Logo
چاپ کردن این صفحه

این‌جا ارسنجان است

نویسنده: 

هرگاه به واژه‌های عکس و عکاسی در ارسنجان بر می‌خوریم ناخودآگاه نام بهمن حسن‌شاهی هنرمند درجه یک و متواضع شهرمان در ذهنمان تداعی می‌شود.
از ابتدای راه‌اندازی  تارنمای انجمن دانش‌آموختگان ارسنجان، هرگاه نیازی به عکس یا فیلمی داشته‌ایم با بهمن تماس گرفته‌ایم و او بی‌دریغ آن‌چه داشته است را در اختیارمان قرار داده است. هر چند که هیچ‌گاه ندیده‌ام از عدم رعایت حقوق معنوی خویش (copy right) بنالد، اما بر ما واجب است که حداقل هنگام استفاده از عکس‌هایش خالق آن‌ها را از قلم نیندازیم.
به امید آن روزی که تمامی هنرمندان این مرز و بوم به حقوق خویش برسند و ما نیز یاد بگیریم این حقوق را پاس بداریم.
در زیر رزومهٔ کوتاهی که به درخواست ما نوشته است را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

با سلام
من بهمن حسن‌شاهی، در نیمهٔ مرداد ماه ۱۳۴۵ در ارسنجان متولد شدم و با افتخار هنوز هم ساکن این شهر دوست‌داشتنی هستم.
بیش از سی و چند سال قبل عکاسی را به صورت جدّی در زمان جنگ به شکل خودجوش شروع کردم  و پس از جنگ با بهره‌گیری از راهنمایی اساتید عکاسی در شیراز و مطالعه و مشاورهٔ پیگیر و مستمر به جرگهٔ عکاسان حرفه‌ای راه یافتم. تا کنون ۲۳ نمایشگاه انفرادی با موضوع‌های مستند اجتماعی، آداب و رسوم، طبیعت، اماکن متبرکهٔ  عراق  و سوریه  و... برگزار کرده‌ام و در بیش از ۵۰ نمایشگاه گروهی فعالیت و حضور داشته‌ام.  چند عنوان بین المللی و ملّی عکاسی، دبیر اوّلین جشنوارهٔ ملّی عکس عشایر ایران، داوری تعدادی از جشنواره‌های ملّی و استانی عکاسی، عضو رسمی انجمن عکاسان ایران، چهار سال مسئولیت انجمن هنرهای تجسمی شهرستان ارسنجان، معرفی به عنوان هنرمند برجستهٔ شهرستان ارسنجان، عضو انجمن نخبگان و سرآمدان بنیاد جانبازان، مسئول و مدرس گروه عکس مردمک ارسنجان و مسئول بسیج هنرمندان ارسنجان هستم.
ایجاد انگیره بین جوانان و تربیت هنرجویان عکاسی، که تعداد زیادی از آن‌ها هنرمندان قابل و مطرح ملّی می‌باشند را نیز در کارنامه دارم.
تاکنون مجموعه‌های نفیس انار ارسنجان، اماکن مقدس، ارسنجان زیبای من، کار، مهاجرین افعانی و... را به تصویر کشیده‌ام.
به امید آن که روزی تمامی این مجموعه‌ها را با نگاه‌های زیبای شما آشنا سازم.

ارادتمند شما
بهمن حسن‌شاهی
غروب اوایل مرداد ۱۳۹۳

 

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.