A+ A A-

زیبایی شهرم، سرسبزی جنگل (فراخوان پاکسازی جنگل ارسنجان)

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
جنگل ارسنجان
جنگل ارسنجان مژگان استوار

درخت با جنگل سخن می‌گوید
علف با صحرا
ستاره با کهکشان
و من با تو سخن می‌گویم
به سان درخت که با جنگل سخن می‌گوید

جنگل هدیهٔ خدایی و نخستین دولت بشر به شمار می‌رود و هیچ یک از پدیده‌های طبیعت به اندازهٔ جنگل در زندگی آدمیان نقش اساسی و سازنده ندارند. بدین‌سان احترام به درختان و احساس دوستی نسبت به آن‌ها پدیده‌ای است که منشا دیرین در پندار انسان‌ها دارد. پس بر آن شدیم که:
نگذاریم جنگل بمیرد که جهان خواهد مرد.

ما انسانها به زیبایی نیازمندیم و آن را دوست داریم. حفظ جنگل و محیط‌زیست یک وظیفهٔ انسانی بوده و نیازمند تلاش همگانی است. در همین راستا با همفکری گروه دانش‌آموختگان ارسنجان و مساعدت و همکاری فرمانداری، شهرداری و منابع طبیعی شهرستان ارسنجان برنامه‌ای در زمینهٔ پاکسازی جنگل فراهم آوردیم.

اقدامات صورت گرفته در این زمینه شامل سرویس رفت و آمد و پوشش خبری و برای جمع و دفع زباله‌ها می‌باشد. از تمام دوستان و علاقه‌مندان به محیط‌زیست برای شرکت در این امر مهم دعوت می‌نماییم و تقاضای کمک و همکاری داریم.

برای برنامه‌ریزی بهتر به تعداد افراد شرکت کننده در برنامه نیاز داریم، بنابراین خواشمندیم اگر مایل به همکاری هستید، با شماره تلفن ۰۹۳۶۹۴۴۴۳۲۲ با آقای رحیمی تماس بگیرید.

تاریخ: ۲۳ مردادماه ۱۳۹۴
ساعت حرکت: ۶ صبح از میدان شهرداری

منتظر حضور گرم و فعال شما هستیم.

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.
 • عکس هائی که به وسیله whatsApp ارسال شده بود را دیدم و به همشهریانم بجهت این حرکت زیبا و ماندگار تبریک می گویم، ایکاش در کنارتان بودیم، منتظر گزارشات تکمیلی عزیزان شرکت کننده هستیم.

 • جناب اقای رحیمی بابت دغدغه خوب و بجایی که دارید بسیار ممنونم. اما چند سال پیش که برای تمیز کردن جنگل با بچه های هلال احمر رفتیم بعد از چند روز دوباره به جنگل برگشتیم و دیدم که متاسفانه زباله های جمع اوری شده در همان جنگل رهاشده اند. از این گذشته این روزها جنگل ما حال و روز خوبی ندارد و بد تر از گذشته به آن کم محلی میشود. باید رفته باشید و محل دفن زباله ها را در جاده سرپنیران و در قلب جنگل دیده باشید؟ ممنون میشوم که گزارشی از ان تهیه کنید و بفرمایید که چرا آنجا؟ چرا زباله های بیمارستانی و شهری و ... را در جنگل دفن میکنند. حالا زباله های جنگل را هم جمع کردیم باز به همان جنگل پسشان میدهیم.!!!!!!!!!!!!

 • سلام جناب رحیمی
  ممنون از لطف شما این هفته را در همه گروها و شهر اطلاع رسانی میکنیم

 • با درود

  فکر اینکه ارسنجان را بدون جنگل فرض کنیم هم آزار دهنده است.
  همه ارسنجا نی ها خاطرات بسیار خوبی از این موهبت الهی دارند.
  کار بسیار پسندیده و قدم بسیار خوبی است و برای طرح و اجرای ان جای سپاس فراوان دارد.
  لطفا از مبادی دیگر هم اطلاع رسانی شود چر که ممکن است همه به سایت دسترسی نداشته باشند.
  پیروز باشید