A+ A A-

متن سخنرانی دکتر سید محمود حسینی در مورد اهداف انجمن

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
دکتر حسینی
دکتر حسینی

در جریان مراسم نخستین گردهمایی ارسنجانی‌های مقیم تهران که در دوازدهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳ برگزار شد، آقای دکتر سید محمود حسینی سخنانی در رابطه با اهداف انجمن دانش‌آموختگان ارسنجان ایراد نمودند که متن آن در ادامه آمده است.

 

بنام خدا
بنام خداوند جان و خرد                          کزین برتر اندیشه برنگذرد
خداوند نام و خداوند جای                       خداوند روزی ده رهنمای
خداوند کیهان و گردان سپهر                   فروزنده ماه و ناهید و مهر       


خانم ها، آقایان، سلام
    ضمن خوش آمد گوئی و آروزی لحظاتی شاد و شیرین، قرار شد بنده پیرامون انجمن دانش آموختگان ارسنجان با شما صحبت کنم.
   در مقدمه لازم می دانم به استحضار برسانم که ایده برگزاری این گرد همآئی نیز در بستر انجمن به بار نشست و در جلسات آن، پس از بحث و تبادل نظر، به جمعبندی و تصمیم رسیدیم و من مامور پیگیری و اجرا شدم و از همراهی دوستان دیگر بهره مند گردیدم.
   انجمن مذکور به همت تعدادی از فرهیختگان ارسنجانی مقیم تهران و با میزبانی موسسه بین المللی پژوهشگران آگاه، در راستای بررسی راهکارها و ارائه طریق توسعه و پیشرفت و کمک به حل مسائل مبتلابه مرتبط با آن، شکل گرفت.
  تا کنون سه جلسه با حضور تعدادی از دوستان برگزار و سایت انجمن، به آدرسی که خدمتتان تقدیم شد(www.arsanjan.org)،فعال می باشد و تا کنون علاوه بر انعکاس صورت جلسات و اهداف و برنامه و راهبردها، عضو گیری نیز در حال انجام است.
   اهداف عمدتا بر این موارد متمرکزاند:
1)اگر چه ارسنجان شهری فرهنگی و دانش پرور به شمار میرود ولی شمول کلمه دانش آموختگان، نه بر مقطع تحصیلی خاص، بلکه بر کلیه افراد تاثیرگذار در تحقق اهداف و راهبردهاست.
2)انجمن مذکور شهرستان ارسنجان را ،مطابق تقسیمات کشوری، مجموعه ای یکپارچه و وسیع می داند و عضوگیری، خدمات رسانی و سایر تصمیمات مرتبط با کل مجموعه خواهد بود.
3)رویکرد قومی، فامیلی، صنفی و سیاسی خاص مد نظر نیست و انجمن می کوشد، با بهره مندی از سرمایه اجتماعی و منابع انسانی درونی و بیرونی(مهاجر)، روند توسعه زیرساخت ها و تعالی و پیشرفت افراد مستعد را سرعت بخشد.
4)انجمن مجموعه ای عام المنفعه و غیر انتفاعی است و هزینه های آن از منابعی خواهد بود که توسط هیآت موسس و افراد خیر تامین می شود.
5)تهیه بانک اطلاعات مرتبط با مورد، بویژه شناسائی افراد و تخصص و توانائی های آنان از جمله موضوعات مهم مورد نظر می باشد.
6)دبیرخانه انجمن با همت مدیر عامل محترم موسسه بین المللی پژوهشگران آگاه، جناب آقای مهندس محسن نصیری و با تخصیص امکانات، در محل این موسسه، فعال خواهد بود.
7)برابر آخرین آمار تا کنون 117 نفر در سایت انجمن نام نویسی و عضو شده اند، تلاش می شود، ضمن اطلاع رسانی و دعوت از سایرین، مسئولیت اعضا در کمک به پیشبرد اهداف، تبین و اعلام گردد.
8)کارگروه های روابط عمومی و تبلیغات و همچنین سیاست گذاری و تدوین اهداف، راهبردها و برنامه ها مورد تصویب و فعال می باشند.
9)جلسات انجمن در آخرین جمعه هر ماه  ساعت 10 صبح و در محل مذکور(موسسه) برگزار می شود.
10)کارگروه روابط عمومی و تبلیغات علاوه بر مستند سازی وظیفه اطلاع رسانی در فضای مجازی را عهده دار می باشد.
   در پایان ضمن تشکر از حضور در این گرد همائی، انتظار همراهی و حمایت بیشتر شما را داریم.


اینهمه گفتیم لیک اندر بسیج                بی عنایات خدا هیچیم هیچ
بی عنایات حق و خاصان حق               گر ملک باشد سیاه هستش ورق
ای خدا ای فضل تو حاجت روا                 با تو یاد هیچکس نبود روا
اینقدر ارشاد تو بخشیده ای                   تا بدین پس عیب ما پوشیده ای
قطره ای دانش که بخشیدی ز پیش                 متصل گردان به دریاهای خویش

 

والسلام

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

 • مهمان - غدیر خادم الحسینی

  باسلام و عرض ارادت و تشکر از این حرکت بسیار خوب و بجا.امیدوارم که در ادامه بابرنامه ریزی مطلوب و نگاه ویژه به انچه که تاکنون در عرصه های مختلف در شهرستان دانشمندپرور ارسنجان بدان توجهی نشده اقدام مثبت و سازنده و دنباله داری صورت پذیرد انچه مسلم است باتوجه به قدمت وفرهنگی که از دیارفرهنگ دوست ارسنجان سراغ داریم درحوزه های مختلف جای بزرگان همولایتی در استان و حتی کشور بسیار خالی است که امیدوارم باهمت دوستان در این انجمن اغازی باشد برای پرکردن این خلائ.انشالله موفق باشید.

 • سید محمد حسین(محمود)حسینی
  انجمن دانش آموختگان ارسنجان: ارسنجان نام شهرستانی است واقع در 120 کیلومتری شمال شرق شیراز (استان فارس) و شهرستان های مرودشت در جنوب و جنوب غرب، پاسارگاد در شمال و شمال غرب، نیریز در شرق و منطقه خرامه و کربال در جنوب شرق، آن را احاطه نموده اند، مرکز این شهرستان نیز ارسنجان نامیده می شود و شهری است با قدمت بلند در تاریخ، با مناظر طبیعی زیبا، نظیر جنگل بناب، و باغات انار و زمین های کشاورزی و رشته کوه های بلند و مدرسه سعیدیه ( بجا مانده از عهد صفوی ) و شخصیت ها و چهره های نامی در علم و سیاست و هنر و کتابت و خط، با مردمانی سخت کوش و خون گرم و میهمان نواز . امروزه علاوه بر چند ده هزار نفر مردمی که در این شهرستان ساکن هستند، هزاران نفر نیز در داخل و خارج از کشور با این نشان زندگی می کنند و افراد صاحب نام، خدوم، تحصیلکرده و ذی نفوذ زیادی در بین آنان دیده می شود. انجمن محل تجمع و به هم پیوستن و در کنار یکدیگر بودن، با هدف شناخت و آشنائی و اتحاد و اتفاق و همدلی و تلاش برای ساختن فردای بهتر است و رشته پیوند و نخ تسبیح این انجمن موصوف به صفت ارسنجانی بودن شده و این صفت به تمامی افرادی که سببی یا نسبی و حسب علاقه و تجربه زندگی گذشتگان، دل در گرو سرنوشت این شهرستان،اعم از مرکز و پیرامون آن، دارند اطلاق می شود. و لفظ دانش آموخته، نه به معنای برخورداری صرف از تحصیلات عالی دانشگاهی، بلکه به معنی بهره مندی از مبانی معرفتی و کمالات انسانی مفید برای تحقق اهداف مورد نظر است. گفته می شود هدف از تشکیل انجمن چیست؟ مواردی در بیان اهداف و راهبردها و چشم انداز، بصورت مکتوب ذکر شده و عمده مذاکرات اولیه در بیان این موارد بوده و موجود است، لیکن نفس تشکیل انجمن و جستجو و پیدا کردن یکدیگر و تبادل نظر، بصورت مجازی یا رودررو، و داشتن دبیرخانه و آدرس و نام ونشان و ثبت آن، گام موثری در آشکار نمودن راه و مسیر و مقصد و مقصود خواهد بود. گردهمائی ارسنجانی های مقیم تهران یک گام به جلو محسوب می شود، گام های بعدی می تواند در پیوند و انسجام بیشتر این جامعه آماری به یکدیگر و همچنین با ارسنجانی های مقیم شیراز یا ساکن این شهرستان باشد. مهم این است که، علاوه بر مشارکت فعال خود و اعضای خانواده، مشوق آنانی باشیم که به نحوی می توانند موثر واقع شوند. به امید فردا و فرداهای بهتر سید محمد حسین (محمود) حسینی 93/2/16

 • از کلیه دوستان دعوت می شود تا نظرات خود را در رابطه با اهداف انجمن جهت تدوین اساسنامه و همچنین نام انجمن -انجمن دانش آموختگان ارسنجان- اعلام فرمایند
  نظرات را یا در ذیل این خبر یا به آدرس ایميل انجمن
  (info@arsanjan.org)
  ارسال فرمایید