A+ A A-

رب انار ارسنجان در یک قدمی برند فرا ملی

نویسنده:  چاپ پست الکترونیکی

با توجه به هرم نسبی جمعیتی ایران،(هرم نسبی جمعیتی ایران را میتوانید در گوگل مشاهده نمایید) کاهش جمعیت سرانه خانوارها، خرید روز مرگی، گنجشک روزی شدن، رشد شانه به شانه فست فودها نشان از تحولات همه جانبه است که اقبال عمومی به کالاهای بسته بندی و برند شدن کالا های مصرفی را در پی دارد و ارائه رب انار ارسنجان به شکل مرسوم قادر به بقاء نمی باشد.


رب انار ارسنجان در صورتی می تواند همچنان سهمی از بازار داشته باشد که به صورت برند درآید .برای روشن شدن قضیه قدری این مقوله را بسط می دهیم :
تولید رب انار سنتی در شمال ایران (بهشهر) منطقه طارم، نیریز فارس،  یزد، کا شان و ارسنجان مرسوم است و تولید رب انار صنعتی در کارخانجات یک و یک و .... تولید می شود، رب انار گیری بصورت صنعتی در هر کارخانه ای که صورت گیرد به دلیل تحت فشار قرار گرفتن دانه های انار با پوست میوه مقداری از آلکالوئید های تلخ پوست وارد آب انار استحصالی می گردد و باعث پایین آوردن کیفیت رب انار می گردد . هر چند رب انار صنعتی دارای بسته بندی شیک و دارای برند می باشد ولی به علت پایین بودن کیفیت آن با اقبال عمومی بر خوردار نبوده است و هرگز نمی توانند رقیب رب  انار ارسنجان به حساب آیند .
رب انار سنتی شمال و طارم از نظر کیفیت و مزه قابل عرض اندام نمی باشد .
ویژگی های رب انار ارسنجان نتیجه هم آغوشی های واریته های مختلف انار با طعم و مزه های گو ناگون، به حد کلیماکس رسیدن
پوشش گیاهی (گذراندن دوره نو نهاالی) زیر اشکوب قرار گرفتن انار ها با کاشت درختان بلندتر مانند زردآلو تبریزی، گردو، توت، مجموعا میکرو کلیمای خاصی را ایجاد نموده است که انار های ارسنجان پر آب تر گردد. اغلب نقاط انار خیز ایران در حاشیه کویر قرار گرفته و اقلیم خشن بر آنها حاکم است و اغلب موارد از کیفیت مطلوبی برخوردار نمی باشد . مجموعه عوامل فوق باعث شده است که رب انار ارسنجان از مزیت رقابتی مطلوبی برخوردار باشد. با توجه به مراتب فوق احساس نیاز جامعه، کم هزینه بودن به روش برون سپاری، پایین بودن احتمال ریسک، توجه شرکت تعاونی باغداران، مدیریت قنات عایشه، بخش خصوصی به انجام این رسالت مبذول می دارد. شایان ذکر است که واحد های تولیدی فرازمندی بودند که زمانی سرمست سود آوری بودند تحولات اجتماعی را نادیده گرفتند و به پرتگاه ورشکستگی رانده شدند (عالی نسب ).
 
در ارسنجان چند فرصت طلایی وجود دارد:
 یکی از فرصت های طلایی برند کردن رب انار ارسنجان با بسته بندی مدرن و کاملا  بهداشتی در سایز های مختلف می باشد تا بتوان در توزیع مویرگی و تبلیغات  نقش خود را ایفا نماید .
بهترین روش نفوذ در بازار روش تهاجمی است تا بتوان در حداقل زمان به نیاز جامعه پاسخگو باشیم و سهم عمده در بازار را داشته
باشیم در صورت تعلل و یا اتخاذ سایر روش های نفوذ در بازار،  توپ در زمین رقیب انداختن است. به دلیل برون سپاری هزینه ثابت کم و استفاده از فرصت بوسیله رقبا زیاد است به عبارتی پاسخ به موقع ندادن به فرصت،  فرصت را به تهدید مبدل می نماید.
وسایل مورد نیاز:
 مخازن پلی اتیلنی که با ورق های مشکی و یا ایزوگام ضد نور شده باشد و یا داخل خاک مستقر شده باشد، خط بسته بندی و لیبل زنی که حاوی مختصات تولید باشد و ظروف تیره رنگ در اندازه های مختلف متحدالشکل شیشه ای و یا پیت رنگی با برند مخصوص،که با سفارش وبرون سپاری تهیه می گردد .
نتایج:
 پاسخ به نیاز جامعه و پر کردن خلاء موجود، گسترش سهم بازار و نفوذ در بازار فرا ملی که ارزش افزوده و ارزآوری را در پی خواهد داشت.
ارائه رب انار در ظروف رنگی ضد نور باعث خواهد شد که رنگ رب انار در مدت طولانی¬تری به شکل طبیعی خود ماندگاری داشته باشد .
ارائه رب انار در سایز های مختلف متناسب با نیاز خانوار ها.
قابل ارائه کردن در فروشگاه ها و سوپر مارکتهای بزرگ.
با خرید رب انار بر اساس ویسکوزیته، بریکس و رنگ، کیفیت رب انار ارتقاء می یابد .
شایان ذکر است که عرضه رب انار ارسنجان هر چند با کیفیت مطلوب به روش سنتی در آینده نزدیک، محلی از اعراب ندارد.

 

متن مقاله پیش رو با فرمت پی دی اف در قسمت پیوست ها برای دانلود آورده شده است

دیدگاه خود را درباره این نوشته با دیگران در میان بگذارید:

یا اگر در سایت عضو نیستید، می‌توانید به عنوان میهمان دیدگاه خود را بفرستید:

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیر سایت نمایش داده خواهد شد.

افرادی که در این گفتگو هستند

  • مهمان - محمد حسین شیرازی

    پیشنهاد آقای مهندس رحیمی عزیز در مورد رب انار و راه کارهای ماندگار نمودن ،رقابت و اقتصادی کردن آن بسیار ارزشمند است – شهرت رب انار ارسنجان بسیار دیرینه است – هم اکنون هر مسافری که به خارج از کشور رفت و آمد میکند ، یکی از سوغات های پر طرفدار همین رب انار است . متأسفانه تولید کنندگان علاقه ای به تحول و برند کردن ندارند و اگر دستشان میرسید باز هم همان پوست و خیگ عهد عتیق را حفظ میکردند .امروزه که پیشرفتهایی که در بسته بندی شده رب اناری که با زحمت ،تلاش و صرف هزینه تهیه کرده اندرا در دبه های 20 لیتری پلاستیکی نا مرغوب و نا سالم میریزند که پس از مدتی به قول معروف ترش کرده و غاف میکند . بنده سی و پنج سال پیش با هزینه خود بر چسبی توسط یک طراح تهیه کرده وتحویل دادم اما به نتیجه ای نرسید- البته آنچه به جایی نرسد فریاد است – اما سفارشات آقای مهندس رحیمی عملی ،عالی و ضروریست ،کو کار آفرین که به میدان آید .

  • درود بر جناب آقای رحیمی عزیز پژوهش زیبای شما بسیار پسندیده و قابل ارائه می باشد ولی ترفند های بازار و برندینگ یکی از دست وپا گیر ترین اتفاقاطی است که با عرض تاسف دامن گیر رب انار و موارد مشابه گردیده بیش از یک سال پیگیری بازار داخلی و کشورهای همسایه حتی دلالان خصوصی این نتیجه را در بردارد که باید قدرت رقابت با شرکتهای صنعتی بزرگ داخلی را داشت و هزینه بسیار کرد بهترین راه حل های بدست امده برای بنده این است که تمامی محصول باید به صورت مجتمع تولید یا نظارت شود رعایت اصول بهداشتی ، نوع میوه ، شکل پخت حتی نوع حرارت درکیفیت این محصول با ارزش مهم است . هزینه های تبلیغاتی ،نوع بسته بندی و جایگاه عرضه محصول دریافت مجوزهای صادراتی برای اشخاص حقیقی مغرون به صرفه نیست مگر اینکه تعاونی تولیدی محصولات باغی با مشارکت باغداران تشکیل و جایگاه حقوقی پیدا کند و....... در این جا یگاه زیاده گویی مفید نیست درصورت تمایل در نشستهای خودمانی تر امادگی گفتگوی نتیجه بخش در جهت تحقق مطالعات حضرت عالی می باشد .
    لازم به ذکر است که راههای مفید تر وتغییرات تولید هم بررسی شده که می تواند از میوه انار محصولات جدید با کیفیت و ماندگاری طولانی تری را به بازار عرضه کرد بنده این کار را انجام داده وامادگی راهنمایی بیشتر هستم