A+ A A-

تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی
تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران
تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران جام جهانی 2014 برزیل

موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۴ با بهترین عملکرد و سرگروهی و گرفتن شش امتیاز از تیم مطرح کره جنوبی، یک سال پیش در چنین روزهایی، همزمان با حماسه ۲۴ خرداد ۹۲، موجب شادمانی مردم در اقصی نقاط کشور گردید.

بازی‌های خوب فرزندان شایسته (یوزها) ایران، در کنار موفقیت‌های دیگر، از جمله قدرت نمایی مستمر در مسابقات والیبال و پنجه در پنجه بزرگان انداختن آنها، یک بار دیگر چهره واقعی کشور ما را به رخ جهانیان کشید.
آخرین دقایق دوشنبه ۲۶ خرداد سال جاری و لحظاتی از صبح سه شنبه گذشته، اختصاص به اولین بازی ما در جام جهانی ۲۰۱۴ با نیجریه، قهرمان آفریقا، داشت و یوزهای ایرانی این بار به مصاف عقاب‌های قاره آفریقا رفته بودند و مردم در همه‌جا سرگرم تماشای این مسابقه حساس و جذاب بودند.
تیم ایران از زبان سرمربی معروفش، کارلوس کی‌روش پرتغالی، وعده سربلند بیرون آمدن از این عرصه مهم فراورزشی را داده بود و در بازی اول شجاعانه در برابر هجوم‌های بی‌امان تیم چغر نیجریه ایستاد و با تساوی صفر-صفر، یک امتیاز گرفت و اگر ریسک بیشتری را پذیرفته  و کمی خوش شانس بود پیروزی‌اش نیز دور از انتظار نبود.
کی روش بعد از بازی، ضمن ستودن عملکرد تیم اش، گفت: «باید واقع بین بود و بضاعت ایران را در نظر گرفت».
اکنون دو مسابقه دیگر در این مرحله (مرحله گروهی) در پیش است و تیم ما بر اساس برنامه ساعت بیست و سی دقیقه روز شنبه ۳۱ خرداد به مصاف یکی از قدرت‌های مطرح جهان، یعنی آرژانتین با فوق ستاره‌هایش رفته و سپس باز در همین ساعت، روز چهارشنبه چهارم تیر به مصاف بوسنی‌وهرزگوین، که با بازی خوبش در مقابل آرژانتین تحسین جهانیان را برانگیخت، می‌رود تا با بسته‌شدن پرونده گروه F تکلیف تیم‌های صعود کننده و حذف‌شده روشن شود.
بازی فوتبال قابل پیش‌بینی نیست، چنان‌چه با نتایجی که تاکنون و به‌ویژه با شکست سنگین تیم‌های اسپانیا و پرتغال در روزهای اول همین جام (به ترتیب از هلند و آلمان) به دست آمد اثبات شد، ولی ما همچنان در پی تحقق وعده سرمربی تیم‌مان، یعنی بازی جسورانه و شایسته به عنوان یک اصل هستیم و نتیجه را فرع آن می‌دانیم و البته به صعود نیز امیدواریم، ان شا الله.

با آرزوی موفقیت ایرانیان

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

  • دوستانی که به بازی فوتبال علاقه دارند و بازی های تیم ملی را از گذشته دیده اند، احتمالآ می پذیرند که بازی با آرژانتین در جام حهانی 2014 ،تفاوت های اساسی با سایر بازی هایمان داشت.
    در کنار دوندگی بالا (بر اساس آمار تیم ایران در مجموع 108 و تیم آرژانتین 103 کیلومتر دویدند) ، همکاری تیمی و اعتماد به نفس، نیز، نسبت به قبل، رشد زیادی داشت و در کنار دفاع چند لایه، در ضد حملات هم خطرناک ظاهر شدیم و 8 موقعیت گل برای ما و 19 مورد برای آرژانتین خلق شد و در پایان علی رغم باخت و هدر رفتن پنالتی، مردم راضی بودند و صدای بوق ممتد آنها، به نشانه شادمانی، تا پاسی از شب، شنیده می شد.
    در کنار همه عوامل و حمایت های انجام یافته، کسی نیست که نقش سر مربی کار آزموده و سرشناس تیم (آقای کارلوس کیروش) را تعیین کننده نداند، همچنانکه تیم کنونی والیبال، نتیجه زحمات آقای ولاسکو است.
    پیشرفت در کلیه عرصه های حیات اجتماعی ملت ها، نیازمند زمینه و بستر مساعد است و ما همچنان چشم انتظار گشایش افق های تازه و سپردن سر رشته امور به اهل فن و افراد کاردان هستیم ( ان شا الله).

  • بازی با آرژانتین تمام شد و اعجوبه ریز نقش آن کشور (لیونل مسی)، در دقیقه91(وقت اضافه)، یک گل به ما زد و داور هم پنالتی مسلم، روی اشکان دژاگه را ندید یا نگرفت، تا هر سه امتیاز بازی به حریف نامدار ایران برسد.
    ما انتظار بازی شجاعانه و شایسته از بازیکنانمان داشتیم و به خواست مان رسیدیم، بازی با بوسنی نیز در پیش است و باز باید همچنان جنگنده و دلیرانه در میدان هنرنمائی کرد (ان شاالله).