Logo
چاپ کردن این صفحه

عکس‌هایی از طبیعت زیبای ارسنجان

نویسنده: 

همان‌گونه که در مطلب معرفی جناب آقای سیّد حسن حسینی ارسنجانی هنرمند درجه یک و طراز اوّل شهرمان عنوان گردید، ایشان علاوه بر نویسندگی به چند هنر دیگر نیز آراسته‌اند که یکی از آن‌ها عکاسی است.
در زیر پس از مقدّمه‌ای کوتاه، تعدادی از عکس‌های ایشان از طبیعت زیبای ارسنجان را برای شما به تصویر می‌کشیم.

 

متأسفانه بیشتر ماها عادت کرده‌ایم که نیمۀ خالی لیوان را ببینیم، مدام از خالی بودنش بنالیم و دم به ساعت ناشکری کنیم. یکی از چیزهایی که به انسان آرامش می‌بخشد و باعث می‌شود تا همواره از زندگی لذت ببرد،  دیدن نعمت‌های بی‌شمار الهی و دانستن قدر آن‌ها می‌باشد. اگر چند دقیقه خودمان را جای کسانی که از داشتن چشم، گوش، زبان، دست، پا، مو، عقل، زیبایی، سواد و... محروم هستند بگذاریم، خواهیم دید که چقدر ثروتمند هستیم و از آن پس قدر داشته‌هامان را می‌دانیم و ناداشته‌ها کمتر آزارمان می‌دهد. متاسفانه آن‌قدر غرق دنیا هستیم و درگیر سبقت در مسابقات مال و خانه و... با این و آن هستیم که به این امور محل نمی‌گذاریم، به همین دلیل هم در قرآن آمده است : « و قلیل من عبادی الشکور» یعنی بنده‌های شکرگزار اندک هستند.»
 چند سالی که بنده در کشور کوچک قطر بودم، توفیقی حاصل شد تا به اتفاق اهل و عیال و فرزندان، از شهر کوچک «خور فکان» تا مکۀ مکرمه را با ماشین شخصی و یا اتوبوس برویم و مسافت زیادی از شبهه جزیرۀ عربستان را بگردیم و خانۀ خدا و  قبر نبی گرامی‌اش را زیارت کنیم. بیشتر کشورهای آن سامان، آب را با قیمت گزاف تصفیه می‌کردند و با آن پارک و فضای سبز ایجاد می‌کردند. علاوه بر آن، بیشتر آب خوردنشان را از چاهی که در مسیر جادۀ «العین-فجیره» حفر شده بود تأمین می‌کردند. اغلب آن‌ها هم از داشتن هوای خوب، باغ، کوه، چشمه و رودخانۀ آب شیرین، انواع سبزی‌ها و میوه‌های تازه، طبیعت سبز و متنوع، انواع گل‌ها و پرندگان زیبا و... محروم می‌باشند.
 از آن پس، قدر آن همه نعمت را که خدای تبارک و تعالی به ما ارزانی داشته است و از همه مهم‌تر جنگل زیبایی که دور تا دور شهرمان را پوشانده است، که علاوه بر شبه جزیرۀ عربستان، بیشتر مردم کشورمان هم از داشتن آن‌ها محروم می‌باشند، را بیشتر می‌دانم و از داشتنشان خدا را سپاس گویم. دیدن آن سرزمین خشک و بدون آب و علف باعث شد تا علاوه بر حفظ و نگهداری جنگل‌ها، وجب به وجب‌شان را بگردم و از زیبایی‌های آن لذت ببرم. اما وقتی می‌بینم عدّه‌ای قدر آن‌ها را ندانسته و با ریختن زباله، بریدن درختان و آتش زدن بوته‌ها این نعمت خدادادی را تخریب می‌کنند، زجر می‌کشم. حقیر که از کودکی عاشق طبیعت بوده‌ام، تصاویری از این نعمت‌های الهی را  تقدیم حضور همشهریان عزیز داشته‌ام، به امید روزی که تک‌تک ماها بوته‌ها و درخت‌ها را مثل فرزندانمان دوست بداریم و در حفظ و نگهداری‌شان کوشا باشیم.

کوچک همۀ شماها، سید حسن حسینی ارسنجانی 


با کسب اجازه از ایشان آدرس پست الکترونیکیشان را جهت دوستارانشان اعلام می نماییم.

آدرس پست الکترونیکی سید حسن حسینی ارسنجانی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.