه برای دقت در گوش فرا دادن به سخنرانان .
مهندس مولایی نسب و مبتهج مشغول سخنرانی بودند که برای شروع  سمینار دوم دانش آموزی مجدد به آموزش و پرورش برگشتم و تاکید به ذوالقدر و حاج جعفر که فاز دوم را حداکثر رآس ساعت ۱۱ شروع کنند.

عکش شماره ۱۱: شروع سمینار در دانشگاه

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 11

بخش دوم سمینار دانش آموزش اختصاص به پسران داشت که شر و شور تر و پر انرژی تر بودند و کنترلشان سخت تر، تا جایی که به همراه جواد و برخی از معلمین نقش مبصر را در میانه سمینار ایفا می کردیم.
در میانه سخنرانی اول  به دعوت شکرالله خادمیان مصاحبه کوتاهی  با دوربین صدا و سیمای فارس انجام دادم. از اهداف سمینار و حضور حدود ۷۰۰ دانش آموز و ۳۰۰ دانشجو فارغ التحصیل گفتم و اینکه تلاش می کنیم برای آشنا ساختن جوانان با کسب و کارهای نوپا، ایده پروری، تمرین کار گروهی و اینکه این سمینار می تواند گام اولی باشد جهت موفقیت در این راه و گام بعدی باید کارگاه های آموزشی تخصصی این موضوع ادامه داشته باشد مانند استارتاپ ویکند یا چیزی شبیه آن.

عکس شماره ۱۲: سمینار دانش آموزی جهت پسران

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 12

پس از پایان سخنرانی اول بخش دوم دانش آموزی به همراه مهندس قصر فخری و مهندس تکمیل که از تعداد زیاد شرکت کنندگان شگفت زده شده بودند، به دانشگاه برگشتیم.  هنوز پنج دقیقه از حضورمان نگذشته بود که مجری مراسم جلیل اسکندری، حامد تکمیل و ایمان قصر فخری را جهت ارائه سخنرانی به روی سن دعوت کرد.
قبل از ایشان مرضیه قائدی و محسن مولایی نسب و سهیل شهیدی سخنرانی های خوبی ارائه کرده بودند که حضور کامل شرکت کنندگان و عدم ترک سالن گواه خوبی بود بر اینکه شرکت کنندگان راضی هستند و منتظرند تا پایان کار .

به قول مجری رنگین کمان پاداش کسانی است که تا پایان باران منتظر می ایستند.

سخنران پایانی امید امرایی عزیز بود که خیلی فشرده فرصت های تجاری موجود در بازار حال حاضر را بر شمرد که استقبال خوبی از آن شد که همزمان پذیرایی پایانی در سالن نیز انجام شد.

عکس شماره ۱۳: سخنرانان سمینار

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 13

عکس ۱۴ و عکس ۱۵ : تصاویری از سمینار در بخش دانشجویی

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 14

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 15

پس از آن دکتر محمد مهدی رحیمی ضمن خوش آمد گویی به حاضرین آمادگی مجدد خود را جهت هرگونه همکاری برای برگزاری رویدادهای مشابه اعلام داشتند که این روحیه همکاری واقعا ستودنی است.

عکس شماره ۱۶: مهندس محمد حسین شیرازی، دکتر کاظمی فرماندار و دکتر محمد مهدی رحیمی ریاست دانشگاه

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 16

پس از پایان سخنرانی ها از مهندس محمد حسین شیرازی از بنیانگذاران انجمن، دکتر کاظمی فرماندار و دکتر رحیمی ریاست دانشگاه دعوت کردم تا جهت اهدای لوح سپاس به افراد کمیته اجرایی به روی سن بیایند.
فکر کنم نام حدود ۵۰ نفر از همراهانی که بار برگزاری سمینار را بدون هیچگونه چشمداشت در برگزاری سمینار سهیم بودند را خواندم تا به روی سن بیایند تا هم لوحی به یادگار تقدیمشان گردد و هم عکسی به یادگار ثبت کنیم.
سهوا و به دلیل شلوغ شدن روی سن نام چند نفر از قلم افتاد که صمیانه از ایشان پوزش می طلبم، در این فاز فراموش کردم از پرسنل عزیز دانشگاه که همراه و همیارمان بودند نام ببرم که در بخش بعدی پوزش طلبیده و سپاس خود و انجمن را نثارشان کردم.

عکس شماره ۱۷: تقدیر از دست اندرکاران برگزاری سمینار

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 17

برنامه پایانی نیز پنل پرسش و پاسخ با حضور کلیه سخنرانان بود که به خوبی برگزار گردید.

عکس شماره ۱۸: پنل پرسش و پاسخ با حضور کلیه سخنرانان بر روی سن

Anjoman Arsanjan 94 Arsanjan Startup 18

پس از پایان برنامه در دانشگاه به همراه تعدادی از مهمانان و اساتید به سالن فردیس جهت صرف نهاری که تدارک دیده شده بود رفتیم. مهندس شیرازی عزیز گوشه ای از تاریخ و غنای فرهنگی شهرمان برای میهمانانمان بازگو کردند که زیبا بود و باعث غرور و افخارمان گشت.
هدایای کوچکی از سوغات ارسنجان که توسط میثم میرشکاری تهیه شده بود به میهمانانمان تقدیم شد و با دعای خیر بدرقه اشان کردیم.
این سمینار گام اولی بود برای یک کار بزرگ، امید که جرقه های اولیه در ذهن های خلاق شکل گرفته باشد و همگی با کمک و همکاری یکدیگر بتوانیم گام های بعدی را بهت و محکمتر برداریم.


نقاط ضعف و آنچه می بایست در آینده  بر طرف کنیم:

با وجود اینکه این سمینار اولین بار بود که با این تعداد و در سه سالن مجزا برگزار می گردید اما تعداد خطاهایمان زیاد نبود هر چند که همین تعداد نیز می بایست در آینده کمتر شود
۱-  از روز اول چاپ پوستر و اطلاع رسانی  فراموش کردیم ساعت  برگزاری و مکان های برگزاری را قید کنیم و به همین خاطر تعدادی از ثبت نام کنندگان دچار سردرگمی شدند.
۲-  در هنگام تقدیر و تشکر از همکاران جهت برگزاری تعدادی از افراد از قلم افتادند که این موضوع اشتباه شخص من بود که صمیمانه از تمامی آنها عذرخواهی می کنم.
۳- به نظر می آمد مسئولین شهر قبل از برگزاری از اهمیت و بزرگی سمینار کمتر مطلع بودند و پس از مراسم اعلام می  کردند اگر اطلاعات بیشتری داشتیم، می توانستیم از مدیران استانی نیز جهت این موضوع دعوت می کردیم.
۴- پوشش خبری صدا و سیما در سالن دانشگاه انجام نگرفت.
۵- جهت سخنرانان و مهمانان ویژه صندلی خاصی در نظر نگرفته بودیم و حتی گاهی این عزیزان جای نشستن نداشتند.
۶-  کمیته های  تخصصی شکل گرفته می بایست تلاش و همکاری بیشتری در برگزاری سمینار داشته باشند.
۷- تعداد زیاد افراد در ورودی سالن که کارهای هماهنگی را انجام می دادند باعث بهم خوردن تمرکز حاضرین می شد.
۸- تعداد زیادتری نقص که امیدوارم  با همکاری بیشتر بتوانیم در آینده آنها را بر طرف سازیم.

به امید آینده ای بهتر
محسن نصیری

بهمن ۹۴

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

  • مهمان - محسن

    عالی بود و خاطرات خوب سفر برایم زنده شد

  • عالی بود. گزارش بسیار کامل بود. ممنون از همه تلاش های شما