A+ A A-

انجمن دانش آموختگان ارسنجان "مسیر طی شده و راه فرارو"

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

بنام خدا

حدود چهارده ماه از آغاز به کار انجمن می گذرد و موضوعات متنوع و مفیدی در جلسات هیأت موسس، گردهمائی ها، دیدارها و گفت و شنودها، نوشته ها و مقالات و سایر اقدامات طرح گردیده وگام های بلندی در تعمیق و توسعه شناخت و آگاهی، از توانائی ها و نیازها و فرصت ها و تهدیدات، برداشته شده و در مجموع در مبانی نظری پیشرو بوده است.

با این همه، اقدامات عملی و اجرائی در موضوعات مبتلابه، نظیر بحران آب، مشکل اشتغال و تبعات آن، پرورش و شکوفائی استعدادها، جذب سرمایه های مادی و معنوی و توسعه کمی و کیفی منطقه و آحاد جامعه، کند و ناکافی است و عده ای انتظار نتایج ملموس و سریع در این قبیل موارد را دارند.

انجمن نهادی است غیر دولتی و مردمی که به همت تعدادی از فرزندان مهاجر این خطه به منظور کمک به توسعه و پیشرفت زادگاه اشان تشکیل شده و می کوشد با تقویت توانائی های شناختی و جلب مشارکت همگانی یاری رسان باشد.

نهادهای رسمی که از بودجه عمومی بهره مندند عهده دار وظائف خاص خود بوده و در همه موارد مسئول و باید پاسخگو باشند.

انجمن اگر چه تمایل دارد اعضائ بصورت داوطلب ترکیبی از اقشار مختلف جامعه باشند ولی از آنجا که تنها تریبون در اختیار سایت و فضای مجازی است لذا بیشتر شامل کسانی می شود که با این وسیله ارتباطی سر و کار دارند و عمومآ جوانان و تحصیلکرده ها و کارمندان و بازنشستگانی را در بر می گیرد که یا جوان و کم تجربه اند و یا حتی اگر از سرمایه تجربی و دانش و هنر نیز بهره مند باشند منابع مالی چندانی در اختیارشان نیست.

باید بپذیریم و باور داشته باشیم که خروجی فعالیت های این انجمن و سایر تشکل های مشابه برآیند نیروی به کار گرفته شده و حمایت مادی و معنوی اقشار مختلف جامعه، بویژه نخبگان و سرآمدن عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و صاحب منصبان و متنفذین خواهد بود.

بهر حال راه درازی در پیش است و کارهای زمین مانده بسیاری فرارو و به بیان خواجه شیراز:

حسب حالی ننوشتی و شد ایامی چند / محرمی کو که فرستم به تو پیغامی چند

ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید / هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند

سید محمد حسین حسینی

تهران، دوشنبه 17 آذر 93

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
 • دوستان گرامی
  با سلام و احترام

  پیرو پیشنهادات ارائه گردیده ، جهت برگزاری جلسات در شیراز و ارسنجان ، پیشنهاد می گردد جناب مهندس معظم ، دکتر ناظم السادات ، جناب آقای علی اکبر رحیمی ، جناب آقای محمد علی رحیمی و سایرین جلسات منظمی در دفتر موسسه آگاه در شیراز (بلوار صنایع- خ فرمانداری) تشکیل دهند .
  دوستان می توانند جهت محل دفتر انجمن در ارسنجان و افراد پیشنهادات خود را ارائه دهند
  در صورت تمایل آقای محمد جواد رحیمی مسئول دفتر شیراز می تواند هماهنگی های بیشتر را انجام دهند.
  به امید موفقیتها و تلاشهای بیشتر

 • جناب آقای حسینی عزیز ، شایسته است در شیراز یا ارسنجان هم دفتری دایر گردد تا دسترسی ساده تر گردد. ماهیت NGO در کشور های مترقی یا در حال توسعه تقریباَ ماهیت و جایگاه خود را پیدا کرده ولی در ایران با تمام فراز و فرود ها هنوز قوام نیافته و هنوز دیدگاه معینی بین مدیران و مردم پیدا نکرده است.بنابرین باید تمهیداتی اندیشه شود تا انجمن از حالت مجازی به صورت دیداری در آید . از جمله کارهای انجمن می تواند دفتر برنامه ریزی و نگاه آینده و میز پیشنهادات را به انجمن اضافه شود تا از سایتی صرفاَ اطلاع رسانی به انجمنی پویا و کاربردی ارتقاء یابد. ایدون باد ایدون تر باد

 • مهمان - zahra

  باسلام و تشکر از زخمات شما دست اندرکارن انجمن. یک انتقاد داشتم. سایت شما باتوجه به اینکه مطالب زیادی دارد ولی یک مقدار تکراری شده است. یک سری مطالب هر روز اضاف می شود و یک سری نظرهایی راجع به آن ها داده می شود. اکثر مطالب هم آنقدر طولانی هست که از حوصله ما خارج است که بخواهیم بخوانیم. لطفا مطالب کوتاه و مفید در سایت ارائه شود. و سعی کنید یک تحول در سایت ایجاد شود که از حالت روتین خارج شود.

 • در پاسخ به پیشنهاد خوب جناب آقای رحیمی و با تشکر، باید یادآور شد که انجمن، به منظور تحقق اهداف خود، در تهران دفتر و جلسات ماهیانه دارد و امیدوارانه به جلو گام برمی دارد و امکان دیدار حضوری نیز با هماهنگی فراهم است.
  برآیند مشارکت افراد مستعد و اعضائ در همراهی و همکاری و توسعه خلاقیت ها ضامن موفقیت های بیشتر خواهد بود. نهال انجمن به درخت گردو (که در گذر زمان با مراقبت و توجه به بار می نشیند) شباهت بیشتر دارد تا بوته خربزه (که ظرف چند ماه ثمر می دهد).

 • با سلام. انجمن موجودیتی نو پا دارد ولی توسط افرادی کهنه کار اداره می شود.یکی از راههایی که می تواند به پویایی انجمن کمک کند ایجاد کارگروه های مستقل در زمینه های مختلف ودفتر یا ساختمانی که جلسات هفتگی یا روزانه و ماهیانه تشکیل گردد و به صورت اطلاعیه دیداری و حضوری ثبت نام به عمل بیاید تا ماهیت انجمن بر همگان آشکار شود. تجربه چندین ساله نشان داده که تا ماهیت تشکلی مردمی هویدا نگردد اعتماد به آن به سادگی ممکن نمی شود.پس دوستان پر شور ارسنجانی ماهیت انجمن خود را آشکار تر نمایید تا بتوان کمک بیشتری به انجمن کرد.شاید مسیر ترقی برای جوانی ناامید باشد.